SESTŘIH: Sparta – Jablonec 2:0. První výhra, rozhodli Hložek a Kanga

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hodinu Sparta ve druhém kole FORTUNA:LIGY zahazovala šance, nakonec se ale přeci jen radovala z prvních bodů v nové sezoně. Vítězství 2:0 nad Jabloncem zajistili stále ještě 16letý Adam Hložek a Guelor Kanga.

Domácí: 62. Hložek, 83. Kanga

Hosté:

Domácí: Nita – Sáček, Radaković, Štetina, Matěj Hanousek (82. Semih Kaya) – M. Hašek, L. Krejčí – Hložek (76. Trávník), Kanga, Plavšić – Kozák (C) (63. Tetteh).

Hosté: V. Hrubý – Li. Holík, Břečka, Váňa, Sýkora – Hübschman (C), Považanec (65. Pleštil) – Kratochvíl, Matoušek, Jovović (74. R. Acosta) – Doležal.

10 867 diváků

Sparťané po týdnu plném kritiky vlétli do zápasu s elánem a brzy chtěli zlomit brankové prokletí startu sezóny. A i když předváděli proti minulému duelu lepší hru, střelecky se trápili. Ve třetí minutě se sice fanoušci poprvé radovali po trefě Hložka, ale kvůli faulu na brankáře Hrubého gól nebyl uznán.

Domácí měli po celý první poločas výraznou převahu a největší zásluhu na tom měli Kanga s Plavšičem. Jenže většina ze sedmi sparťanských pokusů buď skončila mimo, nebo Pražané spalovali velké šance - především pak Kozák, který dvakrát ve slibné pozici přestřelil branku. Podruhé kapitán selhal ve 26. minutě, co se k němu vrátil míč po Hložkově hlavičce do břevna.

Kozákova nemohoucnost pokračovala i po pauze, kdy už sparťanská převaha nebyla tak výrazná. V 55. přišel po hrubce Váni k šanci zcela nečekaně, ale jeho střelecký pokus skončil mimo.

Pak ale sparťané přece jenom po 221 minutách ukončili ligovou střeleckou nemohoucnost a u zrodu akce byl znovu agilní Plavšič, který poslal ostrý centr do šestnáctky a Hložek hlavou rozjásal Letnou.

Jenže druhou branku domácí tým dlouho nedokázal přidat, přestože měl ideální možnost v 80. minutě, jenže Hašek nedokázal míč vrátit ani do opuštěné branky a Sparta se už opět začala strachovat o výsledek.

Pojistku přece jenom zařídil sedm minut před koncem Kanga, který se z dvaceti metrů krásně trefil do horního růžku. Jablonečtí se na odpověď nezmohli a v lize na Letné nevyhráli počtrnácté za sebou.

Třicetiletý debutant Váňa: Musel jsem si vzít v práci dovolenou. Šéf přitom fandí Liberci

Rada o debutantovi, který chodí do práce: Nepropadl a pomohl nám, chválil kouč

Správná reakce na propadák se Slováckem, cenil si Jílek skalpu Jablonce

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Po blamáži dominantní výkon. Rozhodli Hložek a Kanga

Sparta - Jablonec: Hübschman pěknou ranou ještě málem snížil

Sparta - Jablonec: Naprostá nádhera! Kanga vymetl růžek Hrubého brány, 2:0

Sparta - Jablonec: Tetteh nepropálil Hrubého, Hašek netrefil prázdnou bránu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Jablonec: Sáčkova rána po hezké sparťanské kombinační pasáži

Sparta - Jablonec: Adam Hložek střídá a letenské tribuny vyvolávají jeho jméno

Sparta - Jablonec: Parádní Kratochvílovy kličky vyřadily ze hry dva sparťany

Sparta - Jablonec: Hložek se prosadil před hostující stopery a posílá domácí do vedení 1:0!

Sparta - Jablonec: Hašek si vyměnil míč s Kozákem a pořádně protáhl Hrubého

Sparta - Jablonec: “Divizní” Váňa vyrobil divizní hrubku, Kozák ale šanci znovu spálil!

Sparta - Jablonec: Jovovičův obstřel znovu minul bránu

Sparta - Jablonec: Břečka na poslední chvíli zasáhl před Kozákem, smrdělo to vlastňákem

Sparta - Jablonec: Radakovič vyběhl do prázdna a bylo z toho smrtící přečíslení 3 na 1!

Sparta - Jablonec: Kozák se protáhl okolo Váni a zastavil ho až Hrubý!

Sparta - Jablonec: Po Holíkově ráně míč vypadl Nitovi z rukavic

Sparta - Jablonec: Hložek napálil hlavou břevno, Kozák z dorážky předvedl další minelu!

Sparta - Jablonec: Na Kangovu standardku zareagoval Kozák, ale šanci zase neproměnil

Sparta - Jablonec: Kozák hlavou trestuhodně spálil stoprocentní šanci!

Sparta - Jablonec: Haškova tutovka! Ale letenský záložník z první nemířil přesně

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905