SESTŘIH: Příbram – Budějovice 2:0. Jasná převaha, domácí rozhodli už před přestávkou | iSport.cz
10. srpna 2019 • 19:45

České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1 České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1
Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu

Fotbalisty Příbrami musí zápasy s Českými Budějovicemi bavit. V pátém kole FORTUNA:LIGY je porazili už v osmém soutěžním utkání za sebou. Do vedení je poslal už v úvodu Marko Alvir. Uklidňující druhý gól přidal deset minut před přestávkou Michal Škoda po chybě gólmana Dynama Staňka. Díky druhé domácí výhře má Příbram 7 bodů a dostala se dva před své soupeře.

Předpokládal se vyrovnaný boj dvou týmů, ale Středočeši už od úvodu dominovali a brzy utkání rozhodli. V deváté minutě se protáhl po pravé straně přes dva obránce Alvir a před brankářem Staňkem nezaváhal. S chorvatským záložníkem si hosté nevěděli rady i nadále. Ve třinácté minutě měl další šanci, ale ztroskotal na hostujícím gólmanovi, po dalších deseti minutách opět souboj stejných hráčů vyzněl lépe pro Staňka.

Domácí: 9. Alvir, 35. Michal Škoda

Hosté:

Domácí: Boháč – Tregler, Kodr, Šimek, Antwi – Alvir (90+2. T. Jablonský), Jan Rezek (C), Soldát, Ma. Zeman (88. Hájek) – Polidar – Michal Škoda (85. Dramé).

Hosté: Staněk – Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Schranz, Havelka (46. Čavoš), Javorek, Kulhánek (46. Mustedanagić), Mršić (60. Táborský) – Ledecký.

Domácí: Slepička, Hájek, Janota, Januška, Jablonský, Kočí, Dramé

Hosté: Křížek, Martan, Táborský, Čavoš, Mustedanagić, Brandner, Helešic

Domácí: Polidar

Hosté: Javorek, P. Novák, Mršić, Kladrubský, Mustedanagić

Ondřej Berka. Asistenti: Milan Flimmel, Matěj Vlček. Čtvrtý rozhodčí: Karel Hanousek

Na Litavce, Příbram

3186 diváků

Budějovičtí nezvládali pokrývat krajní prostory a dlouho odolávali pouze díky gólmanovi, ale i na Staňka přišla ve vytrvalém dešti slabá chvíle: deset minut před pauzou sice dokázal vytlačit hlavičku Polidara, míč mu ale vyklouzl z náručí k nabíhajícímu Škodovi, který vstřelil třetí ligový gól v příbramském dresu.

Jihočeši sice vstoupili do druhé půle aktivněji, domluva v kabině zřejmě zabrala, ale nebezpečí z jejich kopaček nepřicházelo a domácí si dvoubrankový náskok chytře hlídali. A když byla možnost, hned se snažili alespoň ze střední vzdálenosti ohrozit Staňka. Když se hosté už dostali do první šance, tak Schranz v 69. minutě nedokázal vyzrát na vyběhnuvšího gólmana Boháče. Stejně skončil souboj obou fotbalistů také v samotném závěru.

Příbram tak bez větších problémů dovedla zápas do vítězného konce a potvrdila, že se jí doma vede a v součtu s baráží u Litavky neprohrála poosmé za sebou. Budějovice utrpěly druhou porážku v sezoně.

SESTŘIH: Příbram - České Budějovice 2:0. Hotovo bylo za poločas, poprvé v sezoně pálil Alvir

Příbram - České Budějovice: Zeman oklamal Kladrubského a svou nadějnou střelu poslal jen kousek nad břevno

Příbram - České Budějovice: Schranze vychytal ve velké šanci Boháč
Video patří k placenému obsahu

Příbram - České Budějovice: Polidar stříleným centrem málem překvapil Staňka

Příbram - České Budějovice: Staňkova minela! Balon nezkrotil v rukavicích a udělal radost Škodovi, 2:0

Příbram - České Budějovice: Po hlavičce Škody zachraňoval Dynamo výborný Staněk

Příbram - České Budějovice: Alvir spálil tutovku a z dorážky trestuhodně pálil nad!

Příbram - České Budějovice: Schranzova hlavička skončila nad bránou

Příbram - České Budějovice: Alvir prováhal střelu ve chvíli, kdy na něj zívala prázdná brána!

Příbram - České Budějovice: Chorvatský expres Alvir obešel Nováka a v drzém průniku překonal i gólmana, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava