SESTŘIH: Baník – Bohemians 4:2. Sporný gól a první domácí výhra

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Osm tisíc diváků na vítkovickém stadionu vidělo v pátém kole FORTUNA:LIGY první domácí výhru Baníku v sezoně. Domácí střeleckou potenci odnesli pražští Bohemians, kteří sice vedli, ale ve zbytku zápasu inkasovali čtyři góly a sami se prosadili už jen jednou z penalty. Hosty rozlítil druhý gól Baníku v situaci, který rozhodčí Zelinka uznal po situaci, kdy se míč vznášel nad brankovou čarou. Ostrava má v tabulce 9 bodů, Pražané zůstávají na čtyřech.

Domácí: 24. Kuzmanović, 30. Šindelář, 64. Kuzmanović, 69. Smola

Hosté: 17. Hronek, 61. Vacek

Domácí: Budinský – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman (C) – Reiter, Jánoš, R. Hrubý, de Azevedo (81. Granečný) – Kuzmanović (90+2. J. Pokorný), Smola (75. Diop).

Hosté: Valeš – Hůlka, Köstl, Pokorný – Bartek, Vacek, Jindřišek (C) (70. Ugwu), Podaný – Hronek (46. Vaníček), Keita, Vodháněl (82. Nečas).

8350 diváků

Ostravský přízrak domácí nezdarů se rychle vyjevil i v dnešním utkání. Po chybě uprostřed hřiště se hosté v 17. minutě rychle dostali do přečíslení, které Hronek z pravé strany vyřešil prudkou střelou mezi nohy Budinského. "Klokani" se v soutěžních duelech s Ostravou dočkali gólové radosti po 409 minutách.

Inkasovaný gól byl však tentokrát spouštěčem tlaku Ostravy. Domácí se usadili na útočné polovině a ve 24. minutě jim parádně vyšel kontr z pravého křídla: balon zatáhl Fillo, po jeho centru se ve vápně zorientoval Kuzmanovič a nechytatelně zavěsil.

Baník nadále hrozil zejména Smolou, ke kterému se sbíhaly balony z ostravských křídel. Ve 30. minutě další Smolovu nepříjemnou hlavičku Valeš vyrazil pouze před sebe a Šindelář míč přes ležícího brankáře dotlačil za čáru, byť hosté protestovali, že balon celým objemem za lajnou nebyl. Nedokazují to ani dostupné videozáznamy.

Domácí nepolevili v aktivitě ani po změně stran. Parádní průnik de Azeveda zakončený nebezpečnou střelou Valeš zneškodnil. Pak do vývoje promluvili na chvíli Pražané a Fillův faul na Vodháněla z penalty potrestal Vacek.

Ostrava si ale po třech minutách vzala vedení nazpět. Agilní De Azevedo posunul míč za obranu na rozběhnutého Kuzmanoviče, který bez přípravy podélnou střelou rozvlnil síť.

Ještě klidnější mohl být Baník o dalších pět minut později. Smola si na malém vápně našel Fleišmanův centr a jeho několikátá hlavička v utkání už skončila v síti.

Ještě v 77. minutě mohl koncovku zdramatizovat Keita, ale jeho pokus hlavou zastavila tyč ostravské branky. Pražané tak ani v třetím utkání aktuálního ročníku venku nebodovali.

SESTŘIH: Baník - Bohemians 4:2. První domácí výhra Ostravy i díky spornému gólu

Baník - Bohemians: Hosté se nevzdávají, po Vackově centru Keita trefil tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Bohemians: Smola hlavičkou pojišťuje vedení domácích a zvyšuje na 4:2!

Baník - Bohemians: Kuzmanovič vrátil vedení na stranu domácích! 3:2 pro Ostravu

Baník - Bohemians: Bartek se probil za ostravskou obranu a Keita pálil těsně vedle!

Baník - Bohemians: Vacek z penalty srovnává na 2:2!

Baník - Bohemians: Fillo naběhl do Vodháněla a sudí píská pokutový kop pro hosty!

Baník - Bohemians: De Azevedo předvedl nápaditou otočku, ale pálil mimo tři tyče

Baník - Bohemians: Fillova hlavička z bezprostřední blízkosti skončila těsně vedle!

Baník - Bohemians: Kuzmanovičova nebezpečná střela byla nadvakrát zblokována

Baník - Bohemians: Krásné sólo De Azeveda, Valeš vytáhl míč do zámezí

Baník - Bohemians: Šindelář otáčí na 2:1! Ale těžko říct, jestli byl míč průkazně za čarou

Baník - Bohemians: Smolova hlavička netrefila bránu

Baník - Bohemians: Kuzmanovič pohotovou ranou krásně prostřelil Budinského, 1:1!

Baník - Bohemians: Hronek po pěkné kombinaci posílá hosty do vedení! 1:0 pro Klokany

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905