SESTŘIH: Teplice - Plzeň 1:1. Viktorii ztrestal chvíli před koncem Hora

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Mizérie fotbalistů Plzně pokračuje. Viktoria v 6. kole FORTUNA:LIGY sice vedla v Teplicích po parádní trefě Kalvacha z přímého kopu z 37. minuty, sedm minut před koncem ale stále bojující domácí dokázali srovnat. Vynikající centr využil přesným volejem Jakub Hora a Severočeši mohli slavit aspoň bod. Viktoria vypadla z předkola Evropské ligy, před tím v lize dvakrát remizovala a na vedoucí Slavii ztrácí pět bodů. Teplice sice podruhé za sebou nezvítězily, k dobru však mají odložený domácí souboj s Mladou Boleslaví.

Domácí: 83. Hora

Hosté: 37. Kalvach

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš – Kučera (54. Trubač), Kodeš – Hora (C), Jindráček (78. Vyhnal), Žitný (42. Moulis) – J. Mareš.

Hosté: A. Hruška – M. Havel, Pernica, Brabec (C), Hloušek – Kalvach, Janošek (66. Chorý) – Kayamba (76. Mihálik), Hořava, J. Kopic – Krmenčík (85. Beauguel).

5241 diváků

Plzeň v předcházejících dvou ligových kolech nevstřelila branku, když na hřišti Bohemians 1905 remizovala bez branek a doma podlehla 0:2 Slovácku. Ve čtvrtek navíc vypadla ve 3. předkole Evropské ligy s belgickými Antverpami.

Oproti pohárovému duelu se hosté museli obejít bez záložníka Hrošovského, který proti Antverpám odehrál za Západočechy poslední zápas před odchodem do jiného belgického týmu Genku. Jeho pozici zaujal Janošek. Na rozdíl od čtvrtka chyběl v základní sestavě i Hejda a ani na lavičce nebyl Limberský. V obraně je nahradili Pernica s Hlouškem.

SESTŘIH: Teplice - Plzeň 1:1. Parádní góly na obou stranách, ale další ztráta hostů

V 19. minutě se zrodila první vážná akce zápasu. Petr Mareš přihrál do vápna a míč proletěl až k Žitnému, který překonal gólmana Hrušku, ale těsně před brankovou čarou vykopl míč Hloušek. S následnou přízemní střelou Vondráška si Hruška poradil bez problémů.

Až ve 34. minutě Plzeň poprvé ohrozila domácí branku. K přímému volnému kopu před vápnem se postavil Janošek, jehož ránu k tyči gólman Grigar vyrazil.

O tři minuty později se Viktoria prosadila. Další přímý kop si vzal na starost Kalvach a z 28 metrů se nádherně trefil pod břevno. Čtyřiadvacetiletý záložník se radoval z první ligové trefy v dresu Plzně a celkově třetí v soutěži.

Osm minut po přestávce nahrál Jindráček do šestnáctky, ale Jakub Mareš zamířil mimo tři tyče. V 72. minutě se Hora ujal přímého kopu z téměř 24 metrů a málem napodobil Kalvacha, jenže Hruška jeho zakončení pod horní tyč vytáhl na roh.

Lukáš Kalvach zařídil vedení krásným přímákem

V 83. minutě se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání. Petr Mareš poslal do vápna dlouhý centr, na který si naběhl Hora a teplický kapitán zakončením z první překonal Hrušku. Těsně před koncem mohl Viktorii vrátit vedení střídající Mihálik, ale zblízka těsně minul.

Plzeň neprohrála venku v nové ligovém sezoně ani ve třetím zápase, podruhé však remizovala. Teplice nenavázaly na březnovou domácí ligovou výhru nad Plzní 2:1 a po debaklu 1:5 se Slavií nevyhrály doma ani druhé ligové utkání v sezoně. V součtu s minulým ročníkem nezvítězily v soutěži před vlastními diváky popáté za sebou.

Klíčové momenty zápasu

Teplice - Plzeň: Mihálik v tutovce! Z voleje ale neumístil míč do sítě
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Plzeň: Beauguelova hlavička mířila jen doprostřed brány

Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1!

Teplice - Plzeň: Hora trefil Hlouška do paže, ale o penaltu se nejednalo

Teplice - Plzeň: Krmenčíkovu střelu z dobré pozice zblokoval Jeřábek

Teplice - Plzeň: Marešův pěkný obstřel z první se kroutil mimo bránu

Teplice - Plzeň: Hora hlavičkoval ve vyložené šanci! Ale střela mu nesedla

Teplice - Plzeň: Z Kučerovy zblokované rány se nakonec stala Moulisova pološance

Teplice - Plzeň: Kalvach se postaral o jeden z gólů roku! Viktoria po nádherné ráně vede 1:0

Teplice - Plzeň: Janoškovu prudkou standardku Grigar vyrazil mimo tři tyče

Teplice - Plzeň: Kayamba se proháčkoval až do vápna, ale nenašel Krmenčíka

Teplice - Plzeň: Žitný úplně sám před Hruškou! Ale situaci skvěle zachránil Hloušek

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905