SESTŘIH: Boleslav - Teplice 3:1. SUPER obrat, domácí dali 3 góly za 4 minuty | iSport.cz
1. prosince 2019 • 16:30

SESTŘIH: Boleslav - Teplice 3:1. SUPER obrat, domácí dali 3 góly za 4 minuty

Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 18. kole první ligy porazili Teplice 3:1 a doma vyhráli devátý z deseti zápasů v nejvyšší soutěži. Teplice nezvítězily šest kol po sobě. Hosté díky Patriku Žitnému vedli, ale Středočeši v rozmezí 71. až 73. minuty trefami Jiřího Klímy, Lukáše Budínského a Nikolaje Komličenka obrátili skóre.

Poprvé od začátku nastoupil v sestavě Teplic osmnáctiletý pravý bek Knapík. Oba týmy začaly aktivně. Ve třetí minutě se přímý kop domácího záložníka Budínského od teplické zdi odrazil nad branku. Na druhé straně našel Vondráškův centr teplického kapitána Jakuba Mareše, který z první trefil zblízka brankáře Stejskala.

Z vážnějších příležitostí to pro následující půlhodinu bylo vše. Pak však během minuty zahrozili hosté třikrát. Nejprve Řezníček přihrál ve vápně Hyčkovi, jehož střelu zblokovala domácí obrana. Žitného pokus skončil po teči nad břevnem a z následného rohového kopu se míč odrazil k Shejbalovi, jenže Stejskal jeho zakončení zastavil.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Teplice 3:1. Super obrat, domácí dali 3 góly za 4 minuty

Teplice se prosadily tři minuty po přestávce. Vondráškovu přihrávku domácí bek Jakub Klíma srazil k Žitnému, který prostřelil Stejskala.

Středočeši srovnali v 71. minutě a načali velký zvrat. Matějovský vystihl špatnou rozehrávku Shejbala a přihrál Komličenkovi. Ruský reprezentant a po něm ani Ladra gólmana Grigara nepřekonali, ale Jiří Klíma na třetí pokus uspěl.

Ihned po rozehrání dokonal obrat Budínský a po něm se podesáté v ligové sezoně prosadil Komličenko. Na tři trefy potřebovala Mladá Boleslav dvě a půl minuty.

Středočeši doma v lize nepodlehli Teplicím v osmém duelu za sebou. Předchozí čtyři duely ale skončily remízou. Celkově Teplice porazily Mladou Boleslav v jediném z posledních 12 ligových zápasů.

Domácí: 71. Jiří Klíma, 72. Budínský, 73. Komličenko

Hosté: 48. Žitný

Domácí: Stejskal – Křapka, Jakub Klíma, Pudil, Túlio – Budínský, Hubínek, Matějovský (C) (88. Fulnek), Bucha (64. Jiří Klíma) – Komličenko, Mešanović (46. Ladra).

Hosté: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal – Vondrášek (64. Paradin), Kodeš (74. Nazarov), Kučera, Žitný, Hyčka (78. Radosta) – J. Mareš (C), Jakub Řezníček.

Mladá Boleslav - Teplice: Budínský bleskově otáčí vývoj utkání, 2:1

Mladá Boleslav - Teplice: Střídající Jiří Klíma natřikrát dostal míč za Grigara, 1:1

Mladá Boleslav - Teplice: Budínského gólovka! Znovu ale netrefil branku

Mladá Boleslav - Teplice: Hubínkova skákavá rána Grigara nevyděsila

Mladá Boleslav - Teplice: Znovu Budínský, tentokrát levačkou těsně mimo

Mladá Boleslav - Teplice: Budínský z dvaceti metrů pálil těsně vedle

Mladá Boleslav - Teplice: Žitný ranou z hranice vápna posílá hosty do vedení, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava