SESTŘIH: Jablonec – Sparta 2:2. Hosté ztratili náskok, Radovi vyšla střídání

Autor: iSport.cz
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Sparty v utkání 16. ligového kola neudrželi dvougólový náskok a v Jablonci remizovali 2:2. Pražané vedli v 17. minutě po gólech Libora Kozáka s Martinem Frýdkem, ale po přestávce srovnali střídající hráči Janové Matoušek a Chramosta. Severočeši udrželi na čtvrtém místě tabulky tříbodový náskok na Pražany, Letenští ztratili body po dvou ligových výhrách za sebou a jsou pátí.

Domácí nastoupili nečekaně bez lídra týmu Hübschmana, který měl zdravotní problémy, a na jejich výkonu to bylo v úvodu až příliš znát. Sparta naopak vstoupila do zápasu dobře a už ve čtvrté minutě otevřela skóre.

Kozák po přihrávce od Haška přehodil gólmana Hrubého a připsal si sedmou branku v ligové sezoně. Asistent rozhodčího mylně odmával ofsajd a sudí Královec uznal trefu až po zásahu videorozhodčího.

V 17. minutě přidali Pražané druhý gól. Frýdek prošel v 17. minutě do šestnáctky a překvapil soupeře střelou svou slabší pravou nohou. V lize skóroval poprvé od února.

Při dvoubrankovém vedení hosté trochu ubrali a zatáhli se na svoji polovinu. Jablonec byl najednou aktivnější a měl i dvě šance po hlavičkových pokusech Břečky - jeden zlikvidoval brankáře Heča, druhý šel vedle.

SESTŘIH: Jablonec - Sparta 2:2. Hosté v duelu sporných momentů ztratili dvougólový náskok

Pro Spartu závěr poločasu nebyl varováním a také do druhého dějství vstoupila pasivně. Domácí trenér Rada poslal na hřiště střídající Chramostu s uzdraveným Matouškem a druhý jmenovaný se velmi brzy prosadil. Ve 47. minutě využil nechtěného přiťuknutí od sparťana Krejčího a tvrdou střelou na zadní tyč překonal Heču.

Hosté se nemohli dostat z defenzivy. V 53. minutě pálil podruhé nebezpečně Matoušek, ale pouze do náruče Heči. Sparta po hodině hry a příchodu střídajícího Hanouska trochu přidala a v 72. minutě promáchl v dobré pozici Kozák.

O dvě minuty později na opačné straně domácí srovnali. Po další chybě ve středu letenské obrany se po Sýkorově centru trefil patičkou i druhý střídající hráč Chramosta.

Hosté s vědomím ztraceného náskoku sevřeli soupeře, ale nic z toho nevytěžili. V závěru dostal pro změnu pod tlak Jablonec Spartu a měl blízko k otočce. V poslední minutě překonal Jugas hlavičkou po rohu Heču, ale sudí Královec odpískal útočný faul Doležalovi a branku neuznal.

Domácí: 47. Matoušek, 74. Chramosta

Hosté: 4. Kozák, 17. M. Frýdek

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Břečka, Krob – Považanec – Jovović (46. Matoušek, 82. V. Kubista), Kratochvíl, T. Pilík (46. Chramosta), Sýkora – Doležal (C).

Hosté: Heča – Sáček, Semih Kaya, Lischka, M. Frýdek (C) – Vindheim (68. Matěj Hanousek), M. Hašek (82. Mandjeck), L. Krejčí, Trávník, Hložek – Kozák (88. Tetteh).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Jablonec - Sparta: Jugas dopravil míč do brány! Ale gól neplatí kvůli faulu domácích
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Sparta: Hanousek nafilmoval pád ve vápně a dostal žlutou kartu

Jablonec - Sparta: Hložek na zadní tyči, Hrubý proti jeho pokusu musel zasahovat

Jablonec - Sparta: Doležal po Matouškově centru hlavičkoval vysoko nad bránu

Jablonec - Sparta: Kozák ve vynikající šanci netrefil míč z první ideálně

Jablonec - Sparta: Chramosta nádhernou patičkou srovnává na 2:2!

Jablonec - Sparta: Domácí reklamovali Lischkův zákrok, penalta se ale nepíská

Jablonec - Sparta: Kozák si basketbalově zpracoval míč, druhou žlutou ale nedostal

Jablonec - Sparta: Matouškova nádherná střela z voleje pořádně potrápila Heču

Jablonec - Sparta: Matoušek hned po střídání skóruje po Krejčího hrubce, 1:2!

Jablonec - Sparta: Krejčí tvrdým zákrokem zajel do Kratochvíla, sudí ho ušetřil napomenutí

Jablonec - Sparta: Hložkova paráda – skvěle vyvezl míč a vytvořil šanci

Jablonec - Sparta: Hosté znovu v problémech po rohu, Jugas se vytyčil do vzduchu nejvýš

Jablonec - Sparta: Břečkovu další nebezpečnou hlavičku musel vytahovat Heča

Jablonec - Sparta: Kratochvílův obstřel z nadějné pozice nebyl přesný

Jablonec - Sparta: Břečkova hlavička skončila těsně vedle brány

Jablonec - Sparta: Nedorozumění Kayi s Hečou, rohový kop pro domácí

Jablonec - Sparta: Frýdek napřáhl k parádní ráně pravačkou a zvýšil na 2:0!

Jablonec - Sparta: Kozák přeloboval Hrubého! Nejdřív ofsajd, po zásahu VAR gól, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905