SESTŘIH: Baník - Plzeň 0:2. Viktoria znovu úspěšná, kraloval Bucha

Autor: iSport.cz, ČTK, jon
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně pokračují v jarním vítězném tažení a v Ostravě si připsali sedmé ligové vítězství v řadě. O výhře 2:0 rozhodl trefou z pokutového kopu Pavel Bucha, výsledek zpečetil dvanáct minut před koncem střídající Jan Kovařík po Buchově centru. Viktoria na vedoucí Slavii, na jejímž hřišti se představí v neděli, stále ztrácí osm bodů. Ostrava na domácím hřišti popáté za sebou nevyhrála.

Domácí:

Hosté: 33. Bucha, 78. J. Kovařík

Domácí: Laštůvka – Fillo (74. Holzer), J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Jánoš, R. Hrubý (79. D. Buchta) – Reiter (56. Jirásek), Kuzmanović, Potočný – O. Šašinka (79. Smola).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (87. Hořava) – Kayamba (87. Mihálik), Chorý (74. Beauguel), J. Kopic (63. J. Kovařík).

Domácí: Budinský, Holzer, Buchta, Smola, Jirásek, Kaloč, Svozil

Hosté: Sváček, Havel, Hořava, Mihálik, Beauguel, Pernica, Kovařík

Domácí: J. Pokorný

Hrubeš – Vaňkát, Koval

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

Plzeň i navzdory kanonádě proti Boleslavi změnila úspěšnou sestavu na třech postech, ostravský kouč Kozel udělal v základní sestavě ještě o změnu více. Plzeň si po úvodním oťukávání vynutila územní převahu, z níž se postupně začaly rodit i šance.

Do té první vyložené jim však v 18. minutě nahrál ostravský Potočný, jehož pas zachytil Kalvach, ale po jeho přistrčení Chorého vychytal Laštůvka a dorážku Kopice na brankové čáře odhlavičkoval Jánoš.

Viktoria si od toho momentu udržovala územní převahu. K dalšímu zakončení se znovu po nepřesnosti v ostravské rozehrávce dostal Kayamba, ale i jeho pokus Laštůvka kryl.

Baník dokázal odolávat až do 33. minuty. Pak Fillo v šestnáctce fauloval pronikajícího Čermáka a Bucha z penalty vystřelil přesně k tyči.

Hosté měli více ze hry i ve druhé půli, ale na půlce Baníku dlouho kombinovali neúčinně bez potřebné přesnosti ve finální fázi. A Ostrava soupeře málem vytrestala. Domácím v 64. minutě vyšla kolmá akce přes Hrubého, Šašinkovu střelu vyrazil Hruška do Kuzmanovičova stehna, od nějž se však balon odrazil těsně vedle tyče prázdné brány.

To byla největší příležitost Baníku v utkání. Plzeň si mohla oddechnout až dvanáct minut před koncem. Bucha potáhl akci po pravé straně a jeho prudký centr zblízka usměrnil pod břevno střídající Kovařík. Ostravští na výhru proti Plzni čekají už dvacet utkání za sebou od srpna 2009.

Klíčové momenty utkání

SESTŘIH: Baník - Plzeň 0:2. Viktoria před duelem na Slavii dále stoprocentní

Baník - Plzeň: Kuzmanovičova skákavá rána nenadělala Hruškovi problémy

Baník - Plzeň: Kovařík strčil nohu do Buchova prudkého centru, Viktoria vede 2:0!

Baník - Plzeň: Limberský se pokusil o efektní a hodně ambiciózní volej

Baník - Plzeň: Ostrava v tutovce! Kuzmanovič ale v pádu korigoval Šašinkovu ránu mimo
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Plzeň: Kalvachova technická rána mířila do šibenice, ale Laštůvka ji kryl

Baník - Plzeň: Čermák a Hejda si koledovali o čtvrtou žlutou – a stopku na Slavii

Baník - Plzeň: Bucha proměňuje pokutový kop a posílá Viktorii do vedení 1:0!

Baník - Plzeň: Penalta pro Viktorii! Fillo zatáhl Čermáka ve vápně

Baník - Plzeň: Kayamba se odhodlal ke střele zpoza vápna

Baník - Plzeň: Šašinka dostal centr od Potočného, ale hlavičkoval jen doprostřed

Baník - Plzeň: Dvojtutovka Viktorie! Chorý nepropálil Laštůvku, Jánoš zastavil Kopicovu ránu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905