SESTŘIH: Karviná – Slovácko 0:2. Hosté dohrávali v deseti, přesto slaví

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Karviné ve 13. kole první ligy podlehli Slovácku 0:2 a ani na šestý pokus v této sezoně nejvyšší soutěže doma nevyhráli. Hosty poslal ve 26. minutě do vedení Tomáš Zajíc a pojistku přidal v 79. minutě střídající Jan Kalabiška. V té době už hrálo Slovácko devět minut bez vyloučeného Josefa Diviška. Tým z Uherského Hradiště podruhé za sebou zvítězil a na šestém místě tabulky má stejně bodů jako čtvrtá Ostrava. Karviná je třináctá.

Domácí:

Hosté: 25. Zajíc, 79. Kalabiška

Domácí: Hrdlička – Ndefe, Dreksa, Rundić (C), Čonka (81. V. Vukadinović) – Smrž (46. Janečka), Marek Hanousek – Ba Loua, Bukata, Lingr – Petkov (46. J. Šašinka).

Hosté: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek – Havlík, V. Daníček (C) – M. Petržela (72. Šimko), O. Šašinka (63. Kalabiška), Navrátil – Zajíc (86. J. Krejčí).

3 608 diváků

Domácí nastoupili bez útočníka Petráně, který pykal za vyloučení na Spartě, zato se stoperem Dreksou, jenž se po dlouhodobém zranění doposud rozehrával za rezervu.

Aktivněji začali Karvinští. Po nahrávce od Ba Louy ze standardky se snažil hlavičkovat Lingr, ale balon k brankáři Trmalovi ani nedoletěl. Hosté ze Slovácka zahrozili vzápětí, Zajíc ale nemířil přesně.

SESTŘIH: Karviná - Slovácko 0:2. Zajíc s Kalabiškou vystřelili výhru hostů

V 13. minutě si naběhl na míč za obranu po standardce domácí Ba Loua, ale hlavou se neprosadil. Hned poté neuspěl v dobré pozici ani Ndefe, jehož střela letěla nad.

Produktivnější bylo naopak Slovácko. V 26. minutě vyhrál Ondřej Šašinka vzdušný souboj a Zajíc propálil brankáře Hrdličku. Dal svůj čtvrtý gól v ligové sezoně a třetí venku.

Bulharský útočník Karviné Petkov mohl okamžitě odpovědět, ale při zakončení podklouzl a jeho střela nebyla přesná. Domácí se snažili o srovnání, Rundičova rána z 30 metrů však Trmala nepřekvapila. Slovácko naopak mohlo pět minut před pauzou svůj náskok navýšit, ale Hrdlička tentokrát proti Zajícovi skvěle zasáhl a vytáhl jeho hlavičku na roh.

V poločase udělal domácí trenér Straka hned dvě změny v sestavě. Smrže nahradil Janečka a Petkova pak Jakub Šašinka, kterého na trávníku čekal bratrský souboj s mladším sourozencem Ondřejem v barvách Slovácka.

Karviná se okamžitě vrhla do útočení a právě Jakub Šašinka v 56. minutě nedal velkou šanci, když z malého vápna zamířil mimo. Domácí tlačili, obrana Slovácka ale pracovala dobře. Hlavička Bukaty byla nepřesná, Janečkův pokus také.

Od 70. minuty hráli domácí přesilovku poté, co dostal druhou žlutou kartu Divíška. Slezanům se ale početní výhoda vůbec nepovedla. V 79. minutě se někdejší karvinský hráč Kalabiška uvolnil a povedenou táhlou střelou k zadní tyči zvýšil.

O minutu později nepropálil domácí Lingr obranu Slovácka a střela Bukaty šla vedle. Domácí dohrávali v křeči a ještě mohli jednou inkasovat, Navrátil však jen trefil Hrdličku.

Karviná - Slovácko: Kalabiška po individuální akci poslal krásnou střelu k zadní tyči, 0:2

Karviná - Slovácko: Divíšek dostal červenou kartu a zamířil předčasně do šaten

Karviná - Slovácko: Janečka se ocitl v úniku, ale svou šanci na vyrovnání nevyužil

Karviná - Slovácko: Ba Loua nabídl gólovou šanci Šašinkovi, ale jeho zakončení mířilo mimo tři tyče

Karviná - Slovácko: Hrdlička vychytal další Zajícovu šanci!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Slovácko: Petkov mohl vyrovnat, v zakončení však uklouzl a bránu přestřelil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905