SESTŘIH: Boleslav - Sparta 4:3. Obří drama! V závěru rozhodl Budínský

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Tak tohle byla obří bitva! Mladá Boleslav přivítala v rámci FORTUNA:LIGY pražskou Spartu a padlo dohromady sedm gólů. Po výhře 4:3 byli šťastnější domácí. Už se zdálo, že je může mrzet třikrát ztracené vedení. V nastavení ale vše rozsekl náhradník Budínský, který byl v tu chvíli jen dvě minuty na hřišti. K vítězství přispěl hattrickem Muris Mešanovič. Letenským nebylo nic platné, že forvard Libor Kozák konečně protrhl střelecké trápení.

Domácí: 17. Mešanović, 38. Mešanović, 76. Mešanović, 90+4. Budínský

Hosté: 29. Hancko, 74. Tetteh, 87. Kozák

Domácí: Šeda – Křapka, Takács, Pudil, Túlio – Fulnek (83. Ladra), Matějovský (C) (90+2. Budínský), Hubínek, Bucha – Wágner (63. Jakub Klíma), Mešanović.

Hosté: Nita – Sáček, Štetina, Costa (C), Hancko – Moberg Karlsson (46. M. Hašek), Trávník, L. Krejčí, Kanga (61. Tetteh), Plavšić – Kozák.

5000 diváků

Mladá Boleslav nastoupila bez nejlepšího střelce minulé sezony Komličenka, který se neobjevil ani na střídačce. Kvůli zranění ho mužstvo šetří na čtvrteční domácí odvetu Evropské ligy proti FCSB. Na druhé straně se v základní jedenáctce Pražanů poprvé objevil bek Hancko, který přišel na hostování z Fiorentiny.

Mladá Boleslav sehrála první ligový duel po dvou týdnech, jelikož utkání v Teplicích bylo odloženo kvůli problémům s odletem z Kazachstánu, kde Středočeši sehráli druhé předkolo Evropské ligy s Šymkentem.

Ve čtvrté minutě Kangovu rozehrávku vystihl Matějovský a domácí šli do brejku, který Mešanovič vyřešil přízemní střelou vedle. V 15. minutě sparťanský obránce Štetina rozehrál přímo na Fulneka, který se vřítil do vápna. Štetina ve snaze zastavit ho se ve skluzu dotkl rukou míče. Hra pokračovala, ale po jejím přerušení si rozhodčí Franěk prohlédl situaci na videu a následně ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu s přehledem proměnil Mešanovič.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 4:3. Bláznivé drama rozsekl v nastavení Budínský

Kozák poté loktem trefil do hlavy Pudila, který utrpěl tržnou ránu a zbytek zápasu dohrál s obvazem. V 29. minutě Sparta srovnala. Karlsson z rohu našel na bližší tyči Hancka, který zády otočený k brance usměrnil míč hlavou na vzdálenější tyč. Jednadvacetiletý slovenský zadák se trefil při ligové premiéře. Ve 34. minutě Karlsson z hranice šestnáctky vypálil do boční sítě.

Středočeši si vzali vedení zpátky v 38. minutě. Hubínek na vlastní polovině vypíchl před dotírajícím Kangou balon, kterého se ujal Bucha. Domácí záložník ho poslal na pravou stranu volnému Matějovskému, jenž přihrávkou po zemi našel zakončujícího Mešanoviče.

Po hodině hry přihrál Kanga do vápna na Kozáka, který si zpracoval míč, jenže z nadějné pozice ho vysoko překopl. O chvilku později sparťanský trenér Jílek poslal na hřiště Tetteha namísto Kangy, který se předtím trefil ve čtyřech soutěžních duelech po sobě.

V 71. minutě vystřelil Bucha před vápnem vedle. Za tři minuty se ukázalo, že Jílek měl při střídání šťastnou ruku. Na Trávníkův rohový kop si naskočil Tetteh a vyrovnal.

Radost Letenských měla jepičí život. Už o minutu později Bucha přihrál do vápna na Mešanoviče, který střelou k tyči završil hattrick.

V 79. minutě se Franěk musel poradit s videem, jelikož Matějovský při snaze odkopnout ve vápně míč zdánlivě trefil Štetinu. Hlavní sudí však neshledal zákrok jako penaltový.

Sparťané srovnali v 86. minutě, když si na centr Štetiny naběhl Kozák a prvním ligovým gólem za Spartu srovnal. Ve druhé minutě nastavení přišel na hřiště Budínský, který o minut později rozhodl o triumfu Středočechů. Mladá Boleslav porazila v lize Spartu podruhé za sebou. Jílkovi svěřenci po remíze 2:2 v Českých Budějovicích nevyhráli ani druhý venkovní souboj v ligové sezoně a ztrácí šest bodů na vedoucí Slavii.

Vše o Spartě čtěte ZDE »

Mladá Boleslav - Sparta: Šílený večer nekončí! Budínský se dostal před Hancka a rozhoduje zápas roku, 4:3!

Mladá Boleslav - Sparta: Střelecká smůla prolomena! Kozák se trefuje hlavou, 3:3

Mladá Boleslav - Sparta: Po srážce Matějovského se Štetinou byl v akci VAR, penalta ale nařízena nebyla

Mladá Boleslav - Sparta: Mešanovičova střela se otřela o tyč a zapadla do sítě. A Bosenský snajpr završil hattrick, 3:2

Mladá Boleslav - Sparta: Tetteh po rohu hlavou překonal Šedu, 2:2

Mladá Boleslav - Sparta: Šeda vyrobil minelu, pak si Křapka nastřelil vlastní ruku. Penalta se nekoná
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Sparta: Kozák zblízka přestřelil bránu a chytá se za hlavu

Mladá Boleslav - Sparta: Matějovský krásně našel Mešanoviče a ten nedal Nitovi šanci, 2:1

Mladá Boleslav - Sparta: Hancko si našel roh Karlssona a hlavou rozvlnil síť za Šedou, 1:1

Mladá Boleslav - Sparta: Mešanovič při penaltě poslal Nitu na druhou stranu, 1:0

Mladá Boleslav - Sparta: Štetina se ve vápně dotkl míče rukou, penalta pro domácí!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905