SESTŘIH: Bohemians – Sparta 0:1. Hosty spasil Tetteh, zasáhl VAR

48
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty zvítězili v 28. kole první ligy na hřišti Bohemians 1905 1:0 a posunuli se na čtvrté místo s dvoubodovou ztrátou na třetí Liberec. Třetí výhru Letenských po sobě zařídil v 83. minutě Benjamin Tetteh, jehož trefu posvětil až VAR. Pomezní sudí chybně odmával ofsajd, ale rozhodčí Proske po debatě s videem správně uznal gól jako regulérní. Naopak vršovický celek nenavázal na předchozí čtyři výhry a zůstal desátý.

Domácí:

Hosté: 84. Tetteh

Domácí: Valeš – M. Dostál, Köstl, Bederka, Bartek – Jindřišek (C), Ljovin (89. Keita) – Květ (57. Vodháněl), Hronek (71. Vaníček), Hůlka – Mosquera (46. Osmančík).

Hosté: Heča – Sáček (75. Vindheim), Hancko, Štetina, M. Frýdek – Trávník (89. Karabec) – Hložek, Kanga, Dočkal (C) (89. Mandjeck), Moberg Karlsson (78. Matěj Hanousek) – Kozák (46. Tetteh).

Domácí: Keita, Krch, Le Giang, Vaníček, Vodháněl, Schumacher, Osmančík

Hosté: Nita, Costa, Karabec, Vindheim, Tetteh, Mandjeck, Hanousek

Domácí: Mosquera, Hronek, Osmančík, Ljovin, Vaníček

Hosté: Štetina, Dočkal

Proske – Kotík, Dresler (Adámková)

Ďolíček, Praha-Vršovice

Bohemians se ve třetím domácím utkání po koronavirové pauze mohli poprvé spolehnout na podporu "kotle" se zhruba čtyřmi desítkami fanoušků včetně bubeníků. Další příznivci sledovali malé pražské derby originálně pomocí štaflí a vysokozdvižných plošin přes zeď naproti hlavní tribuně. Již tradičně se lidé sešli na střechách a balkonech přilehlých domů, na nichž nechyběly vlajky "Klokanů".

První poločas nabídl minimum šancí. Žádný z týmů nevyslal přímou střelu na branku. Sparta od začátku častěji držela míč, ale jedinou zajímavější příležitost si vytvořila v šesté minutě, kdy si do vápna naběhl stoper Hancko, jenže přestřelil. Po téměř půl hodině hry pak slovenský reprezentant z přímého kopu zamířil vedle. Naopak domácí vůbec neohrozili gólmana Heču.

Do druhého poločasu poslal trenér Bohemians Klusáček místo Mosquery Osmančíka, který si ve 20 letech odbyl debut v nejvyšší soutěži. Na druhé straně nahradil Tetteh na hrotu sparťanského útoku Kozáka.

SESTŘIH: Bohemians - Sparta 0:1. Hosty spasil gól Tetteha po zásahu VAR

Po změně stran pálil před vápnem Kanga, ale s 11 góly nejlepší ligový střelec spolu s Budínským z Mladé Boleslavi zamířil mimo tři tyče. Jeho spoluhráč Štetina zkusil štěstí z ještě větší dálky, ale trefil se přímo do náruče brankáře Valeše. Na opačné straně hřiště musel Heča poprvé zasáhnout až v 70. minutě, kdy odvrátil na roh Hronkův pokus z úhlu.

Rozhodující akce utkání se zrodila v 83. minutě. Kanga vysunul za obranu domácích Dočkala a sparťanský kapitán přihrál před branku na Tetteha, který v pádu dopravil míč do sítě. Pomezní sudí nicméně chybně odmával ofsajd a v první chvíli se zdálo, že gól platit nebude.

Pak ale vstoupil do akce VAR. A hlavní rozhodčí Proske po debatě s ním nakonec uznal gól jako regulérní. Rozhodnutí to bylo správné (Dočkal v ofsajdu nebyl), nicméně u domácích vyvolalo hodně nelibosti. Důvod? Podle protokolu VAR měl pomezní sudí praporek zvednout až po dohrání akce, což neudělal a chyboval tak v krátkém sledu podruhé.

Nicméně klíčový pro uznání gólu byl nakonec moment písknutí hlavního rozhodčího. A ten přišel až ve chvíli, kdy Tetteh dostal míč za brankovou čáru.

Sparta neprohrála v lize s Bohemians v 25. zápase v řadě a ve čtvrtém z posledních pěti neinkasovala. "Klokani" doma v ligovém ročníku prohráli teprve druhý ze 14 zápasů.

Bohemians - Sparta: Trestný kop Hancka nebyl přesný

Bohemians - Sparta: Mosquera ostře zajel do Hancka a mohl být rád, že dostal jen žlutou

Bohemians - Sparta: Dočkal našel Hancka, ten pálil nebezpečně, leč nad bránu

Musíme se poučit, uznal kapitán Bohemians Jindřišek

Klusáček: Ať se na Strahově zamyslí

Kotal: Věděl jsem, že Tetteh bude mít motivaci

Hancko si na Spartě zvykl: Cítím se tu výborně!

48

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905