SESTŘIH: Slavia - Bohemians 4:0. Pěkné góly, dominance i proti deseti

0
Plekanec o Kladnu: Když se opakují pořád stejné chyby… Skills koučové? Nám stačila ulice
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Slavie rozdrtili v 7. kole první ligy ve vršovickém derby Bohemians 1905 4:0, přestože kvůli středeční odvetě závěrečného 4. předkola Ligy mistrů s Kluží nastoupili s řadou náhradníků. Obhájce titulu poslal v deváté minutě do vedení Josef Hušbauer a po přestávce se trefili Michal Frydrych, Ondřej Kúdela a Ibrahim Traoré. Hosté od 59. minutě dohrávali bez vyloučeného Kamila Vacka.

Domácí: 9. Hušbauer, 49. Frydrych, 56. Kúdela, 90+1. Traoré

Hosté:

Domácí: Markovič – Holeš, Kúdela (66. Traoré), Frydrych, Zelený – Král – Ševčík, Hušbauer (C), A. Baluta – Tecl (73. Van Buren), Júsuf Hilál (58. Milan Škoda).

Hosté: Fryšták – Bartek, Hůlka, Krch, Podaný – Vaníček (71. Schumacher), Jindřišek (C), Vacek, Vodháněl (80. Záviška) – Hronek, Keita (63. Ugwu).

16 243 diváků

Slavia vyhrála šesté z dosavadních sedmi kol a vede neúplnou tabulku o šest bodů. Červenobílí se vítězně naladili na domácí odvetu s Kluží, v níž budou po úterním úvodním zápase v Rumunsku hájit náskok 1:0 a útočit na postup do základní skupiny prestižní soutěže. Bohemians prohráli i čtvrtý venkovní duel ligové sezony.

Slávistický trenér Trpišovský postavil z úterní základní sestavy v Kluži jediného hráče - stopera Kúdelu. První start v sezoně si připsali Tecl s Balutou a soutěžní premiéru za A-tým Pražanů si mezi tyčemi odbyl osmnáctiletý brankář Markovič.

Domácí si i v kombinované sestavě od úvodu vytvořili tlak a v deváté minutě se dostali do vedení. Hušbauer napřáhl z přímého kopu a technickou střelou trefil přesně horní roh branky. Coby nejlepší týmový střelec v ligové sezoně skóroval potřetí.

Červenobílí po gólu dál tlačili. Bývalý hráč Bohemians Hilál ale hlavičkoval nad, Zeleného ránu vyrazil v 18. minutě Fryšták a Tecl z dorážky přestřelil. "Klokani" po 20 minutách trochu vyrovnali hru, vážnější šanci si ale nevypracovali. Naopak v 39. minutě mohl zvýšit Holeš, který z pravé strany postupoval sám na bránu, ale minul.

SESTŘIH: Slavia - Bohemians 4:0. Klokany načalo Hušbauerovo dělo, hosté v deseti neměli nárok

Pojistku přidali domácí až ve 49. minutě. Po Ševčíkově rohu dolétl míč až k Frydrychovi a ten hlavou pohodlně zvýšil. Domácí stoper gólově oslavil 200. zápas v lize.

O sedm minut později skórovala Slavia potřetí. Po dalším Ševčíkově rohu Fryšták vyrazil Frydrychovu střelu před sebe a dorážející Kúdela s přehledem doklepl balon do sítě.

O tři minuty hostům ještě více zkomplikoval situaci Vacek, který inkasoval druhou žlutou kartu a byl vyloučen. V 73. minutě mohl snížit Hůlka, z otočky však mířil těsně nad. Nepřesný byl na opačné straně i dvakrát Baluta, přesto se nakonec slávisté ještě dočkali čtvrté trefy. V první minutě nastavení rozebrali obranu a střídající Traoré sám před Fryštákem nezaváhal. Červenobílí si připsali nejvyšší výhru ve vršovickém derby v samostatné ligové historii.

Klíčové momenty utkání

Slavia - Bohemians: Vtipné choreo, fanoušci hostí si rýpli do Tvrdíka

Slavia - Bohemians: Škoda vyšachoval Klokany a našel Traorého. Ten se nemýlil, 4:0

Slavia - Bohemians: Baluta chtěl zblízka přelobovat Fryštáka

Slavia - Bohemians: Baluta se uvolnil ve vápně a mířil ke vzdálenější tyči

Slavia - Bohemians: Hůlkova střela z otočky skončila nad

Slavia - Bohemians: Vacek trefil loktem Kúdelu, sudí ho posílá do sprch!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Bohemians: Kúdela dorazil Frydrychovu střelu, 3:0

Slavia - Bohemians: Ševčík ukázkově našel na zadní tyči Frydrycha, ten šancí nepohrdl, 2:0

Slavia - Bohemians: Vodhánělova standardka prosvištěla vápnem domácích

Slavia - Bohemians: Král vysunul Holeše do vápna, ten z úhlu nemířil dobře

Slavia - Bohemians: Bartek z úhlu vyzkoušel Markoviče

Slavia - Bohemians: Fryšták vytáhl zakončení Zeleného, záhy letěl míč od Tecla nad břevno

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905