Tribuny štafle a strom. Kotel Bohemky byl prázdný, i tak koukalo půl Vršovic | iSport.cz
27. května 2020 • 19:55

Tribuny štafle a strom. Kotel Bohemky byl prázdný, i tak koukalo půl Vršovic

Autor: vmn, nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jasně, restartovanou FORTUNA:LIGU můžete sledovat prostřednictvím televizních přenosů, ale naživo je to jiná káva. A když bydlíte u jednoho z posledních otevřených stadionů v Česku, proč toho nevyužít? A tak fanoušci Bohemians nepohrdli všemi možnými příležitostmi, jak vidět zápas Teplicemi (4:0).Už i sami „klokani“ dávno uznávají, že Ďolíček je zastaralý, licenční předpisy splňuje jen s odřenými klandry tribuny na stání a nutně potřebuje rekonstrukci. Na druhou stranu má místo uprostřed Vršovic nezaměnitelný genius loci, který se dá využít i ve chvíli, kdy se na fotbal nesmí.

„Vždycky jsme s vámi!“ Ten transparent nebyl na stadionu, přesto ho všichni viděli. Visel totiž nad Ďolíčkem z jednoho z balkonů v přilehlé ulici. Sedmičlenná partička v zelenobílém odsud, z druhého patra, měla dokonalý výhled na dominantní domácí výkon.

Fanoušci Bohemians fandí ze střechy: Budeme fandit, dokud nás nevyhodí

„Trošku mi tam překáží roh, nevidím kus hřiště, ale jinak to jde. Na ty možnosti, které jsou v tuhle chvíli, je to vynikající. Samozřejmě, že je to z větší dálky, ale hlavně, že jsme to dali,“ komentovala fanynka z nejvyššího patra penaltovou trefu Josefa Jindřiška.

A s nápadem, jak sledovat zápas naživo, rozhodně nebyla sama. Z domů naproti skoro prázdné hlavní tribuně, kam směla zhruba stovka permanentkářů, sledovaly fotbal další desítky lidí. A jedna nafukovací fanynka, samozřejmě také v zelenobílém. Na jednom z balkonů byl catering jako v Ďolíčku včetně klobás a bramboráků. Jiní fanoušci koukali z oken, jeden dokonce s nohama venku…

Jeden z fanoušků Klokanů se dokonce pro zápas s Teplicemi uvelebil i s plechovkou piva na stromě
Jeden z fanoušků Klokanů se dokonce pro zápas s Teplicemi uvelebil i s plechovkou piva na stromě

Od jedné z ulic odděluje stadion jen zhruba tři metry vysoká zeď. S pomocí žebříku přes ní lze na hrací plochu pohodlně vidět. Jindy by ten nápad potřeba nebyl, jenže v době zákazu…  A tak si do Sportovní ulice ve Vršovicích opravdu pár odvážlivců přineslo štafle a vykukovalo přes zábranu, další použil strom za kotlem.

I přes solidní fotbal a výhru přesto atmosféra v Ďolíčku trpěla podobnými nedostatky jako na ostatních zavřených ligových stadionech. Přítomni byli jen hráči, realizační týmy, pár pořadatelů, sponzorů a permanentkářů, kteří v rámci věrnostního programu dávají za svou sezónní vstupenku násobně nebo řádově větší částky… Další by se mohli za brány dostat po dalších fází rozvolňování.

Fandění občas slyšet bylo, Ivan Trojan na svém tradičním místě strávil většinu zápasu vestoje, ale tradiční kotel byl prázdný, jen s pár vlajkami. Ticho bylo chvílemi takové, že se po Botiči daleko do centra neslo zřetelně srozumitelné koučování Luďka Klusáčka, jednoho z nejtišších koučů v lize.

Bohemians 1905 Vše o klubu ZDE

Bohemians - Teplice: Jindřišek chladnokrevně proměnil penaltu, 1:0

Bohemians - Teplice: Pulkrab zpětnou přihrávkou oslovil Hronka, který se nemýlil, 2:0

Bohemians - Teplice: Trubačova rybička jen těsně minula cíl

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud