SESTŘIH: Bohemians - Baník 0:2. Diop a Kuzmanovič vystřelili výhru

Autor: iSport.cz
0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Fotbalisté Ostravy v předehrávce 19. kola první ligy zvítězili na hřišti Bohemians 1905 2:0. O první venkovní výhru Baníku v nejvyšší soutěži po šesti zápasech se ve druhém poločase zasloužili Dame Diop a Nemanja Kuzmanovič. "Klokani" doma v devátém utkání ligové sezony poprvé prohráli a v neúplné tabulce jsou jedenáctí. Ostravský tým poskočil na čtvrtou příčku.

První větší příležitost si v páté minutě vypracoval Baník, jenže hlavička Jakuba Pokorného skončila vedle. Poté se v Ďolíčku dlouho nic zajímavého nedělo.

Domácí poprvé výrazněji zahrozili až po půl hodině hry, kdy Ugwuovo bodlo minulo branku. Poté si "Klokani" vypracovali sérii šancí. Hronkova střela trefila přímo brankáře Laštůvku. Následně Havel přihrál před branku Ugwuovi, který v pádu vystřelil a hostující kapitán Fleišman jeho pokus špičkou kopačky vychýlil na roh. Po něm zahrozil Hronek hlavičkou, kterou Laštůvka vytáhl na další roh.

Baník dal o sobě vědět až před koncem poločasu, kdy Jiráskovu střelu zpoza vápna vyrazil brankář Le Giang na roh.

Bohemians byli aktivnější i v úvodu druhého poločasu, ale skóre otevřeli Slezané. Kuzmanovič našel ve vápně Diopa, jenž přesně zakončil k tyči. Pražané doma inkasovali po 372 minutách.

Domácí však nedokázali Ostravu zatlačit a vypracovat si gólovou šanci. V 82. minutě si tak hosté pojistili vítězství. Jirásek přihrál volnému Fleišmanovi, který našel ve vápně Kuzmanoviče a srbský útočník přidal druhou trefu Baníku.

Ostrava porazila Bohemians v lize popáté za sebou. "Klokani" v Ďolíčku v nejvyšší soutěži prohráli poprvé od května a vyhráli jediné z posledních šesti utkání. Posledním týmem v aktuálním ligovém ročníku, který doma nenašel přemožitele, tak zůstala Slavia.

Domácí:

Hosté: 57. Diop, 83. Kuzmanović

Domácí: P. Le Giang – Hůlka, Krch, Köstl – M. Havel, Vacek (58. Vaníček), Jindřišek (C) (79. Keita), Hronek, Podaný – Ugwu (88. Nečas), Vodháněl.

Hosté: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (66. Procházka), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović, Granečný (51. de Azevedo) – Diop (90. Šindelář).

Domácí: Valeš, Bederka, Keita, Nečas, Novák, Schumacher, Vaníček

Hosté: Budinský, de Azevedo, Baroš, Holzer, Procházka, Pazdera, Šindelář

Hosté: Fillo

Cieslar – Moláček, Vitner (Julínek)

Ďolíček, Praha-Vršovice

Bohemians - Baník: Fleišman viděl volného Kuzmanoviče, ten chladnokrevně skóroval, 0:2

Bohemians - Baník: Fillo přešlapoval na hranici vápna, pak nebezpečně vypálil

Bohemians - Baník: Procházka zahákl Havlovi nohu a fauloval, sudí penaltu nepískl

Bohemians - Baník: Po rohu střílel Hůlka do boční sítě

Bohemians - Baník: Po pasu Kuzmanoviče se k míči dostal Diop a propálil vše, co mu stálo v cestě, 0:1

Bohemians - Baník: Na roh Vacka naskočil Köstl a hlavou mířil těsně vedle

Bohemians - Baník: Pokorného hlavička z rohu plachtila mimo brankovou konstrukci

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905