SESTŘIH: Teplice - Liberec 2:0. Liga je zpět, trefili se Kučera a Řezníček

3
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalová FORTUNA:LIGA je zpět! Po koronavirové přestávce se znovu rozběhla vítězstvím Teplic nad Libercem 2:0. Domácí poslal ve dvakrát odložené dohrávce 23. kola do vedení v 37. minutě Tomáš Kučera a pojistku přidal po pauze Jakub Řezníček. Liberec na jaře poprvé ztratil body a nevyužil šanci poskočit na čtvrtou příčku v tabulce. Teplice si upevnily 12. místo.

Domácí: 37. Kučera, 53. Jakub Řezníček

Hosté:

Domácí: Grigar – Radosta (77. Černý), Paradin, Čmovš, Knapík, Vondrášek (C) – Kodeš (81. Nazarov), Kučera (85. Žitný), Trubač, Moulis – Jakub Řezníček.

Hosté: Nguyen – Mikula (C) (64. Ma. Zeman), Kačaraba, Karafiát, Hybš – Hromada (72. Rondić), Mara – Malinský, A. Baluta (56. Beran), Pešek – Kuchta.

Domácí: Diviš, Žitný, Hýbl, Toutou Mpondo, Šup, Nazarov, Černý

Hosté: Fukala, Knobloch, Koscelník, Alibekov, Beran, Zeman, Rondić

Domácí: Kodeš

Hosté: Karafiát, Beran

Marek – Vodrážka, Batík

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Zápasu v Teplicích se smělo zúčastnit jen 150 osob včetně hráčů i realizačních týmů a provázela ho řada hygienických a bezpečnostních opatření. Všichni kromě aktérů na trávníku například museli mít roušky.

SESTŘIH: Teplice - Liberec 2:0. Liga se vrátila, domácím přiřkli výhru Kučera s Řezníčkem

Poslední ligový duel se odehrál 9. března, pak soutěž zastavila pandemie nemoci covid-19. Naplno se obnovená sezona znovu rozběhne na začátku příštího týdne, odkdy bude moci být na stadionech 300 lidí.

Severočeský souboj byl ještě před koronavirovou pauzou dvakrát odložen kvůli nezpůsobilému terénu, teď byl ale trávník navzdory vytrvalému dešti v dobrém stavu.

Oba týmy se po dlouhé pauze na hřišti chvíli hledaly. Jako první zahrozily Teplice, Řezníček se probíjel do zakončení, ale jeho střelu šajtlí srazil na roh obránce.

Liberec více držel balon a ve 22. minutě měl podobnou šanci jako domácí, Balutův pokus byl rovněž v poslední chvíli zblokovaný. Stejný hráč pak protáhl brankáře Grigara střelou z přímého kopu z úhlu a z následného rohu Kačaraba ve výhodné pozici zakončil slabě.

Ve 37. minutě udeřili Tepličtí. Trubač našel povedeným pasem šajtlí Kučeru, který se dostal před obránce a sám před gólmanem Nguyenem nezaváhal. Domácí záložník dal první ligový gól po více než dvou letech.

Krátce po pauze, kterou protáhla oprava sítě v jedné z branek, pálil nad hostující Malinský. To domácí byli úspěšnější. Kučera prodloužil v 53. minutě míč za sebe na nabíhajícího Moulise, jehož střílený centr usměrnil před Karafiátem do branky důrazný Řezníček.

Liberec pak převzal otěže a chvílemi svíral domácí před jejich vápnem, dát gól mu ale z velkého tlaku nebylo souzené. V 62. minutě Mikula zblízka na dlouhou nohu přestřelil a poté dvakrát podržel Teplice Grigar. Nejprve vychytal Kačarabu a poté Maru. Teplice se ubránily a v lize bodovaly s Libercem posedmé za sebou.

Hoftych po prohře: Baluta nezahrál jako na podzim, někteří kluci byli nervózní

Grigar po výhře: Nechtěli jsme hrát nějaký extra fotbal. Co fanoušci z repráku?

Hejkalovi bylo z absencí špatně, ale Teplice složily Liberec: Tři body jsou zlaté!

Teplice - Liberec: Malinský z hranice vápna pálil nepřesně

Teplice - Liberec: Oblouček Trubače zkrotil Kučera, který s přehledem překonal Nguyena, 1:0

Teplice - Liberec: Po rohu se zjevil ve výborné pozici Kačaraba, balon ale netrefil ideálně

Teplice - Liberec: Baluta se zbavil Paradina, následnou střelu tečoval mimo bránu Knapík

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905