SESTŘIH: Slovácko – Plzeň 2:1. Bílá euforie, Hellebrand rozhodl v závěru

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Slavie povedou po 19. kole FORTUNA:LIGU už o 14 bodů. Druhá Viktoria Plzeň totiž prohrála na Slovácku 1:2. Na první domácí gól ještě stihl do přestávky odpovědět Michael Krmenčík, jenže na branku Patrika Hellebranda v závěru už hosté zareagovat nestačili.

Domácí: 6. Reinberk, 83. Hellebrand

Hosté: 43. Krmenčík

Domácí: Trmal – Divíšek, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Reinberk – M. Petržela (78. Kalabiška), Havlík, V. Daníček (C) (46. Sadílek), Navrátil – P. Dvořák (80. Hellebrand) – Zajíc.

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – J. Kopic, Hořava (87. Beauguel), Kalvach, Al. Čermák (66. Janošek), Hloušek – Krmenčík (79. Chorý).

Domácí: Sadílek, Hellebrand, Šimko, Kalabiška, Krejčí, Juroška, Daněk

Hosté: Procházka, Beauguel, Kayamba, Janošek, Chorý, Pernica, Kozáčik

Domácí: Divíšek, M. Petržela

Hosté: Al. Čermák, Kalvach

P. Franěk – P. Vlasjuk, M. Myška (O. Ginzel)

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

4432 diváků

Slovácko začalo velmi aktivně a brzo bylo odměněno gólem. Havlík přenesl hru rychle na pravou stranu, kde se obránce Reinberk osamocen dostal k zakončení a střelou k tyči nedal Hruškovi šanci. Doma se trefil v druhém ligovém utkání po sobě.

Plzni trvalo přes deset minut, než se z branky vzpamatovala. Ve 20. minutě chyběly Krmenčíkovi jen centimetry, aby mohl po centru Řezníka přesně hlavičkovat, o minutu později rovněž hlavou mířil těsně vedle Hejda. Další centry obrana Slovácka bezpečně likvidovala.

V otevřené partii zbývající části první půle mohl ve 30. minutě navýšit vedení domácích bývalý plzeňský záložník Petržela, který po uvolnění přes Kovaříka pálil jen do Hrušky. Viktoria se dočkala vyrovnání dvě minuty před koncem poločasu, kdy Kopicův centr usměrnil za Trmalova záda Krmenčík. Desátým ligovým gólem ročníku v čele tabulky kanonýrů dotáhnul vedoucího Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi.

SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 2:1. Viktoria soupeři podlehla i podruhé, na Slavii ztrácí 14 bodů

Druhá půle začala velkým náporem Slovácka. V 53. minutě pálil z otočky Sadílek, pak se do dvou šancí po sobě dostal Zajíc, ale ani on Hrušku nepřekonal.

V dalším průběhu se útočné akce v divácky atraktivním duelu střídaly na obou stranách. Ke druhému gólu ale mělo blíže Slovácko, hodně problémů Hruškovi nadělal Divíškův centr, který plzeňský gólman vytáhnul na roh.

O výsledku zápasu rozhodl v 83. minutě střídající Hellebrand svým premiérovým ligovým gólem v kariéře, který mu připravil Sadílek. Slovácko pak přežilo závěrečný nápor Plzně a západočeského soupeře doma v nejvyšší soutěži porazilo poprvé od prosince 2005 a po 11 utkáních.

Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu

Spoléhali jsme na Hellebranda proti unavené obraně, řekl Svědík po skalpu Plzně

1. FC Slovácko Vše o klubu ZDE

Nejzajímavější okamžiky zápasu:

Slovácko - Plzeň: Hejda v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Trmala!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Plzeň: Beauguel pálil zpoza šestnáctky, ale střele chyběla razance

Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!

Slovácko - Plzeň: Čermák se skácel ve vápně, o penaltu ale nešlo

Slovácko - Plzeň: Petržela vyslal Sadílka, jeho střelu si pokryl Hruška

Slovácko - Plzeň: Krmenčík pohotově strčil nohu do Kopicova centru a srovnal na 1:1!

Slovácko - Plzeň: Kalvachovu ránu přizvedl Krmenčík mimo tři tyče

Slovácko - Plzeň: Daníček z ostrého úhlu napálil boční síť

Slovácko - Plzeň: Reinberk si zasekl a pěknou střelou poslal domácí do vedení 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905