SESTŘIH: Slavia – Příbram 3:1. Hodina trápení, pak střídání a velký obrat

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slavie Praha dál zůstávají doma ve FORTUNA:LIZE stoprocentní. V zápase s Příbramí sice jako první střídal méně známý z bratří Škodů – Středočech Michal. Jenže sešívaní se po hodině probudili a třemi góly otočili skóre. V neúplné tabulce má Slavia náskok 9 bodů na Plzeň, Příbram zůstává čtrnáctá.

Čtrnáctá Příbram vyšla venku bodově naprázdno i v šesté ligovém utkání v sezoně. Středočeši prohráli pátý z posledních šesti zápasů v soutěži.

Domácí: 63. T. Souček, 68. Kodr (vl.), 73. T. Souček

Hosté: 31. Michal Škoda

Domácí: O. Kolář – Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený – T. Souček – Hušbauer, Ševčík – Masopust (79. Van Buren), Milan Škoda (C) (61. Tecl), Provod (54. Stanciu).

Hosté: Kočí – Nový, Kingue, Kodr, Cmiljanović – Voltr, Kříž (71. Hájek), Petrák, Dramé (86. Šimek), Polidar – Michal Škoda (C) (74. Stuparevič).

Domácí: Kovář, Stanciu, Coufal, Hora, Van Buren, Tecl, Takács

Hosté: Boháč, Adetunji, Hájek, Šimek, Janota, Stuparevič, Vilotić

Domácí: Kúdela

Hosté: Cmiljanović, Kingue, Dramé

Rejžek – Kubr, Pečenka (Ginzel)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Souboj proti sobě svedl bratry Škodovy, kteří si shodně navlékli kapitánskou pásku. V úvodu dal o sobě vedět slávistický Milan, který ale nejprve minul branku přízemní střelou z vápna a poté nedokázal zblízka zakončit hlavou.

Ve 30. minutě přišel pro domácí šok. Nový z dálky z přímého kopu vypálil, Kolář jeho střelu vyrazil na tyč a odražený míč dorazil do prázdné branky Milan Škoda. Příbram zaznamenala první ligový gól v sezoně na hřišti soupeře.

Slavia inkasovala po čtyřech kolech a teprve potřetí v ligové sezoně. Neprůstřelnost gólmana Koláře se zastavila na 788 minutách. K vyrovnání rekordu Petra Čecha ze sezony 2001/2002 mu chybělo 114 minut.

Na začátku druhého poločasu se z hranice vápna neprosadili Masopust ani Souček. Slavia stupňovala tlak a brankář Kočí vytáhl Frydrychovu hlavičku mimo tři tyče. Vzápětí se však do Ševčíkovy přihrávky vložil podle rozhodčí Zelinky hostující obránce Zelinka rukou, a proto nařídil pokutový kop. Z něho zařídil ve 63. minutě srovnání Souček.

O pět minut později dokonali červenobílí obrat. Stanciu odcentroval na zadní tyč na Frydrycha, který vrátil míč před branku a obránce Kodr si ho nešťastně srazil do vlastní sítě. Ihned poté vytěsnil Kočí Hušbauerovu střelu před šestnáctkou na roh.

V 73. minutě přidali domácí pojistku. Souček si do vápna naběhl na Teclův centr a hlavou přesně zakončil. Středočeši mohli okamžitě snížit, ale střídající Stuparevič z dálky těsně minul.

Obhájci titulu neprohráli doma v lize 21 utkání po sobě a na Příbrami vyzráli v soutěži posedmé za sebou. V příštím kole se slávisté, kteří v ligové sezoně dosud neprohráli, představí v Plzni.

SESTŘIH: Slavia - Příbram 3:1. Šok, trápení a pak exhibice. Souček táhl obrat

Slavia - Příbram: Tecla vychytal Kočí, nebyl míč už za čarou?

Slavia - Příbram: Tecl hlavičkou napálil břevno!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Příbram: Zelený vyrobil hrubku, Stuparevičova pumelice málem roztrhla transparent

Slavia - Příbram: Tecl vyhledal Součka na zadní tyči, ten se nemýlil – 3:1!

Slavia - Příbram: Hušbauerovu bombu Kočí skvěle vyrazil do zámezí

Slavia - Příbram: Kodr si srazil Frydrychovu hlavičku do sítě, sešívaní otáčejí na 2:1!

Slavia - Příbram: Ševčík vyslal Hušbauera, ten neproměňuje tutovku!

Slavia - Příbram: Souček bezpečně proměňuje penaltu, 1:1!

Slavia - Příbram: Cmiljanovič zahrál rukou, pokutový kop pro domácí!

Slavia - Příbram: Frydrychovu dobrou hlavičku Kočí vytáhl na rohový kop!

Slavia - Příbram: Ševčík ve stoprocentní šanci, snažil se obejít Kočího

Slavia - Příbram: Součkova rána zpoza vápna minula bránu

Slavia - Příbram: První střela domácích na bránu až v druhé půli, Masopusta vychytal Kočí

Slavia - Příbram: Michal Škoda šokuje tribuny v Edenu! Dorazil Nového pumelici do sítě

Slavia - Příbram: Kúdela si zahrával, postaral se o drsný zákrok na Michala Škodu

Slavia - Příbram: Bratři Škodové jako kapitáni proti sobě při rozlosování, zvítězil Michal

Slavia - Příbram: Sešívaní vyšachovali hosty, Škoda sám před Kočím netrefil bránu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905