SESTŘIH: Olomouc – Sparta 1:0. Kotal začal bez bodu, rozhodl Chytil

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty podlehli ve 22. kole první ligy v Olomouci 0:1 a nevyšla jim premiéra pod novým trenérem Václavem Kotalem, který v týdnu nahradil odvolaného Václava Jílka. Pražané na jaře i podruhé prohráli a na druhou Plzeň ztrácejí z šestého místa v tabulce už 11 bodů. O výhře Sigmy rozhodl ve 27. minutě svým prvním ligovým gólem v kariéře Mojmír Chytil. Olomouc vyhrála i druhý jarní zápas a na desáté příčce má jen dvoubodovou ztrátu na Spartu.

Domácí: 27. Chytil

Hosté:

Domácí: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Hála (86. Zahradníček), Greššák, Breite, Houska (C), Falta (63. Pilař) – Chytil (74. Yunis).

Hosté: Heča – Vindheim, Mandjeck, Hancko, Matěj Hanousek – Moberg Karlsson (88. Karabec), Sáček, Kanga, Dočkal (C) (77. Graiciar), Plavšić (77. Tetteh) – Hložek.

7456 diváků

V domácím dresu si odbyl premiéru Breite, který přišel v týdnu z Liberce. Nový sparťanský kouč Kotal vyměnil oproti minulému kolu v základní sestavě hned pět hráčů a na hrot postavil mladíka Hložka.

Sparta začala náporem, jen za prvních 10 minut si vynutila pět rohových kopů. Po jednom z nich pálil Kanga, ale Mandous jeho střelu výtečně vyrazil.

Olomouc se k ofenzivě dostala po čtvrthodině hry. Chytilův souboj ve vápně s Hanckem ale pokutovým kopem neskončil a neujaly se ani nebezpečné centry především z pravé strany.

Ve 24. minutě ukázal svoji přednost Karlsson, jenž utekl po pravém křídle. Dostal se k nebezpečné střele, ale ta po teči o Vepřekova záda skončila těsně vedle Mandousovy branky.

Pražané v 27. minutě degradovali svůj výkon sérií chyb ve vlastním vápně a inkasovali. Po rohu Sigmy a závaru před Hečou uklidil míč celkem lacino do sítě Chytil a ve 20 letech si připsal první ligový gól.

SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:0. Nepovedený Kotalův debut, Letenští znovu prohráli

Sparta na chvíli vypadla z role. Do konce poločasu mohli vedení Sigmy navýšit Breite, Greššák i stoper Jemelka, ale neprosadili se. Na druhé straně mohl vyrovnat po sólu Plavšič, který ovšem nezvládl koncovku.

I po změně stran se hrála otevřená partie z obou stran. Sigma se neuchýlila k bránění náskoku a naopak využívala každou příležitost k protiútokům. V 57. minutě pálil velmi tvrdě Chytil, ale Heča výborně zasáhl, stejně jako o minutu později po akci stejného hráče.

Postupem času získavala Sparta stále větší převahu. Hosté měli míč pod kontrolou, ale chyběla jim myšlenka na překonání dobře organizované obrany Hanáků. V 72. minutě se za ni dostal Karlsson, ale Mandous šanci skvěle zneškodnil. Olomouc se ubránila i přes velkou šanci Hložka v 90. minutě a několik závarů v hektickém nastavení. Olomouc doma Spartu potřetí za sebou porazila 1:0.

Olomouc - Sparta: Karlssonovi ve slušné šanci nesedla střela

Olomouc - Sparta: Chytil se probil přes soupeře, špičkou kopačky bránu těsně netrefil

Olomouc - Sparta: Nehlídaný Štěrba zakončoval takřka omylem, Heča musel zasahovat

Olomouc - Sparta: Hanckova dalekonosná rána mířila doprostřed brány

Olomouc - Sparta: Plavšič zase větrá soupeře, finální přihrávku ale srazil Jemelka

Olomouc - Sparta: Plavšič šel jeden na jednoho, ale nechal balon pod nohama

Olomouc - Sparta: Chaosu ve sparťanské obraně nevyužili ani Jemelka, ani Sladký

Olomouc - Sparta: Greššákovu skvělou střelu musel vytahovat Heča

Olomouc - Sparta: Breite v dobré pozici netrefil míč ideálně

Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu

Olomouc - Sparta: Karlsson si pěkně seběhl zprava ke střele, Vepřek ji srazil na roh

Olomouc - Sparta: Chytil padá v pokutovém území, penalta se nepíská

Olomouc - Sparta: Kangův povedený halfvolej pořádně protáhl Mandouse

Olomouc - Sparta: Plavšič se pěkně prohákl okolo Sladkého, slabý centr si sebral Mandous

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905