SESTŘIH: Slavia - Budějovice 0:2. Mistr začal porážkou, hrály i posily

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Slavie zahájili herní přípravu porážkou s Českými Budějovicemi 0:2. Mistr prohrával po 20 minutách, když kiks v rozehrávce potrestal David Ledecký, ke konci první půle proměnil penaltu za faul debutanta ve slávistickém dresu Davida Hovorky Jiří Kladrubský. Ve druhém poločase se na hřiště dostaly i další posily - Tomáš Holeš a také Jusúf Hilál, kterého Pražané získali už v zimě, ale na jaře ještě hostoval v Bohemians 1905. Zahrál si také dorostenec Daniel Langhamer.

Domácí:

Hosté: 21. Ledecký, 42. Kladrubský

Domácí: 1. poločas Kovář – Zelený, Hovorka, Kúdela, Frydrych – Zmrhal, Hušbauer, Hromada, van Buren – Škoda, Tecl

2. poločas Markovič – Holeš, Hovorka, Frydrych, Zelený – Traoré, Ševčík – Baluta, Langhamer, Olayinka – Hilál

Hosté: 1. poločas Staněk – Čolič, Talovierov, Novák, Kladrubský – Javorek, Havelka – Schranz, Provod, Mršič – Ledecký

2. poločas Staněk – Čolič, Talovierov, Novák, Kladrubský – Havelka, Kulhánek – Martan, Provod, Mršič – Ayong

Hosté: Mareček, Čavoš

Pechanec – Kubr, Hurych

Čelákovice

1750 diváků

Zatímco Slavia hrála první zápas letní přípravy, Jihočeši se představili už ve čtvrtém utkání a na zaplněném stadionu v Čelákovicích to bylo znát. Červenobílí nabídli Dynamu góly vlastními chybami.

Slávistická posila David Hovorka v přípravě proti Českým Budějovicím

Nejprve v 21. minutě potrestal nejlepší střelec uplynulé sezony druhé ligy David Ledecký špatnou rozehrávku Micka van Burena a ve 42. minutě Jiří Kladrubský bezpečně proměnil penaltu po Hovorkově faulu. Po změně stran slávisté přidali, gól se jim ale vstřelit nepovedlo.

Další přípravný zápas čeká Pražany v neděli proti Slovanu Bratislava.

Exsparťan Hovorka v dresu rivala: O zájmu Slavie jsem věděl delší dobu

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905