SESTŘIH: Liberec - Boleslav 2:2. Hrubky, video v akci a dvě vyloučení

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liberce remizovali v 28. ligovém kole s Mladou Boleslaví 2:2. Hosty poslal už ve druhé minutě do vedení Jiří Klíma, jeho jmenovec Jakub ale v 36. minutě dostal červenou a za pět minut srovnal domácí Jan Kuchta. Mladoboleslavští i v oslabení znovu vedli, když Lukáš Budínský v 62. minutě proměnil penaltu. V 75. minutě byl vyloučen i liberecký Taras Kačaraba, přesto Severočeši v páté minutě nastavení vydřeli bod po vlastním gólu Alexeje Tatajeva.

Domácí: 41. Kuchta, 90+5. Tatajev (vl.)

Hosté: 2. Jiří Klíma, 62. Budínský

Domácí: Nguyen – Koscelník (83. Rondić), Kačaraba, Karafiát (C), Mikula – Alibekov (50. Beran), Mara – Malinský, A. Baluta, Ma. Zeman (60. Pešek) – Kuchta (60. Mashike Sukisa).

Hosté: Šeda – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (90+3. Krobot), Túlio – Douděra (42. Mazuch), Budínský (C), Ladra (46. Fulnek) – Jiří Klíma (79. Pudil).

Domácí: Knobloch, Hromada, Michal, Pešek, Beran, Rondić, Mashike Sukisa

Hosté: Stejskal, Mazuch, Pudil, Stránský, Mašek, Fulnek, Krobot

Domácí: Koscelník, Beran, Karafiát, Kačaraba, Kačaraba

Hosté: Křapka, Jakub Klíma (č)

Klíma – Moláček, Hrabovský, VAR: Cieslar, AVAR: Marek

Stadion U Nisy, Liberec

Liberec po třech kolech poprvé ztratil body a nevyužil šanci upevnit si třetí místo. Mladá Boleslav podruhé za sebou remizovala a v neúplné tabulce zůstala devátá.

Liberec šel do zápasu jako velký favorit, ale od začátku se mu nedařilo. Karafiátovu obrovskou chybu při rozehrávce vystihl Jiří Klíma a už na startu druhé minuty sám před vybíhajícím Nguyenem nezaváhal.

Severočeši se z inkasované branky chvíli vzpamatovávali a pak postupně přebrali iniciativu. V 36. minutě získali domácí výhodu přesilovky poté, co Jakub Klíma zatáhl unikajícího Kuchtu.

K vyrovnání stačilo Libereckým pět minut. Brankář Šeda si příliš dlouho zpracovával aut od Zeleného a nakonec při odkopu trefil napadajícího Kuchtu, od něhož se míč odrazil do sítě. Útočník Slovanu skóroval poprvé po koronavirové přestávce.

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 2:2. Hrubky, video v akci, dvě vyloučení

Severočeši hráli stejně jako v minulém domácím utkání se Slováckem více než poločas proti deseti a opět se jim herně v přesilovce nedařilo. Na startu druhého dějství ještě zahrozil Zeman, jehož hlavičku odvrátila hostující obrana těsně před brankovou čárou, ale už znovu udeřili oslabení Mladoboleslavští.

Karafiát zblokoval ve vápně střelu rukou a sudí Klíma po zhlédnutí videozáznamu nařídil penaltu. Budínský v 62. minutě z penalty nezaváhal a outsider opět vedl.

Nervózní domácí se nemohli v přesilovce dostat do šancí a v 75. minutě jim snahu o vyrovnání zkomplikoval Kačaraba. Po faulu na unikajícího protihráče dostal druhou žlutou kartu a do deseti museli i Severočeši.

Liberečtí v závěru soupeře zatlačili, ale navzdory převaze se k velkým šancím nedostávali. Přesto dokázali srovnat. V páté minutě nastavení si po dlouhé nákopu od brankáře Nguyena v hlavičkovém souboji srazil míč obloukem do sítě Tatajev a ve druhém utkání po sobě si dal vlastní gól. Mladoboleslavští si i tak připsali proti Liberci první bod po šesti vzájemných zápasech.

Klíčové momenty utkání

Liberec - Mladá Boleslav: Míč se odrazil od Tatajeva do hostující brány a bylo vyrovnáno! 2:2

Liberec - Mladá Boleslav: Červená pro Kačarabu! Za další faul inkasoval druhou žlutou kartu a zamířil do kabiny
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Mladá Boleslav: VAR znovu v akci! Koscelník trefil stojícího Tatajeva, ruka to nebyla

Liberec - Mladá Boleslav: Kačaraba za loket do obličeje protihráče inkasoval první žlutou kartu

Liberec - Mladá Boleslav: K pokutovému kopu se postavil Budínský a proměnil! 1:2

Liberec - Mladá Boleslav: Budínský v šanci! Na zakouřeném stadionu VAR přezkoumával ruku Karafiáta a nařídil penaltu

Liberec - Mladá Boleslav: Tatajev zaskočil za Šedu a zlikvidoval tutovku Zemana

Liberec - Mladá Boleslav: Vyrovnáno! Šeda trefil do nohy Kuchtu a míč skončil v síti, 1:1

Liberec - Mladá Boleslav: Červená karta pro Jakuba Klímu! Fauloval Kuchtu a byl poslán předčasně do kabiny

Liberec - Mladá Boleslav: Kačaraba po rohu hlavičkoval těsně vedle

Liberec - Mladá Boleslav: Tvrdá rána Janoška prosvištěla jen těsně pravé tyče

Liberec - Mladá Boleslav: Krásnou akci domácích zakončil Kuchta pouze mimo bránu

Liberec - Mladá Boleslav: Po obrovské chybě Karafiáta otevřel skóre Klíma, 0:1

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905