Liptovský Mikuláš - Plzeň 1:4. Favorit si zastřílel, rozhodl po přestávce

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Plzně zvítězili v Liptovském Mikuláši 4:1 a vyhráli i třetí zápas v letní přípravě. Úřadující český vicemistr na půdě druholigového slovenského celku po poločase senzačně prohrával 0:1, ale po změně stran skóre otočil. Domácí utkáním s Viktorií oslavili 85. výročí založení klubu.

Domácí: 19. Andrič

Hosté: 53. Chorý, 62. Pačinda, 64. Janošek, 69. Čermák

Domácí: Gábriš (65. Mikušiak) – Vacovský, Krčík (77. Porubän), Gerat (77. Václavík), Káčerík (65. Žákovič), Staš (57. Líšivka), Čery, Laura (72. Tiganj), Bartoš, D. Andrić (72. Svetlušiak), Kucharčík

Hosté: 1. poločas: Hruška – Řezník, Hejda, Pernica, Limberský – Mihálik, Kalvach, Herc, Kovařík – Krmenčík, Beauguel

2. poločas: Sváček – Havel, Hubník, Hájek, Hloušek – Janošek, Čermák – Kayamba, Šulc, Pačinda – Chorý

Rojček – Tomčík, Považan

Štadión Okoličné

Plzeňský trenér Pavel Vrba opět nasadil do každého z poločasů odlišnou jedenáctku. V úvodním dějství nastoupila v ofenzivě papírově silnější sestava, ale do vedení nečekaně šli domácí, když se v 19. minutě sám před brankářem prosadil Dragan Andrič.

Po změně stran ale Viktorie skóre brzy otočila a mezi 53. a 69. minutou vstřelila čtyři góly. Nejprve z dorážky srovnal Tomáš Chorý, v 62. minutě po brejku obrátil stav Erik Pačinda, vzápětí se střelou za vápnem prosadil Dominik Janošek a za chvíli po úniku skóroval ještě Aleš Čermák.

Plzeň navázala na domácí výhry nad Domažlicemi a Sokolovem. Další přípravné zápasy už čekají Západočechy na zahraničním soustředění.

Hráči po prvním tréninku Viktorie: Dlouhá příprava nikoho nebaví

T9Laky má hattrick! Neskutečný pocit, pořád to vydýchávám, říká. Chválil i atmosféru

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905