SESTŘIH: České Budějovice – Plzeň 0:3. Favorit rozhodl už před půlí

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Plzeň se rozjíždí! Viktoria vyhrála v 10. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Českých Budějovic jednoznačně 3:0 a zapsala už čtvrtou výhru v řadě. Díky tomu se bodově dorovnala vedoucí Slavii, která má však k dobru nedělní derby na Spartě. Plzeň měla zápas na jihu Čech pod kontrolou už od úvodu, v prvním poločase se prosadili Michael Krmenčík a Roman Procházka, tečku za duelem přidal v nastaveném čase střídající Tomáš Chorý.

Plzeň měla od začátku převahu, ale do první velké šance se dostali do domácí. Havelka poslal ve 12. minutě do sóla Rabušice, který však napálil Hrušku a třetí gól ve třetím utkání za Dynamo si nepřipsal.

Viktoria naopak z první velké možnosti udeřila. Hořava, hrající 300. ligový zápas, posunul do strany na nabíhajícího Krmenčíka, ten si obhodil Kulhánka a přízemní ke vzdálenější tyči překonal Staňka. Reprezentační útočník navázal na branku z minulého venkovního duelu v Příbrami a připsal si šestý soutěžní gól v sezoně.

Za chvíli Staněk chytil Brabcovu střelu, poté těsně minul Krmenčík a Kopicovu ránu přizvedl domácí gólman na roh. V 31. minutě už hosté po dalším závaru zvýšili. Kovaříkův přízemní centr se dostal až k Procházkovi a ten navázal na svou premiérovou trefu v sezoně z minulého kola.

SESTŘIH: České Budějovice - Plzeň 0:3. Jasná výhra Viktorie, která se dotáhla na Slavii

Na druhé straně další Rabušicovu střelu z úhlu vyrazil Hruška. Plzeň m mohla ještě do přestávky přidat třetí branku. Na Kopicovu střílenou přihrávku ale nikdo ze spoluhráčů těsně nedosáhl a pak se znovu zaskvěl Staněk.

Po pauze Jihočeši přidali, první velkou šanci však měla Viktoria. Krmenčíka v úniku vychytal v 55. minutě Staněk a dorážející Kovařík ve vyložené pozici minul. Domácí poté chvíli dokázali favorita zatlačit, Javorkovu i Helešicovu střelu však Hruška vyrazil.

Hostující kouč Vrba v 64. minutě poslal místo Kovaříka na trávník Hlouška, který ale po zásahu kopačkou do hlavy od Schranze musel za devět minut střídat. Jihočeši postrádali klid ve finální fázi a závěr si už zkušeně pohlídali. Naopak Plzeň ještě jednou skórovala. Ve třetí minutě nastavení se dostal do úniku střídající Chorý a obstřelil Staňka. Druhou asistenci si připsal Hořava.

Domácí:

Hosté: 18. Krmenčík, 32. Procházka, 90+3. Chorý

Domácí: Staněk – Kladrubský (C), L. Havel, Kulhánek, Helešic – Havelka, Javorek – Delarge (46. Mustedanagić), Schranz, Brandner (80. Mršić) – Rabušic.

Hosté: A. Hruška – Řezník, Pernica, Brabec (C), Limberský – Kalvach, Procházka – J. Kopic, Hořava, J. Kovařík (64. Hloušek, 73. Mihálik) – Krmenčík (89. Chorý).

České Budějovice - Plzeň: Dělovku Helešice vyrazil Hruška

České Budějovice - Plzeň: Střelu Havelky vyrazil Hruška, který hlídal i pokus Javorka

České Budějovice - Plzeň: Krmenčíka vychytal Staněk, v dorážce selhal Kovařík

České Budějovice - Plzeň: Rabušic oklamal Brabce i Procházku, pak ho vychytal Hruška
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Plzeň: Řezníkův pas zužitkoval Procházka, 0:2

České Budějovice - Plzeň: Kopic zpoza vápna protáhl Staňka

České Budějovice - Plzeň: Na centr Kladrubského skákal Brandner, k míči se nedostal

České Budějovice - Plzeň: Brabcův obstřel pokryl Staněk

České Budějovice - Plzeň: Do otevřené obrany pronikl Krmenčík a technicky překonal Staňka, 0:1

České Budějovice - Plzeň: Rabušic se dostal za obranu, střelu mu ale vyrazil Hruška

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905