SESTŘIH: Plzeň - Baník 1:1. Hosté zabrali a zahrají si o Evropskou ligu

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Baníku Ostrava v závěrečném pátém kole nadstavby ve FORTUNA:LIZE remizovali v Plzni 1:1 a zajistili si páté místo a účast v kvalifikačním utkání o Evropskou ligu proti Mladé Boleslavi. Baník v tabulce skupiny o titul skončil o bod před Libercem, který podlehl Jablonci 0:1. Už v páté minutě otevřel skóre domácí Luděk Pernica, ve druhém poločase vyrovnal další stoper a bývalý hráč Viktorie Václav Procházka. Ostrava venku uspěla po sérii sedmi ligových porážek, svěřenci Pavla Vrby v sezoně nejvyšší soutěže doma udrželi neporazitelnost.

Domácí: 5. Pernica

Hosté: 66. Procházka

Domácí: Kozáčik – Limberský, Pernica, Brabec, J. Kovařík – Hrošovský (C) – M. Petržela (75. Štursa), D. Kolář (88. Hejda), Kayamba, J. Kopic – Beauguel (67. Bakoš).

Hosté: Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Holzer, Jánoš, Jirásek (88. Mešaninov), Granečný (60. Kuzmanović) – R. Hrubý, Diop (84. O. Šašinka).

7 787 diváků

Plzni kvůli zranění a karetním trestům chyběla řada opor. V základní sestavě poprvé od loňského září nastoupil záložník Kolář, premiérově v jarní části sezony chytal brankář Kozáčik a od začátku hrál i další obvyklý náhradník Petržela. Ostrava postrádala útočníka Baroše, který dostal zápasový trest za vyloučení ve finále poháru se Slavií mimo hřiště.

Domácí začali lépe a už v páté minutě otevřeli skóre. Kovařík nacentroval do šestnáctky a hlavičkující Pernica "rybičkou" dal premiérový ligový gól v plzeňském dresu. Na druhé straně Hrubý slabě zamířil jen doprostřed branky.

Hráči Viktorie byli nebezpečnější, jenže v koncovce postrádali přesnost. Beauguel netrefil branku po Petrželově přihrávce, Limberský vypálil nad břevno a vedle zamířil i Kayamba těsně před pauzou.

Druhý poločas začal velkou šancí hostů, ale nepokrytý Hrubý v pokutovém území nedokázal dobře zakončit. Po hodině hry Ostravu podržel Laštůvka výborným zákrokem proti Kopicově ráně.

Baník v 66. minutě vyrovnal po rohovém kopu. Kozáčik vyrazil Diopovu střelu k Procházkovi a ten se nadvakrát proti bývalému týmu prosadil. Regulérnost gólu ještě potvrdil videorozhodčí.

Plzeňští oproti první půli výrazně zvolnili a pouštěli soupeře do dalších velkých šancí. Jánoše vychytal Kozáčik a střídající Kuzmanovič z dobré pozice hlavičkoval mimo. Domácí však remízový stav udrželi a v 18. utkání po sobě s Ostravou v nejvyšší soutěži neprohráli.

SESTŘIH: Plzeň - Baník 1:1. Hosté po remíze slavili, zahrají si o Evropskou ligu

1. Slavia 35 26 5 4 79:26 83
2. Plzeň 35 24 6 5 57:32 78
3. Sparta 35 20 6 9 59:33 66
4. Jablonec 35 17 6 12 58:32 57
5. Ostrava 35 13 8 14 39:43 47
6. Liberec 35 12 10 13 34:32 46

Plzeň - Baník: Pernica otevřel skóre po rohu, našel si místo ve vápně a zakončil přes Diopa, 1:0

Odemknout video

Plzeň - Baník: Jánoš se drží za hlavu, jeho bomba lízla břevno!

Plzeň - Baník: Famózní Laštůvka vytáhl ránu Kopice

Plzeň - Baník: Procházka srovnává po rohu, regulérnost branky potvrdil i VAR, 1:1

Plzeň - Baník: Kuzmanovičovi stačilo hlavou trknout míč do sítě po pěkném centru Filla, jenže se netrefil

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905