SESTŘIH: Liberec - Slovácko 3:1. Domácí rozhodli v závěru, Kadlec vyloučen

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liberce díky dvěma gólům v samém závěru utkání porazili doma v 26. kole první ligy Slovácko 3:1. Hosté vedli po trefě Tomáše Zajíce, ale za domácí srovnal z penalty Kamso Mara. V nastavení první půle uviděl červenou kartu hostující obránce Michal Kadlec. Slovan využil přesilovku až v 90. minutě, kdy mu vystřelil vítězství Martin Koscelník. Pojistku přidal v nastavení Michal Beran, který se v 19 letech trefil v lize poprvé. Severočeši vyhráli po koronavirové pauze druhé ze tří kol a upevnili si čtvrté místo, Slovácko zůstalo šesté.

Liberec se při povoleném počtu 300 diváků na stadionu mohl spolehnout na podporu několika desítek fanoušků v "kotli", kteří od sebe udržovali požadovaný rozestup a vytrvale povzbuzovali celý zápas. Další příznivci Slovanu sledovali duel u plotu na kopci nad stadionem a v průběhu druhého poločasu zapálili světlice.

V souboji dvou týmů náležejících do první šestky, kterou po konci základní části čeká účast v nadstavbové skupině o titul, začal lépe Liberec. Nejprve si na Zemanův přízemní centr do vápna naběhl Kuchta, který ale z první zakončil mimo tři tyče. Poté prověřil Trmalovu pozornost střelou z dálky Koscelník, ale brankář Slovácka si s jeho skákavým pokusem poradil.

Poté si vzali slovo hosté. Sadílek nejdříve protáhl gólmana Liberce Nguyena a v další šanci Slovácka minul hlavou nad Dvořák.

Tým trenéra Svědíka se ujal vedení po necelé půl hodině hry. Juroška odcentroval do vápna a Zajíc sedmým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu.

Slovan srovnal před koncem poločasu. Juroška stáhl v šestnáctce Kuchtu a přestože rozhodčí Dubravský nejprve gestem jasně naznačil, aby Kuchta vstal, nakonec po avizování svého asistenta odpískal penaltu. K ní se postavil Mara, který nezaváhal a po 442 minutách ukončil Trmalovu ligovou neprůstřelnost.

Nepovedený závěr úvodního dějství z pohledu Slovácka korunoval Kadlec, který se v nastaveném čase ohnal po Kuchtovi a byl vyloučen.

SESTŘIH: Liberec - Slovácko 3:1. Dva góly v závěru, rozhodl Koscelník

Ve druhém poločase Liberec poprvé výrazněji ohrozil Slovácko až v 76. minutě. Malinský pronikl do šestnáctky, přihrál před branku, ale hostující kapitán Daníček odkopem nad horní tyč zažehnal nebezpečí. Pasivitu domácích málem potrestal Sadílek, jehož hlavička skončila těsně vedle tyče.

Utkání pomalu směřovalo k dělbě bodů, když se v 90. minutě dostal k odraženému míči Koscelník a parádní ranou zařídil Slovanu tři body. Konečné skóre stanovil Beran.

Liberec doma v lize neprohrál se Slováckem ani 18. zápas a celkově vyhrál šesté z posledních sedmi kol. Hostům se navíc nepovedlo oplatit Slovanu březnové vyřazení ve čtvrtfinále domácího poháru po penaltovém rozstřelu a po koronavirové přestávce ztratili body i ve druhém zápase po sobě.

Domácí: 44. Mara, 90. Koscelník, 90+3. Beran

Hosté: 28. Zajíc

Domácí: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Alibekov (89. Mashike Sukisa), Mara – Malinský, A. Baluta (58. Beran), Ma. Zeman (76. Hromada) – Kuchta (58. Rondić).

Hosté: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek – Kohút (63. M. Petržela), V. Daníček (C), P. Dvořák (46. Havlík), Sadílek, Navrátil (73. Zahustel, 89. Kalabiška) – Zajíc (63. Jurečka).

Liberec - Slovácko: Zajímavá situace! Alibekov napálil míčem rozhodčího

Liberec - Slovácko: Červená pro Kadlece! Za zákrok na Kuchtu ho sudí poslal předčasně do sprchy

Liberec - Slovácko: Mara se postavil k míči a proměnil penaltu! Je vyrovnáno, 1:1

Liberec - Slovácko: Za zákrok Jurošky na Kuchtu nařídil sudí Dubravský pokutový kop

Liberec - Slovácko: Na přesný centr si naběhl Zajíc a umístil míč za Nguyena! 0:1

Liberec - Slovácko: Šance hostů! Sadílkovo zakončení v bráně neskončilo

Liberec - Slovácko: Koscelníkovu střelu zlikvidoval Trmal

Liberec - Slovácko: Zeman hledal Kuchtu, ten v náběhu nedokázal zakončit

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905