SESTŘIH: Zlín – Budějovice 2:3. Výhru Dynama řídil dvougólový Mršič

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Českých Budějovic vyhráli ve 22. kole první ligy ve Zlíně 3:2 a zvítězili i v druhém jarním utkání. Za nováčka soutěže se dvakrát trefil Matej Mršič, jeden gól dal z penalty Lukáš Havel. Za domácí snižovali Dominik Simerský a Adnan Džafič. Budějovice se posunuly na čtvrté místo neúplné tabulky, naopak třináctý Zlín má po druhé jarní porážce už jen dva body k dobru na čtrnáctou barážovou pozici.

Domácí: 53. Simerský, 68. Džafić

Hosté: 11. Mršić, 45. L. Havel, 67. Mršić

Domácí: Rakovan – Simerský, P. Buchta, Azackij (87. Cedidla) – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček (C) – Džafić, Jawo (78. Janetzký), Čanturišvili (46. Conde).

Hosté: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (84. Mészáros), Javorek (63. Šulc) – Mršić (89. Kopečný), Schranz.

2712 diváků

Domácí tým začal náporem a už ve třetí minutě mohl jít do vedení. Zimní posila Jawo se na hranici šestnáctky zbavil Sivoka, nicméně tváří v tvář dalšímu veteránovi brankáři Drobnému neuspěl.

Jak se mají využívat šance, ukázali hosté v desáté minutě. Po rychlém přechodu do útoku vrátil Brandnera z pravé strany míč na hranici šestnáctky a Mršič jej uklidil k tyči.

V dalším průběhu první půle měl více ze hry Zlín, ale k žádným nebezpečným šancím to nevedlo. Budějovice spoléhaly na standardní situace a brejky. Po jednom z nich došlo ke kontaktu Čanturišviliho s Čavošem v pokutovém území a po posouzení této hraniční situace videorozhodčím se kopala penalta, kterou Havel bezpečně proměnil.

Ráz druhé půle určila 53. minuta, kdy po rohovém kopu a následné skrumáži oživil naděje Zlína kontaktním gólem Simerský. Domácí obránce zaznamenal první soutěžní trefu za Fastav.

„Ševce“ branka nakopla, z identické situace jako při rohu mohl vyrovnat Hlinka. V 63. minutě vytáhl Drobný Jawovu šanci, o minutu později na druhé straně Rakovan chytil dělovku Schranze.

Vzápětí ovšem tvrdě napřáhl opět Mršič a přesnou střelou vrátil Budějovicím dvoubrankové vedení. Chorvatský záložník navázal na úvodní gól a si připsal si první dvě trefy v české lize.

Hostům vydržel dvoubrankový náskok jen pár desítek sekund. Po centru Condeho pálil z hranice šestnáctky Džafič a po teči Sivoka skončil míč za bezmocným Drobným.

Zajímavý druhý poločas gradoval snahou Zlína o vyrovnání, Budějovice si ovšem pečlivou obranou náskok udržely. Nováček soutěže z posledních 11 kol podeváté zvítězil.

Klíčové momenty utkání:

SESTŘIH: Zlín - České Budějovice 2:3. Dynamo se díky tříbodovému zisku dostalo na čtvrté místo

Zlín - České Budějovice: To byla rychlost! Střelu Džafiče nešťastně tečoval hostující hráč do brány, 2:3

Zlín - České Budějovice: Mršič přesnou pohotovou střelou k tyči vrátil Dynamu dvougólové vedení, 1:3

Zlín - České Budějovice: Schranz v obrovské šanci! Trefil ale pouze Rakovana

Zlín - České Budějovice: Málem bylo vyrovnáno! Jawo měl na kopačce vyrovnávací gól
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - České Budějovice: Hlinka střílel z vápna, Drobný zasáhl

Zlín - České Budějovice: Buchta připravil balón Simerskému, ten snížil stav utkání, 1:2

Zlín - České Budějovice: K míči se postavil Havel a suverénně k tyči proměnil, 0:2

Zlín - České Budějovice: Video v akci! Vakho fauloval Čavoše, sudí Julínek nařídil po konzultaci s videorozhodčím penaltu

Zlín - České Budějovice: Jiráček to zkusil z první, střela mu ale nesedla a mířil nepřesně

Zlín - České Budějovice: Fantiš se dostal k hlavičce, Drobný si připsal lehký zákrok

Zlín - České Budějovice: Domácí obrana zaspala, Mršič otevřel skóre, 0:1

Zlín - České Budějovice: Jawo se snadno zbavil Sivoka, s jeho zakončením si Drobný poradil

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905