SESTŘIH: Teplice – Baník 1:1. Nesmyslná penalta, remízu zařídil Řezníček

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Teplic v 17. kole FORTUNA:LIGY protáhli sérii zápasů bez vítězství už na pět zápasů, když remizovali s Baníkem 1:1. Ostravané přerušili sérii pěti venkovních proher v řadě. Na severu Čech sice vedli po gólu jubilanta Patrizia Stronatiho z penalty, jenže stoper Teplic Jeřábek fauloval ještě před vápnem, místo pokutového kopu se tak měl zahrávat přímý kop. O chvíli později pak vyrovnal Jakub Řezníček. Baník je v tabulce šestý o skóre za Spartou, Teplice spadly na dvanácté místo se stejným bodovým ziskem jako Bohemians.

Domácí: 66. Jakub Řezníček

Hosté: 49. Stronati

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, P. Mareš – Kodeš (56. Nazarov), Kučera, Žitný (90. Knapík), Hyčka (56. Radosta) – Jakub Řezníček, J. Mareš (C).

Hosté: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) (71. Granečný) – Holzer (81. de Azevedo), Procházka, Jánoš, R. Hrubý – Kuzmanović, Diop (87. Smola).

3340 diváků

Chladné počasí, chladná atmosféra v hledišti i na trávníku. Takové byly kulisy duelu, v kterém Ostrava chtěla konečně přetrhnout sérii venkovních porážek a domácí potřebovali pro uklidnění před podzimním závěrem nabrat sebevědomí. Jenže na jejich hře to vidět příliš nebylo, obavy z chyb byly až příliš velké.

K první střele se sice dostal domácí Řezníček, ale branku netrefil a pak byli dlouhé minuty vidět jen hosté. Ve 26. minutě Kuzmanovičovu dorážku z pěti metrů musel odvracet brankář Grigar, ve 28. už byl dokonce po hlavičce Filla překonán, ale na brankové čáře ho zastoupil Vondrášek.

Až těsně před poločasem se po rohu dostal do koncovky po rohu teplický Jeřábek, ale ani on nebyl přesný. To byla ze strany domácích výjimečná akce, statistikám dominovali do přestávky hráči Baníku, přestože museli oželet Baroše, kterému se obnovilo v týdnu zranění, a nově také Reitera.

I bez dvou marodů ale hosté na Stínadlech dál byli fotbalovější a už krátce po pauze se dostali díky proměněné penaltě Stronatiho do vedení. Penaltu rozhodčí Královec nařídil za faul Jeřábka na Kuzmanoviče, ačkoli k faulu došlo ještě před trestným územím.

Severočeši byli vývojem zaskočeni, rozhodnutím se cítili poškozeni a jejich hra působila zmateně. Až když zjednodušili hru nákopy na Řezníčka, začal se vývoj obracet. Napoprvé to domácímu kanonýrovi při průniku ještě nevyšlo, jeho gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. V 66. minutě však svoje sólo po nákopu Radosty proměnil a dočkal se 66. prvoligové trefy.

Od té chvíli byli domácí aktivnější, hra se oboustranně otevřela a oba týmy chtěly strhnout vítězství na svoji stranu. Blíže k tomu byli hosté, ale Fillo čtyři minuty před koncem uvnitř šestnáctky branku ve slibné pozici netrefil. Ostrava po remíze zůstala v tabulce na šestém místě, Teplice jsou dvanácté.

Teplice - Baník: Stronati s přehledem proměnil penaltu, 0:1

Teplice - Baník: Jeřábek poslal Kuzmanoviče k zemi před vápnem, sudí ale nařizuje penaltu pro Baník!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Baník: Po rohovém kopu skončil míč od Jeřábka vedle

Teplice - Baník: Fleišman provětral domácí stopery, mířil ale nepřesně

Teplice - Baník: Po rohu Hrubého hlavičkoval Fillo a z brankové čáry vykopl míč Vondrášek

Teplice - Baník: Hrubý ve vápně předložil míč Kuzmanovičovi, toho vychytal Grigar

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905