SESTŘIH: Baník - Budějovice 2:1. Výhru zařídili Fillo s Diopem

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

První ligový start po návratu do Českých Budějovic bývalému reprezentačnímu kapitánovi Tomáši Sivokovi nevyšel. Pětatřicetiletý stoper byl v nastavení dnešního utkání devátého kola vyloučen a Jihočeši v Ostravě prohráli 1:2. Domácí Baník poslali do vedení Martin Fillo s Damem Diopem, za hosty v závěru snížil Michael Rabušic.

Domácí: 43. Fillo, 54. Diop

Hosté: 81. Rabušic

Domácí: Laštůvka (69. Budinský) – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, R. Hrubý (87. Šindelář), de Azevedo – Diop, Baroš (C) (72. Smola).

Hosté: Staněk – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka (59. Rabušic) – Brandner (79. Mršić), Javorek, Schranz – Ledecký (46. Delarge).

8 472 diváků

Sivok se do Českých Budějovic vrátil po jedenácti letech v zahraničí a v dresu Dynama se v ligovém duelu představil po 16 letech. Několik navrátilců představila i Ostrava, když se v sestavě po zranění objevil obránce Stronati a kapitán Baroš, jenž byl mimo hru šest týdnů.

Baník nováčka od počátku zatlačil. Převaha domácích byla čtvrthodinu územní, pak ale přišly i šance. Po rohovém kopu Hrubého se po vedoucím gólu natahoval ve skluzu Procházka, ale pár decimetrů mu chybělo. Další možnost měl ve 21. minutě Diop, ale odražený balon poslal z dobré pozice vedle brány.

Už o minutu později Baník pronikl jihočeskou defenzívou rychlou kombinační akcí. Po Barošově přihrávce centroval zleva na malé vápno Hrubý, ale Diop ani Reiter balon do prázdné brány dopravit nedokázali.

Dynamo odolávalo 43 minut. Pak se Fillo na zadní tyči hlavičkou opřel do ideálního centru De Azeveda a mohl oslavit svůj padesátý gól v nejvyšší soutěži.

SESTŘIH: Baník - České Budějovice 2:1. Ostrava už je pátá, rozhodl Diop

Baník ovládal dění na hřišti i ve druhém poločase. Jeho vedení zdvojnásobil Diop, který v 54. minutě mohl přihrávat lépe postavenému spoluhráči, ale nakonec hostujícího brankáře Staňka překvapil z šestnácti metrů střelou k tyči.

Poté se jako jediná komplikace Ostravy dlouho jevilo zranění brankáře Laštůvky, kterého na posledních dvacet minut musel vystřídat Budinský. Jenže devět minut před koncem po chybě domácí obrany šel sám na bránu Rabušic a domácího gólmana technicky obstřelil.

Z podobné situace mohl na druhé uklidnit Ostravu Smola, ale těsně minul. Ostrava však třetí domácí výhru v řadě uhájila a pomohlo jí k tomu i vyloučení Sivoka, který v nastavení dostal druhou žlutou kartu.

Klíčové momenty utkání:

Baník - České Budějovice: Smola hezky usměrnil hlavičku na bránu

Baník - České Budějovice: Baroš hlavičkoval po Fleišmanově centru vedle brány

Baník - České Budějovice: Diop pěknou ránou zpoza vápna zvyšuje na 2:0!

Baník - České Budějovice: Fillo pronikl do vápna, Havel srazil míč do zámezí

Baník - České Budějovice: Fillovu ránu Staněk jen vyrazil, Diopova dorážka byla zblokována
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - České Budějovice: Diop na bližší tyči přinutil Staňka k zákroku

Baník - České Budějovice: Sivok poprvé v akci! Hlavičkoval však nad bránu

Baník - České Budějovice: Hrubý hledal Diopa, ale ten netrefil míč

Baník - České Budějovice: Diop zareagoval pohotově, ale netrefil odkrytou bránu!

Baník - České Budějovice: Procházka v šanci, těsně nedosáhl na míč na zadní tyči

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905