SESTŘIH: Boleslav – Baník 2:0. Další výhra doma, rozhodli Tatajev s Hubínkem

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslavi neztratili v domácím prostředí bod ani v 10. kole FORTUNA:LIGY. Na vlastním stadionu porazili Baník 2:0, když se v úvodu trefil stoper Alexej Tatajev a krátce po přestávce záložník Hubínek. V tabulce zůstává Mladá Boleslav třetí se ztrátou čtyř bodů na druhou Plzeň. O další čtyři body zpět je Ostrava, které se sice daří ve Vítkovicích, ale jako hostující tým prohrála potřetí za sebou.

Po půl minutě vypálil Komličenko z vápna po Mešanovičově příklepu vedle branky. V šesté minutě otevřel Tatajev hlavičkou skóre, když si naběhl na Matějovského rohový kop.

Domácí: 6. Tatajev, 49. Hubínek

Hosté:

Domácí: Stejskal – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Fulnek – Bucha, Hubínek, Matějovský (C), Jiří Klíma (71. Túlio) – Komličenko, Mešanović (87. Budínský).

Hosté: Budinský – Fillo, Stronati, Procházka, Fleišman (C) – Reiter, Jánoš (24. R. Hrubý), Šindelář, Holzer (54. Smola) – Diop (68. Baroš), Kuzmanović.

4324 diváků

Ve 12. minutě vytáhl Kuzmanovičovu střelu pod břevno na roh Stejskal, který v domácí brance nahradil poprvé v ligové sezoně Šedu. Ihned po rohu vyrazili mladoboleslavští hráči do přečíslení čtyři na dva, které Mešanovič vyřešil pouze střelou do brankáře Budinského.

O šest minut později hlavičkoval Kuzmanovič po centru na zadní tyč těsně vedle branky. Srbský útočník si vzápětí vytvořil další šanci a jeho střelu před šestnáctkou vytěsnil Stejskal na roh.

Na druhé straně propásli možnost navýšení náskoku Matějovský, do jehož zakončení se včas vložil Fillo, a chvíli po něm Komličenko, jenž po přímém kopu Matějovského orazítkoval hlavou břevno.

Baníku se podařilo dostat míč za Stejskala hned po změně stran, kvůli ofsajdu však Kuzmanovičova dorážka neplatila. Hostům nakonec nevyšel ani začátek druhého poločasu, když v 49. minutě po Matějovského přistrčení vypálil Hubínek dělovku před vápnem přesně k tyči a zvýšil na 2:0. Mladá Boleslav se díky 23 vstřeleným brankám pyšní nejlepší ofenzivou ze všech týmů. Budinský si poté poradil s Mešanovičovou střelou z úhlu.

Po více než hodině hry vyrazil Stejskal na roh Fleišmanův centr z přímého kopu. V 68. minutě obdržel nejlepší střelec soutěže Komličenko čtvrtou žlutou kartu v sezoně, čímž se připravil o příští souboj na hřišti Slavie. V 76. minutě vysunul Komličenko Mešanoviče, který zblízka vypálil vedle.

Středočeši neprohráli v lize s Baníkem poosmé za sebou a celkově v posledních 21 domácích duelech v soutěži našli jediného přemožitele. Ostrava, která venku prohrála v lize ve třetím utkání po sobě, nevyužila možnost posunout se v tabulce před Mladou Boleslav a je pátá o bod před Spartou.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Baník 2:0. Další výhra doma, rozhodli Tatajev s Hubínkem

Mladá Boleslav - Baník: Mešanovič se prosmýkl mezi stopery a tlačil balon ke vzdálenější tyči

Mladá Boleslav - Baník: Po rohu Hrubého hlavičkoval Šindelář. Domácí zachránil Stejskal

Mladá Boleslav - Baník: Hubínek propálil Budínského a zvyšuje vedení domácích, 2:0.

Mladá Boleslav - Baník: Kuzmanovič dorážel v ofsajdu, gól neplatí

Mladá Boleslav - Baník: Po standardce Matějovského orazítkoval břevno Komličenko!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905