17. srpna 2019 • 18:46

SESTŘIH: Slovácko - Příbram 2:0. Petržela režíroval výhru domácích, dal dva góly

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slovácka zvítězili v 6. kole první ligy nad Příbramí 2:0. Obě branky dal po přestávce Milan Petržela, který si připsal úvodní góly po návratu do Uherského Hradiště z Plzně. Slovácko v lize porazilo Příbram poosmé za sebou, potřetí po sobě vyhrálo navíc bez inkasovaného gólu a minimálně do neděle se posunulo na druhé místo tabulky za vedoucí Slavii. Hostující celek ani ve třetím venkovním zápase v sezoně nebodoval a neskóroval.

Úvodních pár minut patřilo hostujícímu týmu, ale žádnou šanci to nepřineslo. Domácí od desáté minuty převzali iniciativu a začali dobývat soupeřovu obranu. Po centru od Reinberka hlavičkoval Hofmann, o dvě minuty později jej napodobil Šašinka, ale gólman Boháč neměl s oběma pokusy příliš velkou práci.

Moc nebezpečná nebyla ani Zajícova patička v nouzi z 20. minuty. První velká šance přišla o pět minut později, kdy Havlík vysunul Šašinku, ale Boháč mu včasným vyběhnutím střelu zlikvidoval.

Stanislav Hofmann (vlevo) a Marek Kodr (vpravo) bojují o míč v zápase Slovácka s Příbramí

Domácí měli převahu až do konce první půle, ale chyběla jim finální přihrávka a přesnost. Hosté ohrozili Trmala až před poločasovým hvizdem, závar po rohu však nevyužili.

Necelé tři minuty po přestávce Slovácko otevřelo skóre. Nejzkušenější hráč domácích Petržela na hranici šestnáctky obešel Antwiho a prudkou ranou prostřelil Boháče.

Slovácko - Příbram: Petržela zakončil parádní sólo, 1:0

Slovácko vedoucí gól evidentně uklidnil. V 55. minutě předvedl Petržela slalom mezi bránícími hráči, jen finální střela skončila těsně vedle. Po hodině hry rozehráli domácí signál ze standardní situace, na jehož konci Hofmann hlavičkoval těsně nad.

Záhy přišel druhý gól a znovu se prosadil Petržela. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se v 62. minutě dostal k přihrávce od Reinberka o chvíli dřív než spoluhráč Šašinka a uklidil míč pohotově do sítě.

Slovácko dostalo zápas plně pod kontrolu a i nadále častěji drželo míč. Příbram i za nepřízného stavu spoléhala hlavně na brejky, ale za celý zápas prakticky nevystřelila na bránu. Domácí bez problémů udrželi vedení a potvrdili minulou nečekanou výhru 2:0 z Plzně.

SESTŘIH: Slovácko - Příbram 2:0. Petrželův zápas vynesl Slovácko na 2. místo

Domácí: 47. M. Petržela, 61. M. Petržela

Hosté:

Domácí: Trmal – Divíšek, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Reinberk – M. Petržela (70. Kalabiška), V. Daníček (C), Havlík, Navrátil (80. Sadílek) – O. Šašinka – Zajíc (88. Hellebrand).

Hosté: Boháč – Tregler, Šimek, Kodr, Antwi (82. Janota) – Alvir, Jan Rezek (C), Soldát (61. Dramé), Ma. Zeman – Polidar – Michal Škoda (65. Hájek).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905