SESTŘIH: Baník – Sparta 0:0. Čekání na gól neukončil ani Baroš

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Očekávaný šlágr 20. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha skončil bez branek. Největší šanci měl ostravský Martin Fillo, jeho pokus ale na brankové čáře vyhlavičkoval Benjamin Tetteh. Po dlouhé pauze se na hřišti objevil Milan Baroš, ale ani on nezabránil vypadnutí svého týmu z elitní šestky, Sparta zase nevyužila možnost vrátit se na třetí místo.

Po minutě ticha, kterou aktéři uctili památku obětí úterního útoku střelce ve Fakultní nemocnici Ostrava, patřil nástup do zápasu Spartě. Hosté byli v úvodní dvacetiminutovce aktivnější a od vedoucího gólu je v šesté minutě připravil pouze skvělý reflex ostravského brankáře Laštůvky, který vyrazil poněkud nešťastně umístěnou hlavičku spoluhráče Filla z bezprostřední blízkosti.

SESTŘIH: Baník - Sparta 0:0. Laštůvka pochytal tutovky, Letenští přezimují čtvrtí

Baníku se postupně povedlo mírnit počáteční převahu soupeře, přesto v 21. minutě Sparta znovu pohrozila Frýdkem, který však z voleje po Plavšičově akci zhruba z dvanácti metrů přestřelil.

Ke konci poločasu se nadechovali i domácí a po sérii čtyř rohů bylo před Hečou několikrát horko, ale pak přišla největší možnost první půle na straně hostů. Hložek se po brejku ve vápně kličkou zbavil obránce, ale tváří v tvář pak nedokázal vyzrát na Laštůvku.

Taktický ráz utkání se ani ve druhé půli příliš neměnil a boj o střed hřiště neměl vítěze. Domácí zahodili ideální standardní situaci: Kuzmanovič z 16 metrů trefil z přímého kopu jen zeď.

Sparta po hodině hry opticky znovu převzala taktovku, ale několik slibně rozjetých situací nedohrála. Čtvrthodinu před koncem nebezpečně vyhlížela střela Hložka, ale neměla potřebnou výšku ani sílu a do ostravské branky neprošla.

Jedenáct minut před koncem domácí kouč Páník nasadil z lavičky i Baroše, ale na konečné skóre už to vliv nemělo. Ostravský gólman Laštůvka si připsal třetí čisté konto po sobě a Baníku patří sedmé místo v tabulce. Sparta je čtvrtá se ztrátou dvou bodů na třetí Jablonec a od druhé Plzně, která má zápas k dobru, ji dělí čtyři body.

Domácí: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (79. Baroš), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović (76. de Azevedo) – Diop.

Hosté: Heča – Sáček, Lischka, Mandjeck, Matěj Hanousek – M. Frýdek (C), Kanga (90. Juliš) – Hložek, Trávník, Plavšić (61. Vindheim) – Tetteh (72. Kozák).

Klíčové momenty zápasu:

Baník - Sparta: Kozák se málem dostal k míči, ani tento závar ale neskončil gólem

Baník - Sparta: Baroš se postrkoval s Frýdkem po rozbrozích Azeveda s Trávníkem

Baník - Sparta: Hložkovu ránu z nadějné pozice zblokoval Procházka

Baník - Sparta: “Jó, tak se hrajé!” zněl hlas ze stadionu při obětavém skluzu Stronatiho

Baník - Sparta: Kuzmanovič hledal Diopa, ten se těsně nedostal k míči

Baník - Sparta: Tetteh proměnil svou šanci, ale byl v jasném ofsajdu

Baník - Sparta: Jiráskův drsný faul na Trávníka ocenil sudí jen žlutou kartou
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Sparta: Hanouskova rána neohrozila Laštůvkovu bránu

Baník - Sparta: Frýdek nakopl Diopa a málem z toho byla penalta!

Baník - Sparta: Tettehovu přízemní střelu si Laštůvka pokryl

Baník - Sparta: Hložek si posadil Fleišmana, ale neproměnil tutovku!

Baník - Sparta: Hanousek neodhadl nákop za obranu, situaci hasil Heča

Baník - Sparta: Fillovu hlavičku těsně před brankovou čarou vytáhl Tetteh!

Baník - Sparta: Frýdkova střela málem zapadla k pravé tyči!

Baník - Sparta: Plavšičův pěkný průnik málem zúročil Frýdek!

Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku

Baník - Sparta: Fillo si po Frýdkově centru málem vstřelil vlastní gól!

Baník - Sparta: Stadion ve Vítkovicích držel minutu ticha za oběti střelby v nemocnici v Porubě

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905