26. května 2019 • 16:32

SESTŘIH: Slavia – Sparta 2:1. Výhra v derby odstartovala titulové oslavy

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Slavie v závěrečném kole pětizápasové nadstavby první ligy porazili v pražském derby Spartu 2:1 a prožili vítěznou oslavu titulu, který si zajistili před týdnem v Ostravě. Domácí poslal v Edenu v úvodu do vedení Tomáš Souček, v 21. minutě srovnal z penalty Guélor Kanga, ale brzy po pauze rozhodl Alexandru Baluta. Po utkání červenobílí převzali pohár pro šampiona.

Domácí: 7. T. Souček, 50. A. Baluta

Hosté: 21. Kanga

Domácí: Kovář – Coufal, Kúdela, Deli, Zelený – T. Souček (C), Král – Masopust (82. Hromada), Ševčík, Olayinka (88. Tecl) – A. Baluta (63. Stoch).

Hosté: Heča – Zahustel, Štetina, Radaković, Matěj Hanousek – Hložek, Kanga, M. Frýdek (C), M. Hašek (77. Moberg Karlsson), Ćivić (46. Sáček) – Tetteh (25. Plavšić).

17 000 diváků

Slavia se Spartou neprohrála osmé soutěžní derby po sobě a podtrhla jednu z nejlepších sezon ve své historii. Červenobílí ve středu obhájili triumf v domácím poháru a po 77 letech získali double. Sparta na třetím místě tabulky zakončila sezonu s propastnou ztrátou 17 bodů na Slavii.

Zatímco Sparta nasadila nejsilnější sestavu, za Slavii nastoupilo několik hráčů, kteří patří mezi náhradníky. V brance dostal podruhé v ligové sezoně šanci Kovář, v útoku pak Baluta, zatímco Škoda s Hušbauerem nebyli ani mezi náhradníky. Letenští fanoušci kvůli špatným výsledkům zápas bojkotovali a v hostujícím sektoru bylo jen okolo deseti lidí.

Slavia se Spartou si zahrály v této sezoně už čtvrtý soutěžní zápas a červenobílí začali podobně jako v nedávném vítězném semifinále (3:0) domácího poháru aktivněji.

Letenští jako kdyby byli nepoučitelní a stejně jako v minulých derby neuhlídali Součka. Reprezentační záložník si v sedmé minutě naskočil na roh a hlavou otevřel skóre. Souček skóroval ve čtvrtém derby po sobě.

SESTŘIH: Slavia - Sparta 2:1. Sešívaní oslavili titul závěrečným triumfem v derby

Hostům se v úvodu nedařilo, přesto poměrně rychle srovnali. Rozhodčí Berka nařídil po zákroku brankáře Kováře na Tetteha penaltu a Kanga v 21. minutě nezaváhal. Zraněného Tetteha pak vystřídal Plavšič.

Slávisté si mohli vzít ještě do pauzy vedení zpět. Další Součkovu hlavičku ale vyrazil gólman Heča a v 35. minutě Olayinka z malého vápna přestřelil odkrytou branku.

Po přestávce hostující Radakovič při obranném zákroku se štěstím srazil míč do Hečových rukavic, ale v 50. minutě už se domácí prosadili. Ševčík našel přihrávkou napříč středem pole nabíhajícího Coufala, který poslal balon z první před branku, kde jej doklepl do sítě Baluta. Rumunský ofenzivní hráč v lize skóroval poprvé od října.

Vzápětí mohl zvýšit Masopust, Spartu ale podržel Heča. Chvíli nato pálil těsně vedle Baluta. Slávisté kontrolovali průběh a trenér Trpišovský si dovolil v závěru nasadit po dlouhém zranění uzdravené Hromadu s Teclem. Minutu před koncem uchránil domácím výhru Kovář, který na brankové čáře vychytal Štetinu.

Souček: Před dvěma lety to pro mě byl půltitul. Teď jsme dominovali

Slávisté v euforii: Eden málem padl, Stoch rozezpíval stadion

Klíčové momenty utkání

Slávisté přebírají mistrovský pohár a slaví zisk titulu ve Fortuna lize!

Slavia - Sparta: Závěrečný hvizd, domácí fanoušci vbíhají na hřiště a slaví double!

Slavia - Sparta: Dvojitá obří šance hostů! Kovář málem spadl s míčem do brány
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Sparta: Hložkova jedovka letěla nad břevno!

Slavia - Sparta: Hložek se parádně zbavil Kúdely a málem vyslal Haška do tutovky

Slavia - Sparta: Deli se odhodlal k dalekonosné ráně, která nebyla vůbec špatná

Slavia - Sparta: Kangova dělovka se zvedala nad slávistickou bránu

Slavia - Sparta: Olayinka patičkou našel Balutu, jeho bomba šajtlí trefila boční síť

Slavia - Sparta: Krásnou kombinaci zakončil Baluta a domácí vedou 2:1!

Slavia - Sparta: Radakovič si málem srazil Ševčíkův centr do vlastní sítě!

Slavia - Sparta: Slávističtí asistenti sedí na lavičce se zbarvenými vousy z oslav

Slavia - Sparta: Masopust se protáhl přes Radakoviče, Olayinka zazdil absolutní loženku!

Slavia - Sparta: Balutův centr se odrazil od břevna!

Slavia - Sparta: Zeleného tečovaná rána vylekala Heču

Slavia - Sparta: Masopust našel Kúdelu, jeho hlavičku si pohlídal Heča

Slavia - Sparta: Kanga si položil Kováře a srovnal na 1:1! Pak ještě popíchl domácí fans

Slavia - Sparta: Kovář zastavil Tetteha nedovoleně a sudí píská penaltu pro hosty!

Slavia - Sparta: Souček letos v derby střílí už svůj pátý gól! Sešívaní vedou 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905