SESTŘIH: Boleslav - Budějovice 4:2. Komličenko čtyřmi góly řídil obrat

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Mladé Boleslavi sice v 7. kole FORTUNA:LIGY prohrávali s Českými Budějovicemi už 0:2, pak se ale nadechl k úžasnému představení Nikolaj Komličenko. Ten nejdříve ještě do poločasu během dvou minut srovnal, ve druhé půli pak přidal ještě další dva góly a zařídil velkolepý obrat na 4:2. Hosté navíc od 71. minuty dohrávali bez vyloučeného kapitána Jiřího Kladrubského.

Domácí: 45. Komličenko, 45+3. Komličenko, 54. Komličenko, 67. Komličenko

Hosté: 33. Provod, 41. Brandner

Domácí: Šeda – Hubínek, Takács, Pudil, Fulnek – Ladra (81. Jakub Klíma), Matějovský (C), Budínský, Bucha – Auer (46. Mešanović), Komličenko (90+1. Pech).

Hosté: Staněk – Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Čavoš, Kulhánek (62. Ledecký) – Brandner (75. Helešic), Javorek, Provod – Schranz (79. Mršić).

2852 diváků

Komličenko se do mladoboleslavské sestavy vrátil po třech soutěžních zápasech, které zmeškal kvůli zranění.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté. V deváté minutě zamířil Čavoš z hranice vápna nad a o chvíli později vypálil ze stejné pozice Brandner, jehož nikterak prudká střela brankáři Šedovi naštěstí pro domácí propadla vedle tyče.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - České Budějovice 4:2. Řádil Komličenko, hosté dohrávali v oslabení

V 18. minutě si na Auerův rohový kop na přední tyč naběhl Budínský, jehož hlavičku gólma Staněk vyrazil před sebe, ale Takács zblízka mezi tři tyče nedorazil.

V 33. minutě nečekaně udeřili Jihočeši. Provod napřáhl ze střední vzdálenosti a přízemní střelou k tyči překonal Šedu. České Budějovice skórovaly v lize po dvou zápasech.

O osm minut později udeřili hosté znovu. Míč se po rohovém kopu odrazil k Javorkovi, jenž ho přesně napálil za mladoboleslavskou obranu na volného Brandnera a českobudějovický útočník výstavními "nůžkami" do protipohybu Šedy zvýšil náskok Jihočechů.

Dvougólové manko Středočechy paradoxně nabudilo. V 45. minutě Budínský nacentroval do vápna, Staněk špatně vyběhl a míč se se štěstím odrazil od Komličenka do branky.

Vzápětí si hosté mohli vzít dvoubrankové vedení zpátky, jenže Provod ani Javorek se k zakončení nedostali.

Ve druhé minutě nastavení prvního poločasu využil Komličenko zmatků v českobudějovické obraně a srovnal.

Do druhého poločasu poslal domácí trenér Weber do hry Mešanoviče namísto Auera. Šest minut po změně stran si bosenský útočník navedl míč na hranici šestnáctky a vystřelil těsně vedle.

V 54. minutě se Středočeši dočkali. Na Matějovského roh si naskočil Komličenko a hattrickem dokonal obrat. Čtyřiadvacetiletý Rus zaznamenal první třígólový zápas od loňského listopadu proti Olomouci a celkově třetí v lize. Diváci v Mladé Boleslavi viděli hattrick domácího hráče ve druhém ligovém duelu po sobě, jelikož v předchozím zápase skolil Mešanovič třemi trefami Spartu.

V 62. minutě Provodova střela po zemi skončila vedle tyče. O chvíli později si Šeda poradil s Javorkovým pokusem. Hned nato vytěsnil Staněk přízemní střelu Fulneka na roh.

V 67. minutě skóroval Komličenko počtvrté, když mu Mešanovič nabil na dělovku z přímého volného kopu, proti níž neměl Staněk šanci. Komličenko poprvé v nejvyšší soutěži vstřelil čtyři góly v jednom utkání a o branku zaostal za rekordním pětibrankovým představením sparťana Davida Lafaty z května 2016 proti Jihlavě. Mladá Boleslav vstřelila čtyři branky ve třetím ligovém souboji po sobě.

V 71. minutě Kladrubský udeřil hlavou do obličeje Mešanoviče a sudí Proske hostujícího kapitána vyloučil.

Středočeši doma vyhráli i čtvrtý ligový duel v sezoně. České Budějovice potřetí za sebou prohrály a celkově nezvítězily popáté v řadě.

Mladá Boleslav - České Budějovice: Střelu Mešanoviče vykopl Staněk
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - České Budějovice: Kladrubský hlavičkou sundal Mešanoviče. Červená karta, sudí ho vyhnal do sprch!

Mladá Boleslav - České Budějovice: Javorkovu ránu doprostřed kryl Šeda

Mladá Boleslav - České Budějovice: Komličenko se prosadil hlavou a završil hattrick, 3:2

Mladá Boleslav - České Budějovice: Hosté směšně přišli ve vápně o míč a Komličenko podruhé udeřil, 2:2

Mladá Boleslav - České Budějovice: Staněk vyběhl do tmy a Komličenko měl snadnou práci, 1:2

Mladá Boleslav - České Budějovice: Provod parádními nůžkami zvyšuje vedení Dynama, 0:2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905