14. července 2019 • 19:10

SESTŘIH: Budějovice - Opava 0:1. Jurečka vystřelil Slezanům první tři body

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Českých Budějovic se po čtyřech letech vrátili do FORTUNA:LIGY, jenže obnovená premiéra v domácím prostředí jim zhořkla a tři body si do Slezska veze Opava. Jediný gól zápasu vstřelil ve 33. minutě Václav Jurečka.

Domácí:

Hosté: 32. Jurečka

Domácí: Staněk – Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Javorek, Havelka (79. Táborský) – Mršić, Mustedanagić (67. Martan), Provod – Ledecký.

Hosté: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Jan Řezníček (57. Šulc), Zavadil – Jurečka, Jursa, Mondek (76. Stáňa) – Dedič (83. Bernadina).

Domácí: Křížek, Brandner, Čavoš, Kulhánek, Martan, Táborský, Helešic

Hosté: Šrom, Šulc, Bernadina, Schaffartzik, Stáňa, Knejzlík, Souček

Hosté: Dedič, Mondek, Šulc, Stáňa

Ginzel – Vlček, Hock

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

4381 diváků

"Prohráli jsme se ctí. Soupeř nás potrestal z jediné nebezpečné šance," charakterizoval utkání českobudějovický kapitán Jiří Kladrubský.

První poločas nabídl málo fotbalových momentů. Na obou týmech byla patrná lehká nervozita a zároveň snaha o to, aby nikdo nechyboval. Domácí mohli skórovat jako první, když po faulu zahrávaly trestný kop. Kladrubský obstřelil zeď, ale mířil na stranu, kde stál připravený brankář Fendrich, jenž míč vyrazil.

SESTŘIH: České Budějovice - Opava 0:1. Nováček premiéru nezvládl, hosty zachránil Fendrich

Hosté se nikam netlačili, ale pokud se jim naskytla šance zaútočit, většinou vypadali nebezpečně a potvrdili to po půl hodině hry. Českobudějovický Provod v ofenzivě ztratil míč, Opava se dostala do otevřené obrany Jihočechů a Jurečka překonal gólmana Staňka. Vzápětí mohl po centru ze strany vyrovnat Ledecký, ale nehlavičkoval důrazně.

Ve druhém poločase se České Budějovice tlačily do koncovky, ale nebezpečnou šanci si prakticky nevytvořily. Zahrávaly řadu rohů, ale s nimi si Opavští dokázali poradit. Také proto si hosté z jihu Čech odváží tři body a v první lize vyhráli venku po osmi zápasech.

"Vítězství si velmi vážíme, ale bereme to s pokorou. První poločas byl z naší strany dobře organizovaný, druhá část nebyla vůbec podle našich představ," uvedl opavský trenér Ivan Kopecký.

Klíčové momenty zápasu:

České Budějovice - Opava: Drama v závěru, domácí sahali po bodu! Fendrich hosty zachránil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Opava: Bernadina málem pojistil opavskou výhru

České Budějovice - Opava: Táborského levačka zakroutila míč jen do Fendrichových rukavic

České Budějovice - Opava: Staněk pořádně zariskoval, s Dedičem si ale poradil

České Budějovice - Opava: S Mondekovým sólem Staněk neměl problémy

České Budějovice - Opava: Provod odpálil odražený míč mimo bránu

České Budějovice - Opava: Kladrubský si navedl míč na střelu, ale pálil vedle

České Budějovice - Opava: Dedič se řítil sám na gólmana, ale asistent ho postavil mimo hru

České Budějovice - Opava: Ledeckého hlavička ve velké šanci skončila nad břevnem

České Budějovice - Opava: Jurečka z halfvoleje skákavou ranou posílá hosty do vedení 1:0!

České Budějovice - Opava: Čoličova technická dalekonosná rána Fendricha nepřekvapila

České Budějovice - Opava: Proti Kladrubského standardce se dobře vytáhl Fendrich

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905