SESTŘIH: Plzeň - Boleslav 7:1. Smršť Viktorie, Čermák nasázel hattrick

Autor: iSport.cz, jon, ČTK
4
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Sobotní duel 26. kola FORTUNA:LIGY sahal po rekordním střeleckém zápise. Viktoria Plzeň rozstřílela Mladou Boleslav, na domácím hřišti zvítězila 7:1. Jen dvě branky chyběly Západočechům k tomu, aby vyrovnali ligový rekord v utkání Slavie s Uherským Hradištěm (9:1 v roce 1995). Tři branky vstřelil záložník Aleš Čermák.

Domácí: 8. Al. Čermák, 23. Al. Čermák, 31. Beauguel, 43. M. Havel, 52. Al. Čermák, 56. Chorý, 80. Mihálik

Hosté: 84. Jiří Klíma

Domácí: A. Hruška – M. Havel, Hejda (C) (53. Pernica), Brabec (75. R. Hubník), J. Kovařík – Bucha (61. Mihálik), Kalvach, Al. Čermák (53. Chorý) – Kayamba, Beauguel (53. Hořava), J. Kopic.

Hosté: Šeda – Křapka, Mazuch (66. Túlio), Pudil, Zelený – Jakub Klíma, Hubínek (C) – Douděra (81. Stránský), Ladra (46. Krobot), Fulnek (86. Arroyo) – Wágner (46. Jiří Klíma).

Domácí: Sváček, Hloušek, Hubník, Pernica, Hořava, Chorý, Mihálik

Hosté: Klíma, Stránský, Budínský, Stejskal, Arroyo, Túlio, Krobot

Pavel Orel – Petr Blažej, David Hock

Doosan Arena, Plzeň

Vedle Čermáka se trefili Jean-David Beauguel, Milan Havel a střídající Tomáš Chorý s Ondřejem Mihálikem. Za hosty v závěru debakl zmírnil proměněnou penaltou Jiří Klíma. Přesto sedmá Boleslav utrpěla největší porážku v samostatné nejvyšší soutěži.

Na zápase kvůli opatření proti koronaviru mohlo být jen 300 lidí včetně hráčů, realizačních týmů a rozhodčích. Na rozdíl od některých jiných utkání se v Plzni do kvóty nevešli žádní fanoušci. Viktoria se pokusila oživit atmosféru tím, že do reproduktorů od začátku pustila chorály svých skalních fanoušků.

Plzeň v březnovém čtvrtfinále poháru vyřadila Boleslav po vítězství 4:2 a také dnes byla od začátku suverénní. Úvodní velkou šanci měl Kopic, jehož střelu doprostřed ještě nadvakrát zlikvidoval Šeda.

Boleslavský brankář už v osmé minutě poprvé inkasoval. Beauguel v šestnáctce vrátil míč Čermákovi a plzeňský záložník umístil míč přesně k tyči.

SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 7:1. Totální válec, Viktoria předvedla koncert

Viktoria měla jasnou převahu a svírala soupeře v jeho pokutovém území. Šeda vykopnul na roh Kalvachovu střelu a pak vyškrábnul na tyčku hlavičku Havla, který zastoupil disciplinárně potrestaného Řezníka.

Hosté působili hodně odevzdaně. Ve 23. minutě zvýšil Čermák pohotovou střelou po Kayambově přihrávce. Krátce poté Kopic trefil tyčku. Třetí gól přidal po půl hodině hry Beauguel dorážkou Kayambovy rány.

Plzeňskou dominanci ve 43. minutě umocnil čtvrtým gólem aktivní Havel, jehož střelu ještě do vlastní branky tečovali Šeda a hlavou stoper Pudil.

Druhý poločas měl velmi podobný průběh jako ten první. V 52. minutě Čermák zužitkoval hlavou Beauguelův centr a připsal si druhý ligový hattrick v kariéře. Tři góly v jednom zápase předtím ještě dal v dubnu 2018 v Brně.

Plzeňští měli chuť a šli za dalšími góly. V 56. minutě po Havlově přihrávce skóroval Chorý těsně po příchodu na hřiště. V 80. minutě Chorý připravil sedmý gól pro dalšího náhradníka Mihálika.

Brankář Hruška ale čisté konto neudržel. Havel v šestnáctce fauloval Fulneka a nařízenou penaltu v 84. minutě proměnil Jiří Klíma. Plzeň ještě vylepšila výhru 6:1 nad Mladou Boleslaví z minulého domácího ligového zápasu v srpnu 2018.

Klíčové momenty utkání

Plzeň - Mladá Boleslav: Klíma si připisuje čestný zásah z penalty a snižuje na 1:7

Plzeň - Mladá Boleslav: Hubník sestřelil Fulneka a hosté budou kopat penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Mladá Boleslav: Viktoria v sedmém nebi! Mihálik zvyšuje už na 7:0

Plzeň - Mladá Boleslav: Bucha po závaru ve vápně pálí nad bránu

Plzeň - Mladá Boleslav: Jediná šance hostů. Klímova rána prosvištěla vedle levé tyče

Plzeň - Mladá Boleslav: Chorý navyšuje debakl! 6:0 pro Viktorii

Plzeň - Mladá Boleslav: Čermák kompletuje hattrick! Viktoria završila “bůra”

Plzeň - Mladá Boleslav: Smůla se hostům lepí na paty, Havlovu střela končí komicky v síti! 4:0

Plzeň - Mladá Boleslav: Beauguel dorazil Kayambovu ránu do sítě a je to 3:0!

Plzeň - Mladá Boleslav: Kopic z první po Kovaříkově centru napálil tyč!

Plzeň - Mladá Boleslav: Domácí smršti využil Čermák, 2:0!

Plzeň - Mladá Boleslav: Čermák z první hlavičkoval těsně vedle pravé tyče

Plzeň - Mladá Boleslav: Bucha krásně vyhledal Havla, hlavičku Šeda skvěle vytáhl

6362863:gallery:true:true

Plzeň - Mladá Boleslav: Havlovo dělo skončilo na boční síti

Plzeň - Mladá Boleslav: Parádní rychlá akce Viktorie, Kalvacha vychytal Šeda

Plzeň - Mladá Boleslav: Další uragán ve vápně hostů zužitkoval Čermák, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905