SESTŘIH: Budějovice – Baník 0:2. Hosté pálili na konci obou poločasů

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Českých Budějovic prohráli ve 23. kole první ligy v přímém souboji o čtvrté místo s Ostravou 0:2. Baník poslal před přestávkou do vedení Nemanja Kuzmanovič a pojistku přidal v závěru střídající Tomáš Smola. Jihočeši na jaře poprvé ztratili a doma v lize nebodovali po pěti výhrách za sebou. Baník pod trenérem Lubošem Kozlem vyhrál druhý ze tří zápasů a v tabulce se posunul o dva body před jihočeského nováčka soutěže.

Domácí:

Hosté: 41. Kuzmanović, 89. Smola

Domácí: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (60. Mészáros), Javorek (46. Šulc) – Mršić, Schranz (81. Ledecký).

Hosté: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Holzer, Kaloč (87. Smola) – Kuzmanović (48. R. Hrubý), Stronati (C), O. Šašinka, de Azevedo (66. Reiter) – Potočný, Jirásek.

Domácí: Sušak, Talovierov, Mészáros, Ledecký, Rabušic, Šulc, Kopečný

Hosté: Budinský, Hrubý, Fleišman, Svozil, Smola, Reiter, Procházka

Hosté: Kaloč, J. Pokorný, Laštůvka

Klíma – Caletka, Batík

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

5702 diváků

Baník o svém triumfu rozhodl hlavně v prvním poločase. Nejen že se prosadil střelecky, ale především byl v úvodních 45 minutách nebezpečnějším týmem.

Jihočeši si nevěděli rady hlavně s krajním obráncem Holzer, který poslal svým spoluhráčům ze strany několik nebezpečných přihrávek. Nejprve se po jedné z nich neprosadil Potočný a z další akce nezakončil ani De Azevedo. V obou případech výborně zasáhnul českobudějovický brankář Drobný. Následně mu pomohla i tyč, kterou trefil Kuzmanovič.

V 41. minutě už se ale srbský hráč prosadil gólově. De Azevedovu střelu vyrazil Drobný a Novák při odkopu trefil Kuzmanoviče, od kterého se míč dostal do sítě. Útočník Baníku navázal na branku z předchozího kola proti Jablonci.

SESTŘIH: Č. Budějovice - Baník 0:2. Nádherný duel rozhodl komickým gólem Kuzmanovič

Jihočeši ve druhém poločase výrazně přidali, tlačili se do ofenzivy, bojovali a byli nebezpeční. Ale Mršič v dobré pozici těsně minul a hlavičku střídajícího Šulce zlikvidoval ostravský brankář Laštůvka. Sivok pak v 81. minutě rovněž hlavou z pár kroků mířil nad břevno.

Baník navíc v závěru udeřil z brejku a pojistil si tři body. Po Šašinkově přihrávce v 89. minutě v úniku nezaváhal střídající Smola. Slezané pod novým koučem Kozlem vyhráli i druhý jarní zápas venku.

Klíčové momenty utkání

České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty

České Budějovice - Baník: Sivok zahodil tutovku! Odpoutal se od Hrubého, hlavičkoval nad

České Budějovice - Baník: Šulc ve stoprocentní šanci! Hlavičku ale pokryl Laštůvka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Baník: Holzer sprintoval sám na bránu, ale Drobný ho vychytal!

České Budějovice - Baník: Mršičova rána jen o decimetry minula šibenici!

České Budějovice - Baník: Nádherná akce Dynama! Šulcova otočka, Čavoš střílel nad

České Budějovice - Baník: Hrubý přesprintoval půl hřiště k povedené střele

České Budějovice - Baník: Mršič hledal Brandnera, nakonec zasáhl Laštůvka

České Budějovice - Baník: Kuzmanovič se připletl do střely a se štěstím skóroval, 0:1!

České Budějovice - Baník: Mršičova střela netrefila bránu

České Budějovice - Baník: Šašinka se mistrovsky prodral ke střele!

České Budějovice - Baník: Schranz si navedl míč na střelu, pálil o metr mimo

České Budějovice - Baník: Kuzmanovič z voleje střílel těsně vedle!

České Budějovice - Baník: Akce jako přes kopírák! Znovu Drobný, vychytal De Azeveda

České Budějovice - Baník: Hosté napadali vysoko, Potočný v tutovce!

České Budějovice - Baník: Mršič hned zkraje utkání prověřil Laštůvku

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905