SESTŘIH: Jablonec - Budějovice 0:1. Nováček jede! Po výhře je sedmý | iSport.cz
1. prosince 2019 • 16:25

SESTŘIH: Jablonec - Budějovice 0:1. Nováček jede! Po výhře je sedmý

Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu

Fotbalisté Českých Budějovic v 18. kole první ligy překvapivě zvítězili 1:0 v Jablonci. Zápas rozhodl v 77. minutě svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Patrik Čavoš. Jihočeský nováček vyhrál pošesté z posledních sedmi kol a posunul se na sedmé místo tabulky. Na čtvrtou Spartu ztrácí Dynamo jen dva body. Severočeši potřetí za sebou nezvítězili a jsou pátí s dvoubodovým náskokem na Budějovice.

Domácí:

Hosté: 77. Čavoš

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík (84. R. Acosta), Jugas, Břečka, Krob – Jovović (78. Pleštil), V. Kubista, Považanec, Sýkora – Chramosta, Doležal (C).

Hosté: Drobný – Čolić (90. Kulhánek), L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Brandner (67. Ekpai), Čavoš, Havelka, Javorek, Mršić (84. Kladrubský) – Ledecký.

2 058 diváků

Jako první měl po 20 minutách větší šanci domácí Chramosta, který z dobré pozice hlavičkoval jen do gólmana Drobného. Vzápětí na druhé straně Ledecký nacentroval přes vybíhajícího Hrubého a Novákovu hlavičku do prázdné branky odvrátil s vypětím si stoper Jugas.

V 25. minutě protáhl domácího gólmana nepříjemnou střelou Čavoš. Ve zbytku prvního poločasu dvakrát zahrozili domácí. Sýkora ale v těžké pozici na malém vápně mířil nad a Břečkovu hlavičku vyrazil Drobný.

SESTŘIH: Jablonec - České Budějovic 0:1. Dynamo obralo Jablonec, zářil Drobný

Tři minuty po pauze hostující gólman dobře zasáhl i proti Doležalově hlavičce. Na opačné straně domácí brankář vyrazil Mršičovu střelu. V 61. minutě Severočeši už skoro slavili, ale tečovaný pokus skončil na tyči a neujala se ani Doležalova dorážka.

V 77. minutě nečekaně otevřeli skóre hosté. Jihočeši se dostali do rychlého brejku a po Mršičově přihrávce ztrestal otevřenou domácí obranu sám před Hrubým Čavoš. Českobudějovický záložník dal svůj první gól v české lize.

Domácí se po inkasované brance tlačili dopředu za vyrovnáním, ale hosté už tři body udrželi. Budějovice vyhrály v lize v Jablonci teprve podruhé z 18 zápasů, naopak Severočeši si připsali čtvrtou bodovou ztrátu z posledních pěti domácích duelů v nejvyšší soutěži.

Nejzajímavější momenty zápasu:

Jablonec - České Budějovice: Gól! Nikým nehlídaný Čavoš poslal míč za Hrubého a otevřel skóre, 0:1

Jablonec - České Budějovice: Kubista napálil míč a tvrdou ránu poslal pouze mimo

Jablonec - České Budějovice: Obrovský závar před bránou Drobného! Domácí natřikrát neprocpali míč do brány
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Jablonec - České Budějovice: Doležal hlavičkoval k tyči, Drobný vytáhl další důležitý zákrok

Jablonec - České Budějovice: Drobný včas zasáhl proti Břečkovi

Jablonec - České Budějovice: Sýkora po pěkné přihrávce od Jovoviče pálil vysoko nad

Jablonec - České Budějovice: Jugas si zahrál na brankáře a zabránil jasnému gólu

Jablonec - České Budějovice: Šance domácích! Chramosta hlavičkoval pouze do míst, kde byl Drobný

Jablonec - České Budějovice: Střela Kubisty skončila v náruči Drobného

Jablonec - České Budějovice: Jovovič jen těsně nedosáhl na centr Považance

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava