SESTŘIH: Sparta – Budějovice 3:3. Drama, domácí třikrát srovnali

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty na úvod 17. kola FORTUNA:LIGY remizovali na Letné s Českými Budějovicemi 3:3. Hosté předvedli fantastickou efektivitu, ze tří střel na bránu dali tři góly, ten poslední po hrubce, kterou spáchal Semih Kaya. Letenští, slavící 126. narozeniny klubu, ale dokázali třikrát vyrovnat. První gól dal z penalty Guélor Kanga, druhý Srdjan Plavšič a poslední vyrovnání zařídil Benjamin Tetteh. Sparta nakonec sahala v samotném závěru i po vítězství. Čoličovo vražení do Kozáka v pokutovém území ale sudí Marek po poradě s VAR penaltou neohodnotil.

Domácí: 35. Kanga, 58. Plavšić, 80. Tetteh

Hosté: 7. Schranz, 42. Čolić, 77. Ledecký

Domácí: Heča – Sáček, Semih Kaya, Lischka, M. Frýdek (C) – Mandjeck (61. Tetteh), Trávník – Vindheim (57. Plavšić), Kanga (89. L. Krejčí), Hložek – Kozák.

Hosté: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Javorek – Schranz, Brandner (85. Táborský), Mršić (71. Ekpai) – Ledecký (90+1. Kladrubský).

10 057 diváků

Pražané po druhé remíze za sebou zůstali pátí. Jihočeský nováček soutěže se po sérii předchozích pěti výher, kterou stanovil vlastní ligový rekord, postaral o další překvapení a je s dvoubodovou ztrátou osmý.

Pražané nastoupili vzhledem k výročí, které oslavili v sobotu, ve vzpomínkových dresech se svislými rudými a bílými pruhy a jitřenkou, jež byla součástí klubového loga až do 90. let.

Domácí kouč Jílek nasadil uzdraveného Mandjecka a jen na lavičce začal Krejčí, jemuž vyšly zápasy za reprezentační jednadvacítku. Hostům scházela trojice hráčů hostujících ze Sparty, naopak v zahajovací jedenáctce nechyběl stoper Sivok, který v minulosti dělal kapitána na Letné.

Jihočeši nabuzeni předchozí rekordní vítěznou sérií začali rychlým vedoucím gólem. Domácí Mandjeck v sedmé minutě ztratil na polovině hřiště míč, Schranz potáhl míč do brejku, vyměnil si jej s Mršičem a střelou do odkryté branky překonal Heču. Slovenský útočník se prosadil proti bývalému klubu, v jehož dresu si ale ligový start nepřipsal.

Ve 13. minutě mohl srovnat Kanga, jeho střelu ale vyrazil na roh brankář Drobný. V 28. minutě domácí po centru a Hložkově dorážce už slavili vyrovnání, sudí Marek však po zhlédnutí videozáznamu gól po čtyřech minutách kvůli předchozí ruce odvolal.

V 35. minutě už Pražané srovnali. Novák ve vápně hloupě zatáhl Kozáka a Kanga se z penalty nemýlil. Devátým gólem v ligové sezoně se dotáhl na nejlepšího střelce soutěže Komličenka. Jihočeši si však za sedm minut vzali vedení zpět. Čolič z přímého kopu střelou okolo zdi k tyči zaskočil Heču a připsal si druhou branku v české lize.

V úvodu druhé půle se domácím nedařilo dostat se do šancí a pomohlo jim až střídání. Uzdravený Plavšič byl na trávník necelou minutu, když napřáhl zpoza vápna a ranou k tyči překonal Drobného.

Kouč Jílek poslal na trávník druhého útočníka Tetteha a domácí tlačili. V 73. minutě zastavila Hložkovu střelu tyč, poté Kayovu hlavičku vyrazil Drobný. Pražané nepouštěli soupeře za půlku, ale v 77. minutě nečekaně potřetí inkasovali. Po nákopu od brankáře Drobného fatálně zaváhal domácí Kaya a Ledecký nabídnutý samostatný únik s přehledem využil.

Hned za tři minuty ale bylo potřetí srovnáno. Trávník přihrál Tettehovi a ten zblízka prostřelil Drobného. Domácí se už v nastavení marně dožadovali penalty, z následné akce pak střídající Krejčí zblízka minul.

V samotném závěru zápase se pak domácí dožadovali pokutového kopu. A měli proč. Čolič totiž v souboji s Kozákem použil loket. Sparťanský útočník po jeho vražení spadl na trávník, sudí Marek situaci dlouze diskutoval s videoasistentem, na značku pokutového kopu ale neukázal. Souboj tak skončil stejně jako v prvním utkání této sezony dělbou bodů.

Nejzajímavější okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Sparta - České Budějovice 3:3. Přestřelku orámovaly další hrubky Mandjecka a Kayi...

Sparta - České Budějovice: Penalta na Kozáka? NE! Sudí Marek se dlouho radil…

Sparta - České Budějovice: Sparta zvedla hlavu, Tetteh bleskově vyrovnává: 3:3!

Sparta - České Budějovice: Neuvěřitelné - obrovská Kayova chyba a hosté znovu vedou 3:2!

Sparta - České Budějovice: Jílkovi vyšlo střídání, Plavšič dělovkou vyrovnává na 2:2

Sparta - České Budějovice: Trávník po hezké narážečce s Kangou střílel vedle
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - České Budějovice: Další šok pro Letnou, Čolič posílá hosty do vedení 2:1!

Sparta - České Budějovice: Po hezké kombinaci s Vindheimem se ke střele prodral Trávník

Sparta - České Budějovice: Vyrovnáno! Penalta po faulu na Kozáka, trefil se Kanga - 1:1

Sparta - České Budějovice: Hložek dostal míč do sítě, ale VAR gól odvolal!

6042435:gallery:true:true

Sparta - České Budějovice: Kanga výborně střílel, jeho ránu ale vytáhl veterán Drobný

Sparta - České Budějovice: Mandjcek ztratil míč a Sparta je v šoku - Budějovice vedou 1:0!

Sparta - České Budějovice: Domácí nastoupili ve speciálních retro dresech! Podívejte se, jak jim slušely

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905