SESTŘIH: Teplice - Č. Budějovice 1:3. Schranz dirigoval výhru nováčka

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili v 15. kole první ligy v Teplicích 3:1. Nováček nejvyšší soutěže rozhodl v prvních 26 minutách, kdy se postupně trefili Patrik Brandner, Petr Javorek a Lukáš Havel z penalty. Za domácí v závěru snížil Petr Mareš. Jihočeši v lize počtvrté za sebou vyhráli, pokaždé dali tři góly a posunuli se před dnešního soupeře na deváté místo tabulky. Teplice doma nebodovaly poprvé po pěti duelech nejvyšší soutěže a jsou jedenácté.

Jihočeši sice v týdnu prohráli v domácím poháru 0:4 s pražskou Spartou, ale domácí debakl jim ligový apetit nesebral. Na Stínadlech měli od prvních minut navrch, připravovali si šance a za necelou půlhodinu rozhodli třemi góly o osudu utkání.

V úvodu ještě dokázal po Schranzově hlavičce domácí zachránit brankář Grigar, ale v 11. minutě Shejbal neuhlídal Brandnera a hosté vedli. Českobudějovický záložník se prosadil i při předchozí venkovní výhře 3:1 v Olomouci.

Domácí dál působili ospalým dojmem. Schranz ve 20. minutě nastřelil tyč, vzápětí ale přidal Javorek neuhlídaný Paradinem druhý gól. Definitivní ránu zasadil Teplicím ve 26. minutě Havel, který bezpečně proměnil penaltu za faul Shejbala na Schranze. Stejný hráč se z pokutového kopu trefil i v minulém kole proti Karviné.

SESTŘIH: Teplice - České Budějovice 1:3. Dynamo řádilo a vyhrálo čtvrtý zápas v lize v řadě

Domácí kouč Hejkal zareagoval prvním střídáním i přeskupením defenzivy a Teplice alespoň zbrzdily českobudějovický nápor. Dokonce si vypracovaly ještě před poločasem několik slibných možností, jenže čtyřicetiletý brankář Drobný hostující tým dokázal vždy zachránit. Nejdříve vyrazil střelu Vondráška a před přestávkou zlikvidoval nepříjemný přímý kop Petra Mareše.

Podobně odstartoval i druhý poločas, na jehož úvod opět Drobný zneškodnil doposdu největší domácí šanci Žitnému. Za chvíli se neprosadil ani Řezníček. Teplice se výrazně zlepšily, byly více na míči, zatímco hosté už příliš neriskovali a snažili se spoléhat na případné brejky. Po jednom z nich se řítil na branku Mršič, ale Grigar zasáhl.

Domácí v 73. minutě dostali míč do sítě, ale Řezníčkova trefa nebyla uznána kvůli ofsajdu. Přesto se nakonec Severočeši dočkali gólu po ráně v podání Petra Mareše z 85. minuty. To už ale nemohlo nic změnit na tom, že České Budějovice po sedmi a půl letech zvítězily v lize v Teplicích.

Domácí: 85. P. Mareš

Hosté: 11. Brandner, 20. Javorek, 26. L. Havel

Domácí: Grigar – Paradin (28. Hyčka), Shejbal, Čmovš – Vondrášek, Kučera, Žitný, Moulis (71. Radosta), P. Mareš – Jakub Řezníček (82. Vyhnal), J. Mareš (C).

Hosté: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Brandner (80. Táborský), Javorek, Mršić (87. Helešic), Havelka (90. Kladrubský), Čavoš – Schranz.

Teplice - České Budějovice: Krásná střela Mareše zaplavala přímo k tyči, 1:3

Teplice - České Budějovice: Řezníček dopravil míč do sítě, gól neplatí kvůli ofsajdu

Teplice - České Budějovice: Grigar zklividoval zakončení Mršiče!

Teplice - České Budějovice: Obrovská šance Žitného! Drobný vyběhl a míč vyrazil

Teplice - České Budějovice: Hrdina okamžiku Drobný! Parádně zastavil Vondráškův pokus

Teplice - České Budějovice: Havel jistě proměnil penaltu a Dynamo vedlo už 3:0!

Teplice - České Budějovice: Shejbal poslal k zemi Schranze a sudí nařídil pokutový kop
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - České Budějovice: Javorek pohotovou střelou z voleje navýšil vedení Dynama, 0:2

Teplice - České Budějovice: Dynamo při chuti, Schranz orazítkoval pouze tyč

Teplice - České Budějovice: Gól! Brandner z první prostřelil teplického brankáře, 0:1

Teplice - České Budějovice: Osamocený Schranz prověřil gólmana Grigara, ten vytáhl výborný zákrok

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905