SESTŘIH: Jablonec - Příbram 4:0. Odplata za podzim, dva góly dal Sýkora

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Jablonce porazili v dohrávce 21. kola FORTUNA:LIGY Příbram 4:0 a oplatili tak Středočechům porážku stejným poměrem z podzimní části soutěže. Skóre otevřel na konci prvního poločasu povedenou ranou ze vzduchu Vojtěch Kubista. Ve druhém poločase se dvakrát prosadil Jan Sýkora a jeden gól přidal střídající Kasper Hämäläinen. V závěru utkání navíc zahodil penaltu Doležal.

Příbram si poslední ligovou výhru připsala proti Jablonci a Severočechy v lednu porazila i v přípravě (3:1). Jenže na Střelnici dnes byli hosté od první minuty pod velkým tlakem. Favorit měl úvodní gólovou šanci už v druhé minutě, kdy Považanec sám před brankou špatně trefil míč.

O sólový únik na konci první čtvrthodiny obral Sýkoru asistent rozhodčího Moláček, který chybně odmával domnělý ofsajd. Hosté pak na chvíli vyrovnali hru a aktivně si počínal především Rezek, hrající 300. ligový zápas.

SESTŘIH: Jablonec - Příbram 4:0. Hosté neměli nárok, dvakrát pálil Sýkora

Ve 23. minutě byl hodně blízko gólu domácí Kubista, ale sám před brankou vysoko přestřelil. O 13 minut později už se stejný hráč první branky v této ligové sezoně přece jen dočkal, když zhruba z 12 metrů poslal do sítě odražený míč po centru Kroba.

Také druhý poločas začali domácí náporem a brzy bylo o bodech rozhodnuto. K brance měl nejprve blízko "sváteční" střelec Hübschman, kterého ale Kočí vychytal.

V 52. minutě už byl hostující gólman bezmocný. Doležal se protáhnul kolem debutanta Kleščíka a poslal míč před prázdnou branku Sýkorovi, který nemohl minout.

O tři minuty později se dostal Sýkora znovu dost snadno k dalšímu gólu. Brankář Kočí při pokusu odkopnout míč promáchl a domácí záložník v klidu dovedl balon do sítě. Podruhé v ligové kariéře skóroval dvakrát v jednom utkání.

Hosté se na okamžik v 73. minutě radovali alespoň ze snížení, ale střídající Voltr zahrál rukou a gól nemohl být uznán. Jinak Příbram za soupeřem výrazně zaostávala a domácí kralovali. Jejich výhru korunoval minutu po svém příchodu na hřiště v 81. minutě zblízka střídající Hämäläinen. Pátý gól mohl přidat v nastaveném čase nejlepší ligový střelec sezony Doležal, ale z penalty přestřelil.

Domácí: 36. V. Kubista, 52. Sýkora, 55. Sýkora, 81. Hämäläinen

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Plechatý, Krob – Jovović (65. T. Pilík), Považanec, Hübschman (C), V. Kubista (80. Hämäläinen), Sýkora (84. Chramosta) – Doležal.

Hosté: Kočí – Pazdera (55. Cmiljanović), Šimek, Kleščík, Nový – Polidar, Tregler, Zorvan (80. Kříž), Jan Rezek (C), Michal Škoda – Jindráček (65. Voltr).

Odemknout video

Jablonec - Příbram: Hämäläinen zvýšil na 4:0 po sotva třicetivteřinovém pobytu na hřišti

Jablonec - Příbram: Voltrův gól neplatil, míč se do sítě odrazil od jeho ruky

Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0

Jablonec - Příbram: Doležal předložil míč Sýkorovi, ten se nemýlil, 2:0

Jablonec - Příbram: Hübschman mohl skórovat, vychytal ho ale Kočí

Jablonec - Příbram: Krobův centr se odrazil ke Kubistovi, a ten balon poslal do sítě, 1:0

Jablonec - Příbram: Kubista z malého vápna pálil vysoko nad

Jablonec - Příbram: Sýkora mohl běžet sám na bránu, sudí mylně odpískal ofsajd

Jablonec - Příbram: Jovovičův střelecký pozdrav pohlídal Kočí

Jablonec - Příbram: Střelu Jovoviče odvrátili hosté na roh

Jablonec - Příbram: Jovovič vybídl Považance ke skórování, ten velkou šancí pohrdl

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905