8. prosince 2019 • 16:30

SESTŘIH: Karviná – Olomouc 1:1. Bod pro domácí zařídil ve druhé půli Lingr

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Karviné v 19. kole první ligy remizovali 1:1 s Olomoucí. Hostující Sigmu poslal do vedení Pablo González, za domácí po přestávce vyrovnal Ondřej Lingr. Domácí sice natáhli sérii bez vítězství na devět kol, ale díky lepšímu skóre opustili poslední příčku, na kterou odsunuli Příbram.

Pro Karvinou nezačal zápas dobře, protože kvůli zranění musel už desáté minutě střídat stoper Dreksa, kterého nahradil Bukata. Přesto se domácí dostali do první velké šance, jenže Petráň v dobré pozici nedokázal z dorážky po Smržově střele poslat míč do sítě.

Olomouc poprvé zahrozila po chybě Bukaty, kterou odkopem hluboko v hřišti hasil brankář Pastornický. K míči se totiž dostal Sladký, ale z dálky prázdnou bránu netrefil. Ve 32. minutě už se Sigma ujala vedení. Zahradníček našel rozběhnutého Gonzáleze, který překonal Pastornického.

SESTŘIH: Karviná - Olomouc 1:1. Bod pro domácí zařídil ve druhé půli Lingr

Karviná se po přestávce snažila o vyrovnání, ale dvakrát Ba Loua ani Bukata neuspěli. Po hodině hry se vyznamenal hostující brankář Mandous, který Vukadinovičovu střelu vyrazil na roh. Domácí se dočkali až v 73. minutě, kdy po Ba Louově přímém kopu vyrovnal Lingr.

Olomouc si mohla vzít vedení zpět v zápětí, ale Plškovu šanci zlikvidoval Pastornický. Další příležitost měli hosté v úplném závěru. V poslední minutě nastavení se dostal k míči na hranici vápna Zmrzlý, ale ani netrefil branku.

Domácí: 73. Lingr

Hosté: 32. P. González

Domácí: Pastornický – Krivák (56. Marek Hanousek), Dreksa (10. Bukata), Rundić (C), Čonka – Smrž, Janečka – Ba Loua, V. Vukadinović, Lingr – Petráň (71. Petkov).

Hosté: Mandous – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Zmrzlý – Zahradníček (86. Hála), Houska, P. González (63. Texl), Falta (90. Látal) – Plšek.

Nejzajímavější momenty zápasu:

Karviná - Olomouc: Ba Loua poslal do vápna parádní míč, který prodloužil hlavou do sítě Lingr, 1:1

Karviná - Olomouc: Sigma podnikla rychlý kontr, skóre otevřel González, 0:1

Karviná - Olomouc: Z úhlu střílel Smrž, pak po ráně Petráně zachránil Sigmu Beneš

Karviná - Olomouc: Smrž z otočky střílel nad

Karviná - Olomouc: Benešův padáček Pastornického nevylekal

Karviná - Olomouc: Rundič po rohu minul bránu jen o kousek

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905