SESTŘIH: Zlín – Sparta 0:2. První výhra venku. Pálili Tetteh a Kanga

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty zvítězili v 9. kole první ligy ve Zlíně 2:0. Pražané rozhodli už v úvodních 19 minutách, kde se trefili Benjamin Tetteh a z penalty Guélor Kanga. Letenští venku v nejvyšší soutěži vyhráli poprvé po pěti utkáních a naplno bodovali po dvou kolech. Ve Zlíně v lize zvítězili po třech zápasech a z pátého místa tabulky ztrácejí devět bodů na vedoucí Slavii, kterou přivítají v derby za týden. "Ševci" potřetí za sebou prohráli a jsou dvanáctí.

Domácí:

Hosté: 5. Tetteh, 19. Kanga

Domácí: S. Dostál – Giorgadze (69. Bartošák), P. Buchta, Azackij – Čanturišvili, Folprecht, Jiráček (C), Mašek, Fantiš (84. Železník) – Poznar, Wágner (74. Džafić).

Hosté: Heča – Sáček, Semih Kaya, Lischka (72. Hancko), M. Frýdek (C) – Hložek, Mandjeck, Kanga, L. Krejčí (78. Trávník), Plavšić – Tetteh (63. Kozák).

Domácí: Rakovan, Železník, Džafić, Matejov, Bartošák, Hnaníček

Hosté: Nita, Hancko, Hašek, Štetina, Trávník, Moberg Karlsson, Kozák

Domácí: Giorgadze, Folprecht, Džafić

Houdek – Mokrusch, Hrabovský

Stadion Letná, Zlín

5650 diváků

Sparťanský kouč Jílek udělal po reprezentační pauze řadu změn v základní sestavě. Poprvé po zimní operaci srdce nastoupil za A-tým Pražanů v soutěžním utkání obránce Lischka a do stoperské dvojice se k němu vrátil Kaya. Prvně v sezoně hráli i brankář Heča a kapitán Frýdek a v útoku tentokrát dostal přednost Tetteh. Zlínský trenér Csaplár nasadil hned tři zářijové posily - Giorgadzeho, Folprechta a útočníka Wágnera.

Sparta celý první poločas kontrolovala hru a hned v páté minutě se dostala do vedení. Krejčího velkou šanci ještě gólman Dostál zlikvidoval, ale dorážející Tetteh zblízka poslal míč do odkryté branky.

Ve 13. minutě mohl ghanský útočník skórovat podruhé, ale v akrobatické pozici mířil nad. Na druhé straně přestřelil Poznar. V 17. minutě aktivní Tetteh ve vápně odehrál míč, přepadl přes Dostála a rozhodčí Houdek nařídil penaltu. Kanga nezaváhal a dal svůj šestý gól v ligové sezoně.

SESTŘIH: Zlín - Sparta 0:2. První venkovní výhra v sezoně. Rozhodli Tetteh a Kanga

V 28. minutě domácí Mašek z úhlu vypálil kousek vedle a když už v 38. minutě Zlínští dostali míč do sítě, sudí branku neuznal kvůli milimetrovému ofsajdu. Těsně před pauzou na druhé straně minul Tetteh.

Sedm minut po pauze měli Letenští blízko k třetímu gólu. Kanga napřáhl zpoza vápna a trefil spojnici břevna a tyče. Sparta pak držela náskok a domácí se nemohli dostat k větším šancím.

Naopak na druhé straně měl dvě možnosti střídající Kozák, který nejprve v 81. minutě po Plavšičově centru v dobré pozici přestřelil a pak jeho přihrávku odvrátili Zlínští na roh. Pražané už dvougólové vedení uhlídali, zranil se jim ale záložník Krejčí, jenž musel nuceně střídat.

Klíčové momenty utkání

Zlín - Sparta: Folprechtův halfvolej nezamířil na bránu

Zlín - Sparta: Hložek vysekl neskutečné sólo, Buchta v poslední chvíli zasáhl před Plavšičem
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Sparta: Kozák ve skluzu ve výborné šanci netrefil bránu

Zlín - Sparta: Kanga překrásně kroutil ránu do šibenice, míč skončil na břevně

Zlín - Sparta: Tetteh v naprosté tutovce! Plavšičův skvělý centr ale nezužitkoval

Zlín - Sparta: Mašek dostal míč do prázdné brány! Ale Wágner byl v ofsajdu

Zlín - Sparta: Hložek si seběhl z pravé strany a levačkou hezky vypálil o metr nad bránu

Zlín - Sparta: Mašek se dostal za obranu a pálil z první, nechybělo mnoho

Zlín - Sparta: Jiráček se postaral o utajenou střelu, Heču neohrozil

Zlín - Sparta: Dostál vystihl směr, ale Kanga proměnil penaltu, hosté vedou 2:0!

Zlín - Sparta: Kanga vyslal Tetteha, toho ve vápně trefil Dostál – penalta!

Zlín - Sparta: Poznar pálil zpoza šestnáctky daleko mimo bránu

Zlín - Sparta: Tetteh vysekl parádní nůžky!

Zlín - Sparta: Krásnou kombinaci i šílenou hrubku Azackého zužitkoval Tetteh, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905