Talent překvapuje v Plzni! Mladý Janošek plete Vrbovi hlavu, zůstane? | iSport.cz
Jakub Konečný
5. července 2019 • 10:00

Talent překvapuje v Plzni! Mladý Janošek plete Vrbovi hlavu, zůstane?

TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z WESTENDORFU | Byť se v létě vrátil z hostování, jde de facto o novou posilu. A Dominik Janošek se zatím v Plzni podle toho i projevuje. Subtilní záložník si v přípravě říká zajímavými výkony a krásnými góly hodně nahlas o setrvání v kádru – a možná i o základní sestavu. „Je to příjemné překvapení,“ uvedl na jeho adresu asistent trenéra Zdeněk Bečka.Jak zní plzeňský přestupový paradox? Ze čtyř letních posil se zatím nejlépe jeví ta pátá. Dominik Janošek (21) zastiňuje Adama Hlouška, Lukáše Kalvacha, Ondřeje Mihálika a Christiána Herce v letní přípravě herním projevem i produktivitou.

Při úterní remíze 2:2 s Karabachem Agdam měl například bilanci 1+1 – a to na hřiště přišel až v 62. minutě. Nejprve vyzval precizním míčem za obranu ke skórování Ondřeje Mihálika a pak se sám po rohovém kopu Jana Kovaříka prosadil utaženou střelou zpoza vápna. Navázal tak na svou podobnou trefu z Liptovského Mikuláše.

„Snažím se střílet odjakživa a doteď to piluju. Když mám možnost, zkouším vystřelit,“ uvedl Janošek k jedné ze svých největších předností. Těmi dalšími jsou pohyb, přehled a přenášení hry. Kvůli tomu všemu za něj Plzeň před rokem zaplatila Slovácku deset milionů korun.

Pro klub z Uherského Hradiště to byl kšeft jako hrom, vždyť mládežnického reprezentanta přetáhl jen šest měsíců předtím z Brna v podstatě zadarmo. Janošek navíc zůstal na své přání ještě celou minulou sezonu ve Slovácku na hostování. A zcela popravdě – podobný scénář se v jeho případě očekával i nyní, zájem o jeho zapůjčení projevily vesměs všechny moravské a slezské prvoligové kluby.

Janošek však zatím staví všechny předpoklady na hlavu a upevňuje si pozici v týmu vicemistra. Pomáhá mu v tom i jeho extrovertní povaha, není to zrovna typ, který by vydržel dlouho sedět na jednom místě. Na hřišti si dovolí, je fotbalově drzý, zkrátka netrpí vůbec trémou – na rozdíl třeba od Kalvacha, další nové tváře ve středu pole, kterého zatím strach z případné chyby očividně svazuje.

„Ale zda v Plzni zůstanu, stále jasné není. Takhle musím hrát každý zápas, abych se zapracoval aspoň do kádru. Furt bojuju. Po soustředění bych se měl dozvědět verdikt,“ prohlásil Janošek, jehož hlavním limitem je subtilní postava. Kvůli ní zatím v některých tvrdých soubojích ve středu pole ztrácí. „Vážím sedmdesát kilo,“ okomentoval to smířeně.

Ve středu pole může nastoupit jako defenzivní záložník, to je jeho hlavní kvalifi kace, případně i o trošku výš jako osmička. O místo se tak pere zejména s Patrikem Hrošovským, Tomášem Hořavou, Romanem Procházkou a Lukášem Kalvachem, přičemž pouze prvně jmenovaný má své jisté. Mezi ostatními polaři probíhá ostrá soutěž, v níž Janošek svými výkony plete realizačnímu týmu Pavla Vrby hlavu.

„Dominik je pro nás příjemné překvapení,“ přiznal Vrbův asistent Zdeněk Bečka. „Jsme rádi, že ho tu máme a věřím tomu, že nám v příští sezoně pomůže.“

I z toho je zřejmé, že tentokrát už se Janošek pravděpodobně na žádné hostování nevydá.

Vše o Plzni najdete ZDE »

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud