SESTŘIH: Bohemians - Boleslav 3:0. Rozhodla dominance v první půli

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili ve druhém kole nejvyšší soutěže Mladou Boleslav 3:0. O výhře "Klokanů" nad účastníkem 2. předkola Evropské ligy rozhodli v prvním poločase Kamil Vacek a letní posily Jakub Podaný a Petr Hronek. Vršovický tým porazil v lize Středočechy po třech zápasech a napravil prohru 0:2 s Jabloncem z prvního kola.

Pražané od začátku hýřili aktivitou a už po necelých čtyřiceti vteřinách hry se ocitli blízko první brance. Vacek nacentroval míč na zadní tyč na Podaného, který hlavou těsně minul.

Promarněná příležitost nemrzela "Klokany" dlouho. Ve čtvrté minutě Keita vysunul Vacka a domácí záložník ve skluzu vyzrál na gólmana Šedu.

V deváté minutě našel Vodháněl před mladoboleslavskou brankou Hronka, který však ve složité pozici ideálně nezakončil. Za dvě minuty přišla další velká příležitost vršovického celku. Vodháněl vyslal vpřed Vaníčka, jenž zakončil těsně vedle tyče.

V šestnácté minutě prudká přihrávka hostujícího Budínského nenašla před brankou Bohemians žádného adresáta. Větší šanci si Středočeši v prvním poločase nevypracovali.

SESTŘIH: Bohemians - Mladá Boleslav 3:0. Klokani přejeli Středočechy, zářil Podaný

V 41. minutě Bohemians zvýšili na 2:0, když se přímého kopu před vápnem ujal Podaný a balon umístil přesně do šibenice. Za další dvě minuty přidal Haškův výběr třetí trefu. Podaný se na levé straně zbavil Fulneka a Wiesnera a jeho střelu usměrnil do sítě Hronek. Minimálně tři branky doma vstřelili Bohemians poprvé od dubna 2018, kdy porazili Plzeň 5:2.

Do druhého poločasu poslal hostující kouč Jozef Weber, který v minulosti Bohemians vedl, namísto Komličenka s Fulnekem do hry Jiřího Klímu a Matějovského. Ani nově příchozí však na výsledku nic nezměnili. Druhá pětačtyřicetiminutovka se dohrávala pouze z povinnosti. Bohemians se dopředu nehnali a v klidu kontrolovali zápas. Pokusy Mešanoviče a Klímy z dálky skončily nad.

Bohemians potřetí za sebou vyhráli úvodní domácí duel nové sezony. V součtu s minulým ročníkem zvítězili v lize před vlastními fanoušky po třech utkáních a teprve podruhé za posledních 18 zápasů. Mladá Boleslav nenavázala na výhru 1:0 nad Karvinou z předešlého kola a v Ďolíčku po třech ligových soubojích nebodovala.

Domácí: 4. Vacek, 41. Podaný, 43. Hronek

Hosté:

Domácí: Valeš – Hůlka, Jindřišek (C), Šmíd – Bartek, Vacek, Hronek, Podaný – Vaníček (85. Koubek), Keita (57. Nečas), Vodháněl (77. Záviška).

Hosté: Šeda – Túlio, Takács (C), Pudil, Fulnek (46. Matějovský) – Wiesner (68. Ladra), Budínský, Hubínek, Bucha – Komličenko (46. Jiří Klíma), Mešanović.

Bohemians - Mladá Boleslav: Rána Mešanoviče z nadějné pozice postrádala kvalitu

Bohemians - Mladá Boleslav: Gól! Prosadila se další posila, Hronek přidal třetí trefu Klokanů, 3:0

Bohemians - Mladá Boleslav: Nádhera! Podaný výstavní trefou navýšil vedení domácích, 2:0

Bohemians - Mladá Boleslav: To byla šance! Vaníček ale sám před Šedou selhal

Bohemians - Mladá Boleslav: Vodháněl našel Hronka, ten v ideální pozici mířil mimo

Bohemians - Mladá Boleslav: Keita našel Vacka, který ve skluzu otevřel skóre, 1:0

Bohemians - Mladá Boleslav: Ivan Trojan slavnostně převzal dres Bohemians

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905