21. září 2019 • 18:33

SESTŘIH: Příbram - Karviná 0:2. Slezané se odlepili ze dna tabulky

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Karviné také v utkání 10. kola v Příbrami prokázali vzestupnou formu a počtvrté v řadě bodovali. Výhra 2:0 byla historicky vůbec první na hřišti středočeského klubu. Hosté byli po celý zápas lepší, u obou gólů byl Vojtěch Smrž. První sám vstřelil v prvním poločase a druhý přidal po změně stran po jeho vyražené střele Nizozemec Gigli Ndefe.

Slunečný závěr jara táhnul zřejmě spíše do přírody, a tak u Litavky byla skutečně komorní atmosféra, která se bohužel přenesla i na trávník. Fotbalu hráči příliš nepředváděli, jen výjimečně se zdařily dvě přihrávky za sebou. Domácí byli sice o něco aktivnější, ale bez pořádného zakončení.

Až v druhé části úvodního poločasu začaly přicházet šance, jenže před příbramskou brankou. Ve 21. ještě Lingr nevyužil Petkovovo přistrčení a netrefil ve velmi solidní pozici uvnitř šestnáctky branku, ale o minut později svoje selhání napravil - na levé straně se uvolnil a vyzkoušel z těžkého úhlu pozornost brankáře Boháče, který míč sice vyrazil, ale Smrž ho do odkryté pravé strany branky vrátil a dostal hosty do vedení. Ve 30. minutě mohlo být vedení dvoubrankové, ale Hanousek ve velké šanci netrefil.

SESTŘIH: Příbram - Karviná 0:2. Hosté na Litavce vyhráli a připsali si druhou letošní výhru

Domácí pak na chvíli pochopili, že jejich nedůrazná hra s pomalým přechodem nikam nepovede. Už ve 36. minutě proto byli k vyrovnání blízko, jenže Alvirův trestný kop skončil na spojnici tyče a břevna karvinské branky. A příbramský poločasový zmar dotáhnul ve 43. minutě Škoda, který ve velké šanci z pár metrů nedokázal svoji hlavičku usměrnit mezi tyče.

Po pauze se očekával domácí nápor, ale aktivnější byli hosté. Příbram se nedokázala trvaleji usadit na soupeřově polovině a také všechny statistiky mluvily pro hosty. Není divu, že z prořídlého hlediště bylo slyšet skandování „Hoši, hoši, co to je?“

Hosté dokázali lépe kombinovat, ve všech ohledech byli lepši a v 66. minutě dali osudu zápasu definitivní podobu: autor prvního gólu Smrž po kombinační akci pálil přesně, Boháč znovu vyrážel, ale dobíhající Ndefe přidal druhý gól svého týmu.

V přímém souboji dvou trenérů, kteří dříve byli na soupeřově lavičce, se radoval karvinský František Straka. Jeho svěřenci už poskočili na dvanácté místo v tabulce před dnešního soupeře.

1. FK Příbram Vše o klubu ZDE

MFK Karviná Vše o klubu ZDE

Domácí:

Hosté: 23. Smrž, 66. Ndefe

Domácí: Boháč – Tregler (36. Nový), Kodr, Šimek, Antwi (72. Stuparevič) – Alvir, Jan Rezek (C), Soldát, Ma. Zeman – Polidar – Michal Škoda (60. Voltr).

Hosté: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Lingr (68. Putyera), Smrž, Marek Hanousek, Ba Loua (86. Jan Moravec) – Petkov, Petráň.

Klíčové momenty zápasu:

Příbram - Karviná: Hosty zachránil ofsajd! Hrdlička míč podběhl a Polidar tak měl snadnou práci a míč dopravil do sítě

Příbram - Karviná: Zpoza šestnáctky vyslal nádhernou ránu Rezek, gólman Hrdlička ale vytáhl parádní zákrok!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Karviná: Ndefe byl u vyraženého míče od Boháče první a mířil přesně, 0:2

Příbram - Karviná: Zemanův přesný centr našel Škodu, který hlavičkoval mimo bránu

Příbram - Karviná: Obrovská šance domácích! Alvirův volný přímý kop skončil na spojnici tyče a břevna

Příbram - Karviná: Na Lingrovu krásnou přihrávkou čekal osamocený Ba Loua, kterého z ostrého úhlu vychytal Boháč

Příbram - Karviná: Boháč střelu Lingra vyrazil, ale k odraženému míči se dostal Smrž a otevřel skóre zápasu 0:1

Příbram - Karviná: Petkov posunul patičkou míč na Lingra, kterému zakončení nevyšlo

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905