SESTŘIH: Slovácko – Karviná 2:0. Slezané nezvládli generálku před baráží

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalisté Slovácka zakončili skupinu o záchranu vítězstvím 2:0 a díky třetí výhře v nadstavbě ani jednou neprohráli. O úspěchu domácích, kteří už před zápasem měli jistotu udržení, rozhodl dvěma góly Lukáš Sadílek. Ani slezskému celku už o nic nešlo, protože o jejich účasti v baráži s druholigovou Jihlavou se rovněž rozhodlo už dříve.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří se v šesté minutě mohli ujmout vedení. Faško vybojoval míč a centrem od rohového praporku našel nabíhajícího Suchana, který však hlavou zakončil jen do Trmala. Navíc ani další velkou šanci z dorážky nedokázal využít.

SESTŘIH: Slovácko - Karviná 2:0. Sadílek dvěma góly srazil omlazeného soupeře

Profesorsky hrající Slovácko si první střelu připsalo až ve 33. minutě, kdy po levé straně unikl Zajíc, přihrál Daníčkovi, ale jeho střela brankáře Berkovce nepřekvapila. Přesto šli domácí tři minuty před přestávkou do vedení. Daníčkova nepovedená střela skončila u Sadílka a ten se nemýlil.

Nepříliš atraktivní zápas pokračoval i v druhé půli. V 55. minutě mohla Karviná využít chyby ve středu pole, ale přečíslení nevyužila. Chvíli na to mohli hosté srovnat, jenže Walova dorážka neplatila kvůli ofsajdu. Slovácko mohlo přidat pojistku v 73. minutě, avšak centr na volného Navrátila zablokoval vracející se Krivák.

Domácí nakonec přeci jen přidali druhý gól. Ve druhé minutě nastavení se u rohového praporku uvolnil Diviš, jeho centr se poté šťastně odrazil na nabíhajícího Sadílka a ten se opět nemýlil.

Slovácko - Karviná: Suchan ve stoprocentní šanci ani nadvakrát nepřekonal Trmala

Slovácko - Karviná: Daníčkovi sjel míč po kopačce, Sadílek ale dostal míč do brány! 1:0

Slovácko - Karviná: Sadílek po Berkovcově hrubce hrudí zvyšuje na 2:0!

Domácí: 43. Sadílek, 90+2. Sadílek

Hosté:

Domácí: Trmal – Divíšek, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Šimko (80. Vecheta) – Janošek (46. Kalabiška), V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík, Sadílek – Zajíc (70. Jaroslav Diviš).

Hosté: Berkovec (C) – Putyera, Dramé, Djordjević (46. Rundić), Záhumenský (65. Krivák) – Bukata, Suchan – Fokaidis, Galuška (77. Vlachovský), Wala – Faško.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905