Neznámí hrdinové ligy: vítězný střelec, zlínský Ironman i tichošlápek | iSport.cz
Jakub Dvořák
27. března 2020 • 18:30

Neznámí hrdinové ligy: vítězný střelec, zlínský Ironman i tichošlápek

Vstoupit do diskuse
0
 • Podívejte se na pět hráčů z ligy, o kterých se tolik nemluví, ale podávají velmi dobré výkony Podívejte se na pět hráčů z ligy, o kterých se tolik nemluví, ale podávají velmi dobré výkonyFOTO: koláž iSport.cz

  Nemluví se o nich. Jejich výkony se neprobírají po víkendových kolech jako první. Zkrátka jsou v ústraní. Přesto jsou jejich týmové role velmi důležité. Mnohdy i vévodí statistkám FORTUNA:LIGY. Deník Sport vybral PĚT neznámých hrdinů, kteří v aktuálním ročníku odehráli alespoň 15 zápasů a nejsou jen do počtu.

 • Lukáš Budínský (Mladá Boleslav)

  Baník - Mladá Boleslav: Výstavní Budínského dělovka zapadla za Laštůvkova záda, 1:0

  S kariérou původně začínal ve Slavii, ale profesionálního fotbalu naskočil v barvách Bohemians. Jeho produktivita však rozkvetla až po odchodu do Karviné. Právě tam v minulém ročníku prožil dosud nejlepší sezonu (9+7). I tak si jej ale Baník nechal utéct z regionu a ulovila jej Mladá Boleslav.

  V aktuálním ročníku má Budínský nakročeno k tomu, aby svoje bodové maximum překonal. Podsaditý záložník do boleslavské ofenzivní mašiny okamžitě zapadl. „Může pro nás být rozdílovým hráčem,“ prohlásil o něm trenér Jozef Weber, který v zimě přišel o Nikolaje Komličenka a Pavla Buchu.

  Pozice             záložník
  Zápasy            24
  Minuty            1 935
  Góly/asistence    9/5
  Střely/na branku         59/26
  Přihrávky        661 (72,7%)
  Přihrávky do gólové šance     29

  Jan Vodháněl a David Bartek slaví trefu za záda Ondřeje Koláře
  Jan Vodháněl a David Bartek slaví trefu za záda Ondřeje Koláře

 • Jan Vodháněl (Bohemians)

  Hrdinou za pár vteřin! Příběh Vodhánělova gólu proti Slavii

  Už dávno mohl vybíhat nejslavnější schody v Americe. Jenže zimní přestup do Philadelphie Union (kde působil i Bořek Dočkal) mu nevyšel. Patnáct milionů se Klokanům zdálo málo. O jeho talentu se ví již delší dobu. V mládí si jej na testy dvakrát pozvala i Borussia Dortmund. Ani jednou to nevyšlo.

  Přesto se šikovný záložník probil do nejvyšší tuzemské soutěže a ukazuje v ní svůj potenciál. V lize vstřelil v této sezoně čtyři branky a všechny byly vítězné. Naposledy to odskákala Slavia, proti které se 22letý středopolař trefil po 28 vteřinách na hřišti.

  A slávistům dělal potíže i nadále. Například svým precizním driblinkem. Patří v něm mezi nejlepší hráče v celé soutěži. Přesto jej trenér „zelenobílých“ Luděk Klusáček krotí. „Myslím, že se Honza na zahraniční angažmá potřebuje připravit. Ještě není úplně hotový, jak fotbalově, tak mentálně.“

  Pozice             záložník
  Zápasy            22
  Minuty            1 709
  Góly/asistence    4/2
  Střely/na branku         30/11
  Přihrávky        357 (68%)
  Přihrávky do gólové šance     21
  Driblinky        63

 • Petr Buchta (Zlín)

  Sparta - Zlín: Kanga nachystal skvělou šanci Tettehovi, jeho ránu zblokoval Buchta
  Video patří k placenému obsahu iSportu
  Vybrat předplatné

  Opora zadních řad. Jako jediný z kádrů Ševců nevynechal v sezoně ani jeden zápas. Na hřišti působí jako prodloužená ruka trenéra. Jeho místo v tříčlenné zlínské defenzivě bylo uprostřed, odkud celý tým diriguje. Vyniká především při obranných soubojích. Z celkových 323 jich vyhrál 210, což ho řadí na čtvrté místo v celé lize. Co se týká odebírání míčů, je 27letý obránce vůbec nejlepším. V lize působil v dresu brněnské Zbrojovky, Bohemians a Jihlavy.

  Pozice             obránce
  Zápasy            24
  Minuty            2 160
  Přihrávky        1 151 (83,4%)
  Obranné souboje/vyhrané      323/210 (65%)
  Odebrané míče           25
  Žluté karty      2

  Jan Vodháněl a David Bartek slaví trefu za záda Ondřeje Koláře
  Jan Vodháněl a David Bartek slaví trefu za záda Ondřeje Koláře

 • Lukáš Hůlka (Bohemians)

  Bohemians - Olomouc: Hůlka parádní hlavičkou po rohu srovnal, 2:2

  Tichošlápek. Mirek Dušín českých obránců. Přesto mu v Mladé Boleslavi svěřili v mladém věku i kapitánskou pásku. Ve 24 zápasech letošní sezony obdržel pouhé dvě žluté karty, přesto je třetí nejúspěšnější hráč v obranných soubojích. Za poslední dva roky udělal velký pokrok. V kabině patří za perfekcionistu, který se rád učí novým věcem, v soukromí volí raději knihu než joystick od herní konzole. V dorosteneckém věku prodělal vážnou operaci s kolenem, ale ani to jej nezastavilo, aby už v 19 letech hrál předkolo Evropské ligy proti Lyonu.

  Pozice             obránce
  Zápasy            24
  Minuty            2 160
  Přihrávky        983 (78,9%)
  Obranné souboje/vyhrané      316/216 (68,4%)
  Odebrané míče           15
  Žluté karty      2

  Jan Vodháněl a David Bartek slaví trefu za záda Ondřeje Koláře
  Jan Vodháněl a David Bartek slaví trefu za záda Ondřeje Koláře

 • Vilém Fendrich (Opava)

  Opava - Mladá Boleslav: Další neskutečný Fendrichův zákrok! Vytáhl se proti Komličenkově hlavičce

  Do nového roku stejně jako celá Opava nevkročil zrovna ideálně, nicméně na podzim patřil 29letý brankář k nejlepším v lize. A to i přesto, že obdržel druhý nejvyšší počet branek. Gólman Slezanů má nejvyšší počet zásahů a 74% úspěšnost. Zřejmě nejvíc se blýskl při sérii tří vychytaných nul v řadě. „Beru jako takovou dobrou šňůru, že se mi daří. Jsem za to rád, je to pro mě motivace do další práce,“ těšilo ho. Gól mu na podzim nevstřelily České Budějovice, Příbram (2x), Mladá Boleslav a Baník.

  Pozice             brankář
  Zápasy            20
  Minuty            1 800
  Inkasované góly         33
  Čistá konta     5
  Zásahy            92 (74 % úspěšnost)
  Přihrávky        646 (84 %)

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud