SESTŘIH: Opava - Příbram 1:0. Za Slezany rozhodl šikovnou hlavičkou Dedič

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Opavy ve druhém kole první ligy doma zdolali Příbrami 1:0 a zopakovali úvodní výsledek nové sezony z Českých Budějovic. Naopak Středočeši nenavázali na remízu 1:1 s Teplicemi a na hřišti slezského týmu v nejvyšší soutěži prohráli potřetí za sebou. Zápas rozhodl v 85. minutě Slovák René Dedič.

Po opatrném úvodu se v Městských sadech jako první osmělili hosté. Cmiljanovič natáhl z dálky, ale brankář Fendrich jeho ránu vyboxoval. Středočeši byli více na míči, ale Opava kontrovala akcí mladíka Šulce, který se hezky uvolnil a cpal míč před bránu. V malém vápně se ale zrovna nepohyboval nikdo z jeho spoluhráčů. Vzápětí pálil z ostrého úhlu Zavadil, jeho rána z přímého kopu však zamířila nad břevno příbramské brány.

Povedený byl i rychlý protiútok Slezanů, při kterém Mondek ostrým centrem našel Jurečku. Ten ale nezakončil přesně, a tak diváky dostala do varu spíš strkanice Zavadila s Rezkem v závěru první půle, za niž oba hráči dostali žlutou kartu.

SESTŘIH: Opava - Příbram 1:0. Krásnou hlavičkou rozhodl Dedič, Opava má plný počet bodů

V úvodu druhé půle přišla zřejmě největší šance dosavadního průběhu utkání. Zavadil technickým pasem vysunul rozběhnutého Stáňu, ten poslal před bránu střílený centr, jenže tísněný Mondek zblízka minul. Na druhé straně před sebou Voltr tlačil Simerského, střídající příbramský útočník se dostal ke střele ze zajímavé pozice, ale Fendrich Voltrovu ránu vyrazil.

Rozhodující moment utkání přišel až v 85. minutě, kdy měla Opava k dispozici přímý kop z necelých pětadvaceti metrů. Zavadil poslal do šestnáctky nadýchaný centr, na který si naskočil Dedič a hlavou poslal míč obloučkem k tyči mimo dosah gólmana Boháče. Slezané v závěru Příbram takřka k ničemu nepustili a pohlídali si druhé vítězství v nové sezoně.

Podívejte se na nejdůležitější momenty zápasu:

Opava - Příbram: Hrdina Dedič! Hlavou našel balon a krásným lobem překonal Boháče, 1:0

Opava - Příbram: Vyložená šance Příbrami! Fendrich zasáhl proti Voltrovi
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Opava - Příbram: Velká šance Slezanů! Mondekův pokus nebyl úspěšný

Opava - Příbram: Polidar nebezpečně pálil na bránu, domácí brankář znovu připravený

Opava - Příbram: Cmiljanovič při chuti! Jeho druhý pokus znovu ztroskotal na Fendrichovi

Opava - Příbram: Cmiljanovič vyslal tvrdou ránu z hranice šestnáctky, Fendrich vyrazil

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905