Dvě přípravy Plzně: 0:0 s Žižkovem, pak šest gólů Sokolovu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Viktoria Plzeň zažívá perný den a v něm rovnou dvě přípravná utkání. Od 11 hodin se druhý tým FORTUNA:LIGY utkal s jinou Viktorií, tou žižkovskou, se kterou remizoval 0:0. Od 14 pak přivítal Baník Sokolov, kterému nadělil rovnou šest branek.

V úvodním poločase se domácí brankář Aleš Hruška blýskl proti přímému kopu Davida Březiny, žižkovský gólman Milan Švenger zase vychytal Christiána Herce. Víc šancí nabídlo druhé dějství, ale plzeňský útočník Michael Krmenčík dvakrát nevyzrál na Švengera a jeho spoluhráč Luis Gil v 59. minutě trefil tyčku.

Útočník Západočechů Tomáš Chorý si krátce po příchodu na hřiště při hlavičkovém souboji zlomil nos, musel vystřídat a byl převezen do nemocnice.

"Myslím, že jsme do toho vstoupili celkem dobře, dařila se nám i rozehrávka zezadu, kdy se nám podařilo z toho párkrát vyjet. Akorát jsme to vepředu nedohráli, nějaké situace asi zbytečně zabrzdili," řekl novinářům záložník Lukáš Kalvach.

"Druhý poločas začal celkem stejně, ale pak jsme byli rozházení a bylo tam hodně ztrát. Bylo to nahoru dolů a už to nemělo parametry, které bychom asi chtěli," dodal olomoucký odchovanec.

V odpoledním utkání proti Baníku Sokolov se obměněný plzeňský tým rozstřílel a soupeři dal šest branek. První gól byl vlastní, pak se dvakrát prosadil Jean-David Beauguel, z toho jednou z penalty. Stejným přídělem pomohl Tomáš Hořava, posledním střelcem byl Jan Kovařík.

Domácí: Hruška – Řezník, Pernica (80. Gabriel), Brabec (C), Limberský (80. Žilák) – Herc, Kalvach, Čermák – Mihálik (69. Kayamba), Krmenčík (69. – 72. Chorý), Kopic (80. Šulc)

Hosté: 1.poločas Švenger – Březina, Pavlík, Opluštil, Dudl – Cabadaj, Batioja, Vůch – Čapek, Martan, Urbanec
2.poločas Švenger – Žežulka, Szotkowski, Muleme, Diviš, Súkenník, Bezdička (C), Luis Gil, Bazal, Skopec, Halgoš

Domácí: Gabriel

Houdek – Hrabovský, Špindlerová

Stadion v Luční ulici, Plzeň

Domácí: 13. Čihák (vl.), 16. Beauguel, 19. Kovařík, 41. Hořava, 55. Beauguel, 81. Hořava

Hosté:

Domácí: Sváček – Havel, Hejda (C), Hubník (46. Gabriel), Hloušek (77.Žilák) – Procházka (46. Pihrt (77. Svoboda)), Bucha, Hořava – Kayamba (32. Šulc), Beauguel, Kovařík.

Hosté: 1. poločas Šiman – Ruml, Čihák, Hasil, Tasić – Kovář (C), Kopřiva – Vávra, Tkadlec, Šmehyl – Kanghyun
2. poločas Šiman – Ruml, Tkadlec, Hackl, Tasić – Wermke, Štursa, Machuča, Kovář, Fišer – Manzia

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905