SESTŘIH: Plzeň - Teplice 1:1. Tlak i neuznaný gól, ale Viktoria ztratila

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně zakončili podzimní část FORTUNA:LIGY remízou s Teplicemi 1:1. V duelu, který byl s největší pravděpodobností rozlučkou kouče Pavla Vrby, si Viktoria od 11. minuty vedla díky šikovné teči Pernici, po chvíli ale domácí radost zmrazil parádní trefou o tyč Jan Shejbal. V závěru pak domácí měli mohutný tlak, Chorého gól ale padl po předchozím ofsajdu a několik šancí zlikvidoval výborný Tomáš Grigar v brance Teplic. Viktoria tak přezimuje druhá, ale jen s tříbodovým náskokem na druhý Jablonec a pěti body na čtvrtou Spartu. Na vedoucí Slavii už teď ztrácí 13 bodů, a to ještě Pražané hrají s Budějovicemi.

Domácí: 11. Pernica

Hosté: 24. Shejbal

Domácí: A. Hruška – Řezník, Pernica, Brabec (C), Hloušek – Procházka, Hořava (58. Chorý) – J. Kopic (70. Kayamba), Al. Čermák, J. Kovařík – Krmenčík (83. Beauguel).

Hosté: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal – Paradin (29. Hyčka), Nazarov (46. Vyhnal), Kučera, Trubač (85. Radosta) – P. Mareš – Jakub Řezníček, J. Mareš (C).

6 118 diváků

Po opatrnějším úvodu domácí z první větší šance vstřelili gól. Čermákův přímý kop v 11. minutě propadl v šestnáctce k volnému Pernicovi, který míč tečoval mezi nohy brankáře Grigara. Plzeňský stoper oslavil gólem první ligový start od září.

Viktoria si pak vytvořila tlak, ale slibné náznaky nedotáhla do konce. Tepličtí ve 24. minutě z ojedinělé akce vyrovnali. K odraženému míči se dostal Shejbal a z dálky ho napálil přesně k tyči překvapeného gólmana Hrušky.

Domácí branku o chvíli později minul Jakub Mareš. Západočeši zahrozili až krátce před pauzou, kdy si na Hořavův centr za obranu naběhl Kovařík, ale zblízka Grigara nepřekvapil.

Teplický tým začal druhý poločas lépe a v 55. minutě málem otočil skóre. Trubač se prokličkoval obranou a po zemi vystřelil těsně vedle tyčky. Strnulý Hruška se za míčem opět jenom bezradně ohlédl.

Domácí pak přidali a vytvořili si nadějné příležitosti. Krmenčík s Kopicem ale ideálně netrefili míč a Čermákovi v největší šanci nevyšel krok a minul branku. V 69. minutě v podobné situaci selhal také Krmenčík.

O chvíli později na druhé straně Hruška vyrazil Řezníčkovu ránu nejistě před sebe, ale dorážku Jakuba Mareše zblokoval obránce Brabec. Domácí se dlouho nedokázali dostat do závěrečného tlaku. V 84. minutě se přece jenom hlavou prosadil střídající Chorý, jeho branka ale neplatila kvůli ofsajdu. Procházka pak hlavičkoval nepřesně a střelu náhradníka Beauguela vyrazil Grigar.

Plzeň v nejvyšší soutěži neporazila Teplice potřetí za sebou, ale doma se severočeským soupeřem neprohrála podvanácté v řadě.

SESTŘIH: Plzeň - Teplice 1:1. Hořká Vrbova rozlučka, krásnou ranou srovnal Shejbal

Poslední zápas na lavičce Plzně? Pravděpodobně ano, přiznal Vrba

Klíčové momenty utkání

Plzeň - Teplice: Beauguelův skákavý pokus skvěle vytáhl Grigar!

Plzeň - Teplice: Hloušek našel Procházku, ten však hlavičkoval jen nad bránu

Plzeň - Teplice: Chorý dotlačil míč do sítě, ale asistenti už odmávali Kovaříkovi ofsajd
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Teplice: Řezníkova pumelice prosvištěla vedle pravé tyče

Plzeň - Teplice: Řezníčkova parádní bomba málem překvapila Hrušku!

Plzeň - Teplice: Krmenčík v pádu neproměnil obrovskou šanci

Plzeň - Teplice: První velká šance domácích v druhé půli, Hlouškův centr ale nikdo netrefil

Plzeň - Teplice: Trubač se nádherným sólem prokličkoval až k nebezpečné střele

Plzeň - Teplice: Mareš se prohnal za plzeňskou obranu, výsledná střela nebyla přesná

Plzeň - Teplice: Kopicovu ránu zblokoval znovu Paradin

Plzeň - Teplice: Řezníkův centr propadl k Hlouškovi, ten tvrdou střelou sundal Paradina

Plzeň - Teplice: Krmenčík hlavičkoval ve výborné pozici doprostřed

Plzeň - Teplice: Mareš svůj nebezpečný únik zakončil střelou těsně mimo bránu!

Plzeň - Teplice: Shejbal nádherným angličanem totálně zaskočil Hrušku, 1:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905