Změny ve Slavii: klub chce mladíky, připojí se Oscar. Co Komličenko? | iSport.cz
16. prosince 2019 • 04:55

Změny ve Slavii: klub chce mladíky, připojí se Oscar. Co Komličenko?

Autor: Matěj Karmazín
TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0 Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0
Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká liga má po dvaceti kolech jasného krále. Vždyť co by se muselo stát, aby v květnu ještě zvedl trofej pro mistra někdo jiný než Slavia? Pražané mají šestnáctibodový náskok na Plzeň, válcují jednoho soupeře za druhým a míří za obhajobou titulu. Snad jen zimní odchody několika opor by mohly suverenitu mužstva trenéra Jindřicha Trpišovského narušit. Na které změny v kádru Slavie během zimní přestávky určitě dojde?Když se aktuálně podíváme na soupisku ligového lídra, čítá dvaadvacet hráčů do pole plus tři brankáře. Jasně, třeba David Hovorka je dlouhodobě zraněný, přesto se zdá, že na patnáct jarních zápasů je tenhle počet až zbytečný luxus.

Jednu posilu už Slavia navíc má. Zimní přípravu v Edenu určitě zahájí záložník Oscar Dorley, kterého Pražané v srpnu koupili z Liberce. Jednadvacetiletý fotbalista z Libérie na severu Čech během podzimu ještě zůstal na hostování, brzy se ale přesune do hlavního města.

A to není vše. „Do přípravy budeme ještě brát dva nebo tři hráče z B-týmu,“ oznámil kouč Trpišovský po utkání s Českými Budějovicemi, že už tak nabitý kádr se minimálně v lednu ještě rozšíří.

Kdo by mohl přijít dál? Žádná přestupová bomba se (zatím) očekávat nedá. „Aby někdo přišel, musel by odejít někdo z první šestnáctky hráčů, kteří mají vytížení přes 70 procent. Kádr není nafukovací, ale jsem spokojený s tím, jaký je,“ podotkl Trpišovský. K údajnému zájmu o Nikolaje Komličenka jen prohodil, že ruského forvarda Slavia stejně jako řadu dalších hráčů v ligových zápasech sleduje.

Červenobílí se zároveň snaží myslet na budoucnost a zajímají se o mladíky, kteří by pro klub neměli být přínosem hned, ale třeba až za pár let. „Chceme získat některé strašně zajímavé hráče ve věku okolo osmnácti, devatenácti let,“ vysvětlil trenér Slavie.

Možné odchody? Hostování končí Ladislavu Takácsovi s Jakubem Horou. Zatímco v případě prvně jmenovaného je reálné, že i vzhledem k situaci mezi stopery bude v Edenu pokračovat, ofenzivní univerzál zřejmě zamíří zpět do Teplic.

A u největších opor, které na sebe tolik upozornily v Lize mistrů, rozhodne nabídka i přání samotných hráčů. „Třeba Tomáš Souček by si přestup zasloužil. Ale bude to hlavně o něm. Záleží na hráčích, jakou cestou budou chtít jít. Buď můžou ještě víc vstoupit do historie Slavie, nebo odejít do zahraničí. Když se sejde nabídka a zajímavý klub, k nějakému odchodu asi dojde,“ vysvětlil Trpišovský.

Ale ať už to v zimě dopadne jakkoliv, Slavia by s obhajobou titulu neměla mít problémy.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

SESTŘIH: Slavia - Č. Budějovice 4:1. Dokonalá sešívaná tečka, zářili Masopust a Škoda

Trpišovský: Budeme chtít dělat radost lidem jako celý podzim

Střelec Slavie Škoda: Nahrávky od kluků? Předčasné dárky k Vánocům

TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud