SESTŘIH: Sparta – Slovácko 0:2. Šok na úvod sezony! Jílek začal prohrou

0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Šok hned na začátku nové sezony! Sparta v prvním soutěžním utkání pod vedením nového kouče Václava Jílka prohrála se Slováckem 0:2. Hosté rozhodli o své historicky první výhře na Letné v nejvyšší soutěži už během úvodní půlhodiny. V 19. minutě je poslal do vedení Jan Kalabiška a ve 30. minutě přidal pojistku Vlastimil Daníček.

Jílek nasadil do základní sestavy dvě letní posily Trávníka a Kozáka, který dokonce navlékl kapitánskou pásku. Právě reprezentační útočník měl v 18. minutě první velkou šanci, ale po centru zleva hlavou minul.

Vzápětí nečekaně udeřilo Slovácko. Kanga přišel ve středu pole o míč a hosté se rychle dostali do brejku. Dvořák přiťukl Kalabiškovi, který zasekávačkou poslal na zem skluzující Kayu a prostřelil Nitu.

V 25. minutě mohl vyrovnat Kozák, ale ani v druhé šanci netrefil branku. To hosté byli produktivnější. Navrátil obral na hranici faulu Sáčka, posunul na nabíhajícího Daníčka a ten s přehledem poslal balon nad Nitu. Kapitán Slovácka gólově oslavil pondělní 28. narozeniny

Jílek už v 36. minutě stáhl záložníka Karlssona a poslal na trávník druhého útočníka Tetteha. Sparta byla naprosto zaskočená a mohla inkasovat potřetí. Havlíkovu hlavičku vyškrábl domácí gólman a Navrátil vzápětí pálil těsně nad. Na druhé straně vyrazil Trmal Sáčkovu ránu.

SESTŘIH: Sparta - Slovácko 0:2. Těžký direkt při Jílkově debutu. Hosté na Letné poprvé vyhráli

Po přestávce nahradil sparťanského obránce Zahustela Plavšič a v 63. minutě mohl snížit, kdyby jeho povedenou ránu nevytáhl na roh Trmal. Hostující gólman si pak poradil i s následnou Tettehovou hlavičkou.

Ghanský útočník o chvíli později táhl brejk dvou na jednoho, ale špatně přihrál a z šance nebylo nic. V 68. minutě pak Sáčkovu střelu zpoza vápna zastavila tyč.

Sparťané dohrávali v křeči a mohli inkasovat ještě potřetí, ale Sadílek v obrovské šanci mířil vedle. Letenští prohráli první zápas nové ligové sezony poprvé od roku 2010 a po závěrečném hvizdu se na ně snesl ohlušující pískot od nespokojených fanoušků.

Slovácko porazilo Spartu podruhé za sebou, v předchozím vzájemném souboji v minulé sezoně zvítězilo doma 2:1. Na Letné se ale z výhry v lize radovalo poprvé, z předchozích 17 utkání tam získalo jen bod.

Domácí:

Hosté: 19. Kalabiška, 30. V. Daníček

Domácí: Nita – Zahustel (46. Plavšić), Štetina, Semih Kaya, Matěj Hanousek – Sáček – Hložek, Kanga, Trávník (78. Graiciar), Moberg Karlsson (37. Tetteh) – Kozák (C).

Hosté: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – V. Daníček (C) – M. Petržela (66. Sadílek), Navrátil (75. Vasiljev), Havlík, Kalabiška – P. Dvořák (90. J. Krejčí).

Klíčové momenty zápasu:

Sparta - Slovácko: Neskutečnou šanci hostů po přečíslení a Kalabiškově sólu spálil Sadílek!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Slovácko: Po Hložkově střele Trmalovi vypadl míč z rukavic

Sparta - Slovácko: Sáček si obešel tři protihráče, bodlem ale mířil jen doprostřed

Sparta - Slovácko: Hložek po pěkné kombinaci hlavičkoval nad bránu

Sparta - Slovácko: Hložkova rána zpoza vápna skončila nad břevnem

Sparta - Slovácko: Navrátil vystřihl efektní a nebezpečné nůžky

Sparta - Slovácko: Sáčkova bomba z první skončila na tyči!

Sparta - Slovácko: Tutovka, přečíslení dva na jednoho! Ale Tetteh trestuhodně nenašel Kozáka

Sparta - Slovácko: Penalta? Nikoliv, Plavšič po sporném souboji spadl, ale na hranici vápna

Sparta - Slovácko: Tettehova hlavička mířila na bránu, ale nebyla razantní

Sparta - Slovácko: Plavšič poslal Daníčka na párek a pořádně protáhl Trmala

Sparta - Slovácko: Tettehova hlavička minula bránu

Sparta - Slovácko: Kangova rána zapadla vedle pravé tyče

Sparta - Slovácko: Navrátilova krásná rána z halfvoleje těsně minula bránu

Sparta - Slovácko: Havlík hlavou málem přidal třetí zásah!

Sparta - Slovácko: Změna už v první půli, Karlssona střídá Tetteh

Sparta - Slovácko: Další ztráta v rozehrávce! Sáčka obral Navrátil, Daníček zvyšuje na 2:0!

Sparta - Slovácko: Kanga nádherně vyslal Kozáka, ten ve velké šanci netrefil bránu!

Sparta - Slovácko: Hosté zpražili Letnou, Kangovu hrubku zužitkoval Kalabiška – 0:1!

Sparta - Slovácko: Kozák v tutovce hlavičkoval těsně vedle!

Sparta - Slovácko: Kalabiška se rozmýšlel a nakonec odjistil tečovanou ránu

Sparta - Slovácko: Havlíkova sražená rána málem zaskočila Nitu

Sparta před sezonou: Konečně reálná naděje. Jílek má ale stále pořádně složitý úkol

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905